Užitočné nápady

9 spôsobov, ako urobiť z balkóna svoje obľúbené miesto v byte

Pin
Send
Share
Send
Send


9 spôsobov, ako urobiť z balkóna svoje obľúbené miesto v byte

Vo väčšine bytov slúži balkón ako odkladacia miestnosť - tu majitelia udržiavajú náradie, starý nábytok malej veľkosti, sklenené nádoby na konzerváciu a mnoho ďalších vecí.

Navrhujeme zmeniť toto miesto na útulný a pohodlný priestor, v ktorom bude príjemné byť kedykoľvek počas dňa.

1. Zahoďte všetok odpad.


Prvá etapa v usporiadaní balkóna - jeho uvoľnenie z koša.

Hlavný problém balkóna nie je v jeho malej rozlohe, ale v skutočnosti, že sa nepoužíva podľa plánu. Preto je vašou prvou úlohou - vykonať všeobecné čistenie: vyhodiť všetky staré škatule, rozbité spotrebiče a iné drobnosti, ktoré ste boli príliš leniví na to, aby ste sa dostali na skládku.

2. Vytvorte pohodlný úložný systém.

Ideálnym miestom na ukladanie vecí na balkón je regál.

Masívny uzavretý kabinet na tieto účely nebude fungovať, pretože preťaží už tak malú miestnosť. Ale police, otvorené police, rôzne svietidlá na stenách budú ideálnou voľbou pre umiestnenie kníh, izbových rastlín a ďalších vecí, ktoré sa nehodia do spálne, obývacej izby alebo do kuchyne.

3. Priestor vizuálne zväčšte.

Balkón musí byť vyhotovený v jasných farbách.

Pri riešení tohto problému vám pomôžeme svetlé farby. Na dekoráciu balkóna použite biele, béžové, pieskové odtiene a „izba“ bude vyzerať oveľa priestrannejšia, než v skutočnosti je. Pri návrhu miestnosti môžete použiť aj zrkadlové a lesklé povrchy.

Ďalšou úspešnou možnosťou je využiť odporúčania dizajnérov na vizuálne zväčšenie úzkych priestorov. Napríklad, aplikujte pravidlá vodorovných línií, položte obyčajné podlahové krytiny, umiestnite reflektory do stredu stropu, pevný nábytok zlikvidujte. Tieto nápady sa určite hodia, pretože balkón má najčastejšie podlhovastý tvar.

Monochromatická podlaha rozšíri úzky priestor.

4. Vyberte si nábytok múdro

Rohová pohovka s úložným priestorom.

Pretože plocha balkóna je pomerne malá, musíte tu inštalovať iba kompaktný a multifunkčný nábytok. Napríklad malá pohovka s úložným priestorom pod sedadlom ušetrí cenné centimetre v miestnosti a uľahčí vám život. Dbajte tiež na prútený alebo skladací nábytok. Prvý z nich neprepúšťa priestor a dodáva pohodlie. A druhý, ak je to potrebné, sa dá zložiť, čím sa uvoľní priestor na balkóne.

Prútený nábytok urobí balkón veľmi pohodlným.

Ďalšou pohodlnou a kompaktnou možnosťou - zavesené konštrukcie.

Závesná stolička vyzerá skvele vo vnútri balkóna.

5. Použite parapet

Parapet možno použiť ako pracovnú plochu.

Parapet môže byť použitý ako barový pult alebo ako prídavná polica. Ak sa rozhodnete pre domácu kanceláriu z balkóna, parapet bude slúžiť ako vynikajúci stôl, pokiaľ bude dostatočne široký.

6. Pridajte útulné podrobnosti

Svetlé vankúše a interiérové ​​kvety urobia balkón krásnym a pohodlným.

Dokonca aj zrekonštruovaný a zariadený balkón môže vyzerať neobývaný. Je to kvôli nedostatku dekoratívnych prvkov: lampy, kvetiny v interiéri, svetlý koberec, vankúše. Dokonca aj obrázok na stene prinesie komfortu miestnosti a spríjemní interiér v jasných farbách.

7. Z balkóna urobte pokračovanie bytu

Ak je balkón pokračovaním v kuchyni, umiestnite tam barový pult.

Ak máte malý byt a nie sú tu žiadne voľné metre, kombinujte balkón s obývacou izbou, spálňou alebo kuchyňou. Existujú dve možnosti: buď zbúrať steny oddeľujúce ich, alebo urobiť z balkóna harmonické pokračovanie v miestnosti. Napríklad, ak ho skombinujete so spálňou, môžete si tu vytvoriť priestrannú šatňu.

8. Používajte originálne možnosti osvetlenia.

Monofónne bavlnené gule, ako svetelný a dekoratívny prvok.

Pre umiestnenie ľahkých akcentov existuje veľa zaujímavých možností. Napríklad „solárne“ svietidlá: v popoludňajších hodinách budú nabíjané od slnka a večer rozsvietia balkón. Dobrým nápadom sú aj vonkajšie letné lístia. Môžete použiť štandardné ozdoby na vianočné stromčeky a môžete si kúpiť viacfarebné gule na nite. Popoludní predvádzajú dekoratívny prvok a večer - ako zdroj osvetlenia. Ako doplnkové žiarovky sú vhodné svetelné postavy a umelé sviečky.

9. Dajte kvety na balkón

S kvetinami vyzerá balkón obývaný.

Kvety môžu byť nielen dekoratívnym prvkom. S pomocou izbových rastlín je tiež možné: je zaujímavé ozdobiť steny, umiestniť akcenty a vykonať územné vymedzenie priestoru, vytvoriť prirodzenú obrazovku, ak je balkónový plot úplne priehľadný. V druhom prípade to urobia dve možnosti: môžete použiť vlnité pelargonium, ktoré rýchlo rastie nadol, alebo môžete rastliny umiestniť na podlahu do úzkych kvetináčov, napríklad z bambusu.

Okrasné kvety zdobia balkón z ulice.

Ak chcete pestovať kvet po celý rok, vyberte nenáročné druhy. Patria sem astry, fuchsie, petúnie, macešky.

Pin
Send
Share
Send
Send