Užitočné nápady

Posteľ vo výklenku: všetky klady a zápory usporiadania intímnej atmosféry na malých štvorcoch

Každý z nás chce v našom byte vytvoriť osobitý štýl a čím menšia je oblasť bývania, tým väčšia je túžba prejaviť individualitu.

V takýchto prípadoch je organizácia intímneho lôžka vo výklenku skutočným nálezom a pomáha vylepšiť funkčnosť bytu.

Ale nie všetko je také jednoduché, ako sa zdá, pretože aj v tejto verzii existujú výhody a nevýhody, v ktorých sa to pokúsime zistiť.

Originálne možnosti usporiadania kotviska vo výklenku.

Posteľ zabudovaná do výklenku je dokonalým riešením na vytvorenie osobitného pohodlia a súkromia. Naozaj, vo väčšine našich apartmánov nie je možné poskytnúť každému členovi rodiny individuálnu rekreačnú oblasť. Aj keď iba jeden človek žije v jednoizbovom byte, neodmieta mať ani najodľahlejší priestor na spanie. Preto sa mnohí usilujú obklopiť sa pohodlne vo vlastnom dome a vytvoriť tak jedinečný štýl, ktorý v každom prípade bude vyzerať veľmi originálne. Hlavnou vecou je nezabudnúť vziať do úvahy všetky klady a zápory takejto organizácie priestoru a ubezpečiť sa, že miesto na spanie by malo byť nielen pohodlné, ale aj bezpečné.

Výklenok pre oblasť na spanie môže byť usporiadaný z nábytkových systémov.

Vďaka možnostiam stavebného priemyslu a nábytkárskeho priemyslu má moderný človek obrovské možnosti na usporiadanie kotviska vo výklenku a na najracionálnejšie využitie všetkého dostupného priestoru v tejto oblasti.

Miesto na spanie na pódiu v štúdiovom byte.

Predtým, ako sa rozhodnete navrhnúť takúto posteľ presne týmto spôsobom, musíte premýšľať o tom, čo radikálne zónovanie môže priniesť do interiéru vášho bytu.

1. Výhody a nevýhody usporiadania spálne vo výklenku

Je pozoruhodné, ale to neboli tvoriví vlastníci malých výrobkov, ktorí vymýšľali vytvoriť zóny osobitného súkromia počas spánku vo výklenku. Dokonca aj pred 500 rokmi, dokonca aj v spálňach obrovských palácov a luxusných domov, sa takto uprednostňovali umiestnenie postele. Koniec koncov, iba tie odľahlé miesta na spanie boli vždy ideálnym miestom na nočný odpočinok a pokojný spánok.

Posteľ ukrytá vo výklenku je ideálna na využitie všetkého dostupného priestoru.

Hlavné výhody odľahlého kúta:

- územné plánovanie miestnosti;
- možnosť usporiadania izolovaného priestoru vďaka výklenkom;
- je možné vytvoriť ďalšie skladovacie priestory;
- najracionálnejšie využitie existujúcich obytných oblastí;
- umiestnenie potrebných vecí a predmetov do dosahu natiahnutej ruky;
- ďalší výpadok prúdu poskytuje kvalitný spánok;
- prináša celkový štýl do celkového dizajnu bytu.

Na zaistenie pohodlia a bezpečnosti v hlbokých výklenkoch je potrebná inštalácia núteného vetrania a ďalšieho osvetlenia.

Nevýhody usporiadania kotviska vo výklenku:
- vetranie vzduchu je prerušené v hlbokom výklenku;
- vyžaduje ďalšie a kompetentné osvetlenie (najmä ak plánujete čítať knihy);
- výber dizajnu nábytku a modulov je obmedzený dostupnými veľkosťami;
- usadzovanie väčšieho množstva prachu;
- úplnú demontáž nábytku pri najmenšom prestavení.

