Užitočné nápady

Brilantné spôsoby, ako aplikovať bežné veci inak.

Sme obklopení stovkami predmetov, ktoré sa dajú použiť oveľa širšie, ako sme zvyknutí.

V tomto článku sa zhromaždilo niekoľko neočakávaných spôsobov, ako inak možno uplatniť bežné veci.

Len sa pozrite, ako to uľahčuje život!

Sprchový uzáver chráni sedadlo bicykla pred dažďom

Toto je každému známe: nechal bicykel na ulici, náhle začalo pršať a celé sedadlo bolo mokré. Preto, ak idete niekam na bicykel, prineste so sebou sprchovú čiapku. Po daždi môže zakryť sedadlo.

Pomôže ušetriť melón

Zriedkavo jeme melón za jeden deň a musíme ho vložiť do chladničky. A zdá sa, že zatiaľ nebolo vymyslené nič pohodlnejšie ako čiapka sprchy.

Chodba opäť neznečistí

Pred vložením do miestnosti potiahnite sprchové čiapky na kolieskach kočíka alebo detského bicykla - tým sa ušetrí oveľa menej.

A zabalte si topánky

Na výlet alebo len v skrinke sa topánky nebudú rozmazávať všade okolo, ak to dáte do sprchovej čiapky. Toto je často pohodlnejšie ako bežné balíčky.

Micelárna voda vracia bielu farbu na staré tenisky

Podrážka topánky stmavla z nečistôt a tenisky sa dajú ľahko vyčistiť pomocou micelárnej vody.

Pomôže odstrániť škvrny z kozmetiky

Predtým, ako túto vec umyte stopami rúžu, riasenky alebo nadácie, vymaľte škvrnu bavlnenou podložkou navlhčenou v micelárnej vode a potom ju umyte. Preto sa škvrna ľahšie odstraňuje.

Chladiacu vložku pre chladiacu tašku môžete vyrobiť zo špongie

Táto metóda je veľmi vhodná na piknik. Včera predtým dajte niekoľko vlhkých špongií do rôznych vriec a dobre ich uzavrite. Vrecká vložte do mrazničky cez noc. Ráno vložte jedlo, ktoré chcete udržať v chlade, do vreciek na špongie.

Uľahčite pedikúru

Keď maľujeme nechty na nohách, prsty sa môžu počas sušenia navzájom dotýkať a lak môže byť rozmazaný. To je strašne nepríjemné! Ak chcete prsty od seba izolovať, odrežte špongiu a vložte medzi ne.

Rozšírte čerstvosť zeleniny

V chladničke v oddelení pre ovocie a zeleninu je vždy nadmerná vlhkosť. Vďaka nej zelenina rýchlejšie stráca sviežosť, ovocie sa môže pokaziť. Tomu môžete zabrániť, ak vložíte novú špongiu na riad: absorbuje nadmernú vlhkosť. Nezabudnite ho stlačiť včas a potom ho vymeňte.

Vytvorte super ekonomický mydlový riad

Pripravte si mydlovú špongiu a v nej vyrežte vybranie. Alebo mydlo položte na špongiu - takže sa minú oveľa hospodárnejšie.

Papiernictvo vám pomôže otvoriť tesný kryt

Ak naviniete žuvačku na viečko, bude pre vás oveľa jednoduchšie otvoriť fľaštičku s lakom a akýmkoľvek iným spôsobom.

Uchovajte knihu v taške

Rohy notebookov alebo brožované knihy stratia svoj vzhľad, keď ich nosia v taške. Aby ste tomu predišli, použite gumičku podľa obrázka.

Vytvorte z telefónu navigátor do auta

Ak v aute nie je žiadny navigátor, ale máte ho v telefóne - viete, čo máte robiť.

Vstúpte do nohavíc

Táto funkcia je užitočná pre tehotné ženy a všetkých tých, ktorí sa stali malými nohavicami. Zaveste gombík na nohavice gumovou páskou, druhý koniec preveďte cez gombík.

Práčovňa môže ľahko odstrániť starú tapetu

Ak chcete tapetu ľahšie odtrhnúť od steny, zrieďte čiapočku kondicionéra v 1 litri vody a na steny naneste zmes špongiou alebo handrou. Nechajte pôsobiť 20 minút a potom iba vyčistite steny.

A odstráňte vlnu z koberca

Ak nasprejujete koberec riedeným roztokom vody na čistenie bielizne v pomere 1: 1, bude ľahšie vyčistiť ho od zvieracích chlpov a vlasov.