Užitočné nápady

7 osvedčených metód na odstránenie farby z oblečenia doma

Pin
Send
Share
Send
Send


Maľované škvrny sú jedným z najväčších nešťastí, ktoré sa môžu vyskytnúť na osobnom oblečení.

Hlavným problémom je, že odstránenie týchto škvŕn nie je ľahké.

Navyše takmer každý dostupný spôsob vyžaduje použitie značných síl a značnú stratu času. Preto by ste mali poznať a pamätať si na niekoľko spôsobov, ktoré sú ideálne na odstránenie farby z oblečenia v rôznych situáciách.

1. Ukus, bupa a kofir

Skvelá cesta.

Borax kupujeme ako prášok v lekárni, kombinujeme ho s 9% octom a mastným kefírom. Stačí vziať 30 gramov. Výsledná kompozícia sa nanáša na škvrnu zubnou kefkou na oboch stranách. Potom je potrebné prať oblečenie. Ak je to potrebné, postup by sa mal zopakovať.

2. Soľ, ocot a amoniak

Môžete použiť amoniak.

Berieme 60 ml 9% octu, 30 gramov soli a 30 ml amoniaku. Varenie zo všetkých uvedených kaše. Distribuujeme ju do znečistených oblastí a čakáme 10 minút. Z kefy odstráňte kompozíciu pomocou kefy. Táto metóda je vhodná pre smalt, olejovú farbu a „vodnú emulziu“.

3. Bielidlo

Hlavná vec sa potom umyje.

Ak bola farba zafarbená ľanom alebo ľahkou bavlnou a potom z nej odstránená škvrna, môžete skúsiť použiť bežné bielidlo. Na tento účel by sa 0,6 l bielidla malo nariediť v 6 litroch vody a znečistená látka sa má variť vo výslednej zmesi. Po vyčistení je potrebné vec umyť obvyklým spôsobom.

4. Terpentín

Skvelé riešenie.

Ak potrebujete odstrániť škvrny z hodvábu, bavlny, ľanu alebo vlny, môžete skúsiť do puzdra vložiť terpentín. Stačí do nej namočiť kozmetický disk a spracovať škvrnu. Zvyšky terpentínu zbierajte a odstraňujte z odevov pomocou suchých obrúskov. Akcia by sa mala opakovať 5-10 krát.

5. Peroxid vodíka

Osvedčený nástroj.

Peroxid sa dá použiť aj na čistenie škvŕn farieb, ale mal by sa používať iba na ľahké veci. Všetko, čo musíte urobiť, je naliať trochu peroxidu na škvrnu a počkať pár hodín. Potom musíte trieť ruky alebo do auta a dobre ich osušiť.

6. Ocot

Môžete tak urobiť.

Ocot samotný sa dá použiť na čistenie škvŕn farieb. Skvelé pre prácu s farebnými vecami. Vezmite dve kozmetické špongie a nasýtte ich octom. Prvý položíme priamo na miesto a druhý pod neho. Túto vec držíme 20 minút a potom ju pošleme do bielizne.

7. Citrón alebo acetón

nechať ovocie v prípade.

Citrón dobre zvláda odstraňovanie starých škvŕn. Stačí stlačiť trochu šťavy na škvrnu a trieť ju. Môže sa však používať iba so svetlým odevom. Nakoniec je acetón vhodný aj na čistenie škvŕn farieb, hoci táto metóda je zakázaná pre všetky jemné predmety. Nalievanie acetónu na škvrnu je iba v najzúfalejšom prípade.

Práca s oboma prostriedkami sa končí bežným umývaním.

Pin
Send
Share
Send
Send