2. Čo treba brať do úvahy pri vytváraní postele vo výklenku a čo by sa malo robiť pred inštaláciou postele

Do výklenku môžete umiestniť rôzne zóny.

Po zvážení všetkých kladov a záporov je nevyhnutné rozhodnúť, komu bude pridelený taký odľahlý roh a ako ho organicky usporiadať do existujúceho obytného priestoru.

Dizajnové možnosti pre priestor na spanie v modernom interiéri.

Nesmieme zabudnúť na hlavné nuance zavedenia postele v takom obmedzenom priestore a na prípravné práce:

- zohľadniť existujúcu hĺbku a dĺžku výklenku;
- určiť vzhľad postele;
- presne vedieť, čo bude základom postele;

Priestorné úložné systémy vo výklenkoch s lôžkami.

Na vytvorenie intímnejšej atmosféry v oblasti na spanie môžete nainštalovať posuvný systém alebo zavesiť silné záclony.

- premýšľať o skladovacích systémoch, ako v štruktúre postele, tak vo zvislých oblastiach;
- vyriešiť otázku ochrany súkromia (prítomnosť dverí, obrazovky alebo prístrešku);

Pri inštalácii postele do výklenku pri okne je potrebné vyriešiť problém s prievanom.

- ak plánujete inštaláciu blízko okna, potom premýšľajte o tom, ako sa vyhnúť návrhom;
- ak je posteľ v hlbokom výklenku, potom nainštalujte nútené vetranie;
- Usporiadať ďalšie osvetlenie.

3. Možnosti výklenku a jeho umiestnenie

Ak ste sa zaoberali všetkými predchádzajúcimi otázkami a presne ste zistili, že výklenok vo vašom interiéri je ideálnou voľbou na vytvorenie špeciálnej osamelej zóny, potom musíte vedieť, aké možnosti pre umiestnenie priehlbín existujú.

Vytvorenie lôžka v dostupnom výklenku.

Varianty usporiadania kotviska vo vstavanom výklenku s plným priestorom.

Začnime tým najproblematickejším, ale nevyhnutným - taký výklenok už existuje vďaka počiatočnému plánovaniu. Na jednej strane je to pohodlné, nemusíte sa zápasiť s tým, čo máte robiť, ale na druhej strane musíte kompetentne „poraziť“ existujúcu výklenok, berúc do úvahy potreby a želania domácnosti. Odborníci upozorňujú, že v tejto konkrétnej verzii sú ťažkosti s usporiadaním lôžka, pretože si vyžaduje úplné podriadenie sa rozmerom existujúceho vybrania.

Posteľ je možné vyrobiť kdekoľvek v izbe.

Ďalšou možnosťou je vytvoriť si výklenok sami. Je to on, kto dáva úplnú slobodu konania pri navrhovaní intímneho kúta podľa vašej vízie tejto zóny a umožňuje vám kreatívne transformovať interiér. Tento dizajn môže byť stacionárny pomocou sadrokartónu, drevotrieskových dosiek alebo iných stavebných materiálov. V tomto prípade sa rozhodnete, aká hĺbka bude štruktúra.

Výklenok v čele postele, vytvorený pomocou steny nábytku.

Výklenok môže byť vyrobený iba v hlave postele, čím sa prehlbuje. Vďaka tomuto riešeniu sa pridá nielen vizuálna oblasť, ale bude možné zorganizovať aj množstvo ďalších úložísk.

Možnosť navrhnúť posteľ v hlbokej výklenku.

Ak to priestor v miestnosti umožňuje, potom by výklenok nebol taký zlý, že by sa v ňom skrývalo celé miesto na spanie. Tento budoár má romantickejšie a odľahlejšie prostredie, pretože posteľ je možné oplotiť posuvnými dverami, sklápacím oknom alebo hustými záclonami. Vďaka tejto izolácii sa ukáže plnohodnotná spálňa, v ktorej môžete relaxovať čo najpohodlnejšie a mať svoj vlastný intímny kút, ktorý je chránený pred zvedavými očami.

