Užitočné nápady

Ako zóny odnushku rozšíriť svoje schopnosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Majitelia malých bytov, kde jedna izba slúži ako spálňa, obývacia izba a škôlka, vám nebudú závidieť.

Ak však viete niektoré pravidlá územného plánovania a úspešne ich uplatňujete v praxi, môžete miestnosť zariadiť tak, aby sa vám zdala veľká a priestranná.

Prečítajte si, ako to urobiť v článku.

Priestorové vymedzenie priestoru s farbou a osvetlením

Rôzne tapety označujú rôzne zóny.

Pre malé byty je najlepšie použiť svetlé tiene, ktoré vizuálne zväčšujú priestor. Ale v prípade územného plánovania to urobia iné farby. Takže pomocou farieb alebo tapiet môžete do miestnosti umiestniť akcenty, určiť polohu pohovky alebo postele. Táto jednoduchá metóda pomôže oka vnímať vybrané miesta ako samostatné zóny.

Rovnaká situácia je aj pri podlahových krytinách. V "spálni" môžete použiť dlaždice, av "obývacej izbe" - parkety. Môžu mať rovnakú farbu a môžu sa líšiť v závislosti od dizajnu miestnosti.

Vyberte si podlahovú krytinu vhodnú pre interiér.

Môžete tiež rozdeliť miestnosť do rôznych odtieňov - v spálni použiť svetlú farebnú schému a kde budete prijímať hostí - tmavé. Upozorňujeme, že farba stropu by mala byť o niečo svetlejšia ako steny. Takže to bude vyzerať vyššie a byt bude menej stiesnený.

Tmavý nábytok je ideálny do obývacej izby a svetlý do spálne.

Môžete zavolať na pomoc s osvetlením. Najlepším riešením by boli žiarovky, ktoré nebudú viditeľné pre zvedavé oči. Tento prístup pomôže urobiť bývanie ľahším a priestrannejším.

Reflektory dokonale osvetlia miestnosť, ale nebudú priťahovať neprimeranú pozornosť.

Vyššie uvedené „imaginárne“ hranice stanovené pomocou farieb a svetiel hrajú veľmi veľkú úlohu pri pocite pohodlia a pohody. Je však stále lepšie rozdeliť miestnosť na zóny pomocou hmotných objektov.

Územná časť s nábytkom

Stojan je zaujímavou voľbou pre územné plánovanie.

Najobľúbenejšou možnosťou na zónovanie jednoizbového bytu je nábytok - v každom prípade ho musíte kúpiť a umiestniť do miestnosti, takže nie je potrebné ďalšie finančné investície na rozdelenie miestnosti do niekoľkých zón. Hlavnou vecou je správne nainštalovať kúsky nábytku, aby ste sa mohli pohodlne pohybovať po miestnosti. V opačnom prípade to bude zvyčajné zmätenie, nie územné členenie.

Na vyriešenie problému použite multifunkčný skladací nábytok. Dobrá voľba - skladací pult. Ak ho nepoužívate na určený účel, dá sa použiť ako polica.

Šatník so stolom určí pracovný priestor.

Oddelenú spálňu od obývacej izby pomôže stojan s knihami. Môže byť otvorený, aby ľahko prešiel slnkom, alebo čiastočne zatvorený atraktívnymi zásuvkami alebo dverami. Vyberte si model, ktorý sa hodí do vášho interiéru.

Otvorený stojan umožní ulici osvetľovať miestnosť.

Tiež na územné sedenie rozkladacia pohovka, ktorá môže slúžiť ako miesto na spanie, a priestor na rekreáciu, recepciu. Pôvodný delič vytvorí čelo postele. Je to klasická priečka, ale je namontovaná priamo na nábytok. Rozmery je možné zvoliť podľa vlastného uváženia: do stropu alebo do polovice. Na druhej strane sa v takom operadle môžu nachádzať zásuvky na oblečenie a iné veci.

Multifunkčná čelná doska je tiež vhodná na územné plánovanie a skladovanie.

Spálňa

Keď už hovoríme o spálni: keďže je to mimoriadne dôležité, k jej dizajnu by sa malo pristupovať so všetkou zodpovednosťou.

Predtým, ak niekoľko ľudí strávilo noc v tej istej miestnosti, funkciu zónovania vykonával baldachýn, ktorý bol špeciálne navrhnutý na tento účel.

Vrchlík zakryje posteľ pred zvedavými očami.

Ale v 21. storočí, keď existuje veľa rôznych technológií, sa dá problém vyriešiť kreatívnejšie. Napríklad, ak má miestnosť vysoké stropy, môžete zariadiť druhú vrstvu a umiestniť do nej posteľ. Táto možnosť je veľmi výhodná, pretože na jednej strane získate svoj osobný priestor, ktorý nikto neuvidí z „prvého poschodia“, a na druhej strane sa uvoľnia cenné štvorcové metre. Pod posteľou môžete zariadiť kanceláriu, šatňu, detskú izbu, zariadiť útulné miesto na oddych s dvoma stoličkami a malým konferenčným stolíkom. Všeobecne platí, že všetko, čo vaše srdce túži.

Ak položíte posteľ na druhú, uvoľnite na hlavnom námestí veľa miesta.

Ďalším obľúbeným riešením je pódium. Toto zariadenie samo o sebe je skvelým spôsobom, ako oddeliť spálňu od spoločenskej miestnosti a nadvihnúť ju nad obývaciu izbu a pracovný priestor. Ak však nemáte dostatok vlastného priestoru a chcete ešte viac súkromia, umiestnite policový diel alebo priečku na bok pódia.

Pódium zvýrazní priestor na spanie.

Použitie deliacich stien na územné plánovanie

Najobľúbenejšie sú sadrokartónové priečky.

Pred výberom a inštaláciou oblasti si premyslite, akú funkciu by mala vykonávať. Stačí si len vytvoriť miestnosť v miestnosti alebo má zvukotesné vlastnosti? Alebo možno chcete nainštalovať hrubú priečku, aby ste zabránili vniknutiu cudzích pachov z kuchyne alebo jedálne do spálne? Keď sa rozhodnete pre cieľ, môžete zastaviť pri konkrétnom modeli.

Priehľadná posuvná priečka harmonicky zapadá do každého interiéru.

Napríklad posuvné obrazovky alebo mobilné možnosti sú mobilné a kompaktné. V závislosti od vašich požiadaviek môžu byť premiestnené alebo úplne odstránené. Ale záclonové priečky pomôžu skryť posteľ pred zvedavými očami, napríklad, ak je vo výklenku.

Obrazovku je možné kedykoľvek zmeniť.

Sklenené a zrkadlové priečky chránia pred vonkajšími zvukmi, uľahčujú miestnosť, sú vzdušnejšie a stanú sa vynikajúcim dekoratívnym prvkom. So všetkými ich výhodami však nebudú môcť poskytnúť súkromie. Tento problém však možno ľahko vyriešiť záclonami alebo žalúziami.

Sklenené obrazovky urobia priestor ľahkým a vzdušným.

Zónovanie objektov tiež pôsobí ako kvetináče, záclony, ozdobné predmety. Hlavná vec je vedieť, ako ich používať a potom aj malý byt sa stane priestranným, pohodlným a iskrí novými farbami.

Kvetiny nachádzajúce sa na vysokom podstavci sa tiež môžu podieľať na zónovaní miestnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send