Užitočné nápady

Pre všetky príležitosti: 17 dômyselných trikov pre každú príležitosť, ktorá skutočne funguje

Pin
Send
Share
Send
Send


Pre všetky príležitosti: 17 dômyselných trikov pre každú príležitosť, ktorá skutočne funguje

Pozornosti čitateľov sú takmer dve desiatky jedinečných, mierne šokujúcich a zároveň neuveriteľne užitočných trikov pre každú príležitosť, z ktorých každý pomôže vylepšiť a zjednodušiť váš život.

Pozeráme sa.

1. Z potu a kukurice

Denné pánty pot a kukurice.

Nohy v teniskách, mokasínoch a baletných topánkach sa v horúcom období potia veľa. Vyvarujte sa nepríjemným pocitom spôsobeným nadmernou vlhkosťou a nepríjemným zápachom, ktorý pomôže bežným denným vankúšikom, ktoré je potrebné prilepiť na topánky. Dokonale absorbujú pot a ich jemná textúra dáva chodidlám pocit pohodlia. Okrem toho môžu byť na tvrdé chrbty topánok prilepené malé kúsky nohavičiek, aby sa zabránilo odieraniu a pľuzgierom.

2. Príchuť pre toaletu

Príjemná vôňa na záchode.

Naneste malé množstvo éterického oleja alebo vášho obľúbeného parfumu na kartónový obal toaletného papiera tak, aby na toaletách bola vždy príjemná a nenápadná vôňa.

3. Univerzálne korenie

Korenie pre všetky jedlá.

Zmiešajte v rovnakom pomere soľ, korenie, kari a paprika, zmes umiestnite do vzduchotesnej nádoby. Takto získate univerzálne korenie, ktoré je bez nadsádzky vhodné na varenie akýchkoľvek jedál.

4. Jednoduché aróma

Škvrny v skrini.

Bloty sú úzke papierové testovacie prúžky používané na zoznámenie sa s parfumérskymi výrobkami. Takéto prúžky môžu byť úplne zadarmo na použitie v každom parfumérii, dať ich do hromady oblečenia a užiť si príjemnú vôňu.

5. Namiesto sprchy

Nápravný prostriedok na potenie.

Rýchlo sa zbavíte zápachu potu, ktorý pomôže nástroju na dezinfekciu rúk. Stačí ho aplikovať na pokožku podpazušia, prebytočnú obrúsku utrieť a potom použiť dezodorant.

Z nálepiek odstráňte stopy.

Akýkoľvek odstraňovač makeupu oleja sa dá použiť na odstránenie zvyškov samolepiek z plastu, nábytku alebo kovu.

7. Nepriaznivé trenie

Podráždenie na vnútornom stehne.

Pri chôdzi sa stehná neustále stierajú o seba, čo spôsobuje začervenanie, podráždenie pokožky a veľa nepríjemných pocitov. Riešenie tohto problému pomôže bežnému dezodorantu, ktorý by sa mal aplikovať na čistenie plôch postihnutých pokožkou.

8. Sochory

Prípravy na kompoty.

Bobule pomelíme, pridáme cukor, výslednú kašu rozložíme do plastových nádob a cez noc pošleme do mrazničky. Nasledujúci deň môžu byť do vreciek Zip vložené mrazené bobule, aby sa ušetril priestor av prípade potreby sa môžu použiť na výrobu kompótov.

9. Antebakteriálne čistenie

Chlorhexidín na čistenie.

Jedno percento percent chlórhexidínu sa môže použiť na mokré čistenie domu. V nízkych koncentráciách je pre človeka neškodný, ale účinný v boji proti baktériám. Okrem toho chlórhexidín nezanecháva žiadne stopy na prírodných a umelých povrchoch, takže je bezpečné ho pridať do vody na umývanie podláh, okien a iných povrchov domu.

10. Čistenie obkladov a švov

Prostriedky na čistenie škár a obkladačiek.

Na prípravu bezpečného a veľmi účinného nástroja na čistenie obkladov a švov použite sódu, vodu, citrón a ocot. Recept je veľmi jednoduchý: v piatich litroch vody rozriedte pol lyžice soli, tretinu lyžice citrónovej šťavy a štvrtinu lyžice octu. Nalejte roztok získaný v spreji a použite na čistenie a dezinfekciu dlaždíc.

11. Čistenie rýb

Vyčistite ryby zo šupín.

Čistenie rýb zo šupín pomocou kovovej lyžičky je ľahké a bezpečné. Jednoducho ju podajte proti váham od chvosta k hlave. A tak, aby sa váhy nelietali rôznymi smermi, urobte to v nádobe naplnenej vodou.

Video bonus:

12. Liečba oparu

Liečba oparu.

Vysušenie a liečenie rán na oparoch s oparom pomôže bežnej zubnej paste. Naneste ho na postihnuté miesta cez noc, aby ste pokožku vysušili.

13. Hamburger

Tajomstvo jesť hamburgery.

Predtým, ako začnete jesť hamburger, otočte ho hore nohami. Takýto trik nedovolí, aby náplň vypadávala počas jedla.

14. Záhyby na odevoch

Hladké záhyby na odevoch.

Osprchujte sa a pokrčte si šaty vo vani. Vysoká vlhkosť a para pomôžu vyhladiť záhyby oblečenia, čo pomôže ušetriť čas na žehlenie.

15. Spomalte rast vlasov.

Prostriedok na spomalenie rastu vlasov.

Zmiešajte desať čajových lyžičiek cukru so šťavou vytlačenou z polovice citróna. Zmes zohrejte v mikrovlnnej rúre a naneste na pokožku po každom zákroku odstránenia vlasov. Použitie tohto roztoku významne spomalí rast vlasov a predĺži účinok hladkých nôh.

16. Značky potu

Mokré škvrny od potu.

Vlhké miesta potu z podpazušia môžu výrazne pokaziť vzhľad a náladu. Aby ste predišli tejto nepríjemnej situácii, pomôže vám špeciálna výplň podšívka alebo pár denných vankúšikov, ktoré by sa mali starostlivo prilepiť k oblečeniu v podpazuší fossa. Vankúšiky počas dňa absorbujú pot a nedovoľujú navlhčeniu odevov.

17. Posuvné

Nástroj z pošmyknutia.

Aby ste predišli pošmyknutiu nôh, naneste na čistú pokožku nôh malé množstvo lak na vlasy.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send