V plytkej výklenku s jednou spálňou je lepšie nainštalovať pohovku.

Ak sa ukáže, že sa vytvorí výklenok, ktorý skryje iba polovicu postele, potom je lepšie do nej nainštalovať rozkladaciu pohovku, ktorá po zložení môže nahradiť obývaciu izbu. Zároveň sa v maximálnej miere využívajú vertikálne oblasti na organizovanie ďalších úložísk.

4. Racionálny výber vhodných modelov a návrhov nábytku na organizáciu kotviska vo výklenku

Možnosť inštalácie postele do výklenku so zásuvkami.

Najvýhodnejším a najpraktickejším riešením na vytvorenie lôžka vo výklenku je spravidla štandardné lôžko s policami alebo zatvorenými skrinkami (čo je praktickejšie) pripevnené na vertikálnych štvorcoch a zásuvkách umiestnených pod kotviskom.

Organizácia lôžka na pódiu.

Vytvorenie moderného dizajnu pódiovej postele nielen ušetrí existujúcu podlahovú plochu. Takéto usporiadanie nábytku pomôže usporiadať ako ďalšie miesto na rekreáciu a poskytnúť veľké skladovacie systémy.

Vnútri pódia môžete nainštalovať priestranné úložné systémy.

Vo vnútri pódia môžete usporiadať dostatočný počet zásuviek, ktoré sa zmestia nielen do podstielky, ale aj veľa sezónnych vecí, pretože je potrebné niekde ich uložiť. Táto možnosť už bola na stránkach zvážená a je naozaj dobrá, pretože jej povrch slúži ako ideálny pevný rám na vytvorenie postele, pretože na to stačí položiť matrac správnej veľkosti - a posteľ je pripravená.

Pódium pre posteľ je možné vyrobiť ručne.

Najdôležitejšou výhodou inštalácie takého dizajnu je schopnosť vytvoriť zónu spánku vlastnými rukami, pri práci s nástrojmi a materiálmi by existovali túžby a základné zručnosti.

Inštalácia modelu skladacej postele je ideálnym spôsobom usporiadania postele v malých apartmánoch. Koniec koncov, pre jeho umiestnenie vo zvislej polohe bude stačiť vytvoriť výklenok s hĺbkou 50 cm.

Výklenky pre skladacie lôžko môžu byť špeciálne skrine alebo modulárny systém.

Vďaka zdvíhaciemu mechanizmu a spoľahlivému uzamykaciemu systému zdvihnutej konštrukcie je podlahová plocha počas dňa maximálne uvoľnená. Takýto systém nakoniec pomôže rozšíriť priestor pre voľný pohyb alebo organizáciu detských ihrísk. Pre remeselníkov nebude vytvorenie takého racionálneho systému zložité, stačí si vybrať správne komponenty a venovať osobitnú pozornosť spoľahlivosti mechanizmov.

Transformátor nábytku pomáha organizovať niekoľko priestorov v malom byte.

Ak to finančné možnosti umožňujú, je lepšie kúpiť špeciálny modulárny systém, ktorý dokonale organizuje všetok dostupný priestor. Tento vstavaný dizajn môže vykonávať mnoho rôznych funkčných povinností. Koniec koncov, okrem všetkých druhov políc, zásuviek, šatníkov a pracovných stolov má aj miesto na spanie.

Možnosti modulárneho systému.

Pripravený modulárny systém pomôže usporiadať priestor v byte.

Takéto návrhy majú niekoľko úprav: obývacia izba, pracovňa, spálňa pre deti. V štúdiových apartmánoch existujú univerzálne modely, pomocou ktorých môžete usporiadať všetky potrebné zóny, až po šatňu a kuchyňu s jedálňou. Transformácia nábytku spravidla dominuje v takých konštrukciách, ktoré pomôžu využívať každý centimeter voľného priestoru úplne racionálnym spôsobom.

Zdroj