Užitočné nápady

9 istých spôsobov, ako vytvoriť pohodlnú domácu kanceláriu

Pin
Send
Share
Send
Send


9 istých spôsobov, ako vytvoriť pohodlnú domácu kanceláriu

Tí ľudia, ktorí sa domnievajú, že nie je možné zarobiť si na živobytie doma, sa veľmi mýlia.

Pre veselú náladu a produktívnu prácu stačí len kompetentne zariadiť domácu kanceláriu.

Ak premýšľate o dizajne a kreatívne pristupujete k dizajnu interiéru, budete môcť vytvoriť ideálne miesto na prácu.

1. Veľké okno

Prvé pravidlo domácej kancelárie - stôl by mal byť umiestnený blízko okna. Toto miesto vám poskytne dostatok prirodzeného svetla. Vďaka tomu sa zlepší vaša nálada a zvýši sa úroveň efektivity práce. Okrem toho nebudete musieť počas dňa obsahovať ďalšie zdroje svetla a zníži sa namáhanie očí. Ak máte pri okne krásnu krajinu, môžete si počas prestávky vychutnať krásny výhľad a relaxovať.

Pracovisko pri okne - kľúč k dobrej nálade.

Dobrou možnosťou je umiestniť oddychový priestor blízko pracoviska, ak je pri okne voľný priestor. Dajte útulnú stoličku, malý konferenčný stolík. Tam môžete piť kávu, čítať, pozerať film na notebooku.

Rekreačná oblasť pri okne.

2. Nenápadná farba

Pre domácu kanceláriu sú najlepším riešením neutrálne farby. Pomôžu vizuálne zväčšiť pracovný priestor, čo je obzvlášť dôležité, ak ste ako „kabinet“ vybrali malú plochu. Druhým pozitívnym bodom je, že vás nebudú rozptyľovať jasné farby a budete sa môcť sústrediť všetku svoju pozornosť na splnenie sady úloh. Okrem toho, ak si vyberiete svetlozelené alebo pieskové tóny, budete sa cítiť ľahko a pohodlne, pretože prispievajú k relaxácii a inšpirácii.

Navrhnite svoju domácu kanceláriu v svetlých odtieňoch.

3. Útulné veci

Pokiaľ ide o materiály, je najlepšie zvoliť si strom. Nečudo, že drevený nábytok sa považuje za najpohodlnejší. Dáva atmosféru tepla, pohodlia, jednoty s prírodou. Okrem toho má strom veľa rôznych odtieňov, od svetlých farieb až po sýtu tmu. Takže určite nájdete tú najlepšiu voľbu pre seba.

Drevený nábytok poskytuje pohodlie.

4. Obľúbené veci

Na pracovnej ploche by mali byť prítomné veci, ktoré vás inšpirujú: šálky, diplomy, fotografie blízkych. To neznamená, že celá plocha stola by mala byť obsadená cenami alebo obrázkami. Vyberte si vec, ktorá je najbližšie k vášmu srdcu.

Inšpiruje vás rodinná fotografia.

Môžete si tiež dať stolnú lampu s mäkkým svetlom. Poskytne vám nielen pohodlie na pracovisku, ale poskytne aj ďalší zdroj svetla.

Stolová lampa je praktický a krásny predmet.

5. Kompaktné usporiadanie drôtov

Je logické predpokladať, že domáca kancelária bude vybavená veľkým počtom zariadení. Keď používate iba prenosný počítač. Ak však pri svojej práci potrebujete počítač, tlačiareň, skener a ďalšie zariadenia, potom sa objavuje výrazný problém - veľké množstvo drôtov. Ak nie sú správne umiestnené, budete sa na ne neustále držať, čo spôsobí, že spadnete alebo poškodíte spoje. Okrem toho drôty vyzerajú škaredo a kazia celý interiér.

Najlepšie je držať ich pod stolom alebo získať dekoratívny box, ktorý skryje všetky spojenia. Významnou výhodou tohto zariadenia je to, že zabraňuje vzniku prachu a dodáva kancelárii estetický vzhľad.

Dekoratívny box skryje drôty pred zvedavými očami.

6. Dobrá zvuková izolácia

Ak sa chcete sústrediť na úlohy, musíte zaistiť maximálne ticho. Keďže možnosť usporiadania samostatnej miestnosti pre kanceláriu v malých apartmánoch nie je možná, budete musieť nájsť roh od obývacej izby, kde nebudete počuť televízor.

Ideálnou možnosťou by bolo pohodlné miesto. Pretože to vizuálne vyzerá ako samostatná miestnosť, môžete sa cítiť oddelení od domáceho prostredia. Okrem toho bude výklenok menej priťahovaný pozornosť príbuzných: bude pre nich ľahšie obísť ho, v dôsledku toho nebude narušený poriadok na stole.

Pohodlná pracovná oblasť vo výklenku.

7. Izbové rastliny

Rastliny sú základným prvkom domácej kancelárie. Po prvé, čistia vzduch a po druhé, vytvárajú atmosféru krásnu, zaujímavú a kreatívnu a po tretie, zelená farba uvoľňuje oči. Dizajnérom sa odporúča zvoliť si listnaté kvety, napríklad fíkus. Pri odchode je nenáročný a potešuje ho aj zelené lístie po celý rok.

Izbová rastlina na ploche má mnoho výhod.

8. Pozadie

Pri výbere umiestnenia pracovnej plochy si uvedomte, že je umiestnená na protiľahlej stene. Veľmi často musíte zapnúť videohovory v službe Skype, aby ste mohli hovoriť so šéfom alebo zákazníkom. Vo výsledku uvidia časť vašej kancelárie. Nedovoľte, aby škaredé pozadie (otvorená skriňa s rozptýlenými vecami, nedokončená posteľ) pokazilo váš názor ako profesionála.

Pozadie by malo byť reprezentatívne.

9. Opierka na nohy

Z dôvodu dlhodobého sedenia pri počítači sú veľmi unavené nohy. Aby ste si mohli oddýchnuť a zmeniť polohu, zakúpte si opierku na nohy. Pomôže obnoviť krvný obeh, uvoľniť napätie od svalov.

Špeciálny stojan uvoľňuje nohy.

Pin
Send
Share
Send
Send