Užitočné nápady

12 nápadov na ukladanie vecí v malom byte, keď je miesto úplne rovné

Pin
Send
Share
Send
Send


12 nápadov na ukladanie vecí v malom byte, keď je miesto úplne rovné

Ak v jednoizbovom byte nie je dostatok miesta, znamená to, že majiteľ je s ubytovaním jednoducho nešťastný alebo nevie o svojich „skrytých rezerváciách“.

V skutočnosti sa musíte iba naučiť, ako správne usporiadať priestor, a potom budú všetky veci na svojich miestach a nevytvárať neporiadok v miestnosti.

1. Praktická vstupná hala

Na chodbe by mali byť police, zásuvky, vešiaky na uskladnenie.

Ak chcete mierne uvoľniť obytnú časť bytu, skúste uložiť väčšinu vecí na chodbu. Miesto tam priestranná skriňa s množstvom zásuviek a políc, alebo usporiadať funkčné šatne v miestnosti.

2. Balkón alebo lodžia

Na balkón môžete umiestniť stojan s knihami a kvetmi.

Ak má byt zasklený balkón alebo lodžiu, použite na uskladnenie. To neznamená, že je potrebné zorganizovať všetky nepotrebné sklady. Stačí postaviť niekoľko skladovacích štruktúr.

3. Zákazkový nábytok

Nábytok na objednávku bude drahší, ale je ideálny pre váš byt.

Majitelia malých alebo neštandardných bytov sa môžu obrátiť na špecializované spoločnosti, aby vytvorili nábytok na mieru. Takto môžete účelne vybaviť každý štvorcový meter v miestnosti. Výsledkom bude veľa funkčného nábytku a veľké množstvo voľného miesta.

4. Stena za pohovkou alebo posteľou

Na stene za pohovkou budú vyzerať krásne otvorené police.

Ak sa rozhodnete umiestniť pohovku alebo posteľ blízko steny, neznamená to, že tento povrch nemôžete použiť na ukladanie vecí. Tam si môžete dať skriňu, stojan, ktorý vytvorí štýlové miesto pre kotvisko a bude vynikajúcim miestom na ukladanie kníh, suvenírov, oblečenia a ďalších vecí, ktoré potrebujete.

Na dvere môžete umiestniť štýlové organizéry pre malé veci.

Ak majú priestory veľmi malý skladovací priestor, mali by ste premýšľať o správnom použití povrchov vnútorných dverí a dverí skrinky. Na ne môžete nainštalovať rôzne háčiky na uteráky, organizéry pre domáce maličkosti, závesné vešiaky na doplnky a oblečenie.

6. Priestor pod nábytkom

Na skladovanie pod posteľou sú ideálne prútené koše.

Ak je pod posteľou alebo pohovkou veľa voľného miesta, môžete umiestniť zásuvky alebo kufor so sezónnymi vecami, ktoré nebudete čoskoro potrebovať. Ďalšou dobrou možnosťou je pridať kuchynské zásuvky s posuvnými zásuvkami. Tam budete môcť uložiť panvicu, hrnce a ďalšie kuchynské potreby.

7. Rohové police

Police sú skvelým riešením pre prázdne rohy.

V jednoizbovom byte nemôžu byť prázdne rohy - to je neprípustný luxus pre majiteľov malého priestoru. Ideálnym riešením pre vyplnenie rohov sú police. Vyzerajú dobre suveníry, ceny, fotorámčeky, knihy a ďalšie funkčné maličkosti. Namiesto poličiek môžete umiestniť police alebo rohový stôl - bude to tiež praktické a ušetrí veľa metrov štvorcových.

8. Umiestnite pod parapet

Parapet, vybavený policami, zásuvkami a miestom na oddych.

Pomerne neočakávané, ale nemenej užitočné riešenie na ukladanie vecí je miesto pod parapetom. Mnohí ho pripravujú o pozornosť, ale márne. Pod ním môžete usporiadať police a vybaviť okenný parapet mäkkým sedadlom, vankúšmi a využiť ho ako relaxačný priestor.

9. Zaveste niečo veľké na stenu.

Bicykel, ktorý visí na stene, vyzerá originálne, šetrí miesto v miestnosti.

Na steny môžu byť umiestnené nielen police, maľby alebo fotografie. Sú celkom vhodné na ukladanie väčších vecí, ako sú bicykle alebo hudobné nástroje. Hlavná vec - postarať sa o spoľahlivý montážny systém tak, aby objekt nespadol zo steny v nanajvýš nevhodnom okamihu.

10. Vo vnútri používajte koše

Prútený kôš v spálni je vhodný na uloženie oblečenia, obuvi, doplnkov.

Prútený kôš je univerzálna voľba na ukladanie oblečenia a iných vecí. Dá sa umiestniť do kúpeľne, obývacej izby, spálne v kuchyni - taká položka vyzerá štýlovo a harmonicky v každom interiéri. Okrem toho, na rozdiel od rovnakých políc alebo zásuviek, koše sú mobilné, môžu sa kedykoľvek presunúť do správnej miestnosti.

11. Optimalizujte police

Na otvorené police položte ozdobné krabičky.

Otvorené police sú módnym prvkom interiéru. Vyzerajú krásne a harmonicky v kúpeľni, v kuchyni, vizuálne zväčšujú priestor. Majú však aj významné nevýhody: po prvé, je ťažké vyhnúť sa nejasnostiam, po druhé, veci sa zobrazujú na verejnosti, prvok súkromia zmizne a po tretie, je ťažké získať položku, ktorá je v poslednom rade, ak sú police objemné , Riešenie tohto problému je veľmi jednoduché - stačí vytvoriť improvizované priečky. Napríklad môžete použiť ozdobné krabičky, priehľadné podnosy, malé prútené koše. Výsledkom bude viac úložného priestoru a bude systematizovaný (nebudete musieť dlho hľadať to alebo ono).

12. Na topánky používajte závesné vrecká.

V závislosti od vašich cieľov si môžete vytvoriť vrecká ľubovoľnej veľkosti.

Populárne vrecká na obuv sa dajú použiť nielen na stanovený účel. V nich je tiež možné uložiť veľa užitočných vecí - náradie, spodná bielizeň, šampón a balzam. Umiestnite vrecká na vnútorné dvere skrinky, na stenu v kuchyni alebo v kúpeľni. Mimochodom, nemusia kupovať - ​​taká vec sa dá vyrobiť vlastnými rukami z vhodného materiálu. Najdôležitejšie je zachovať zásadu konania veci.

Pin
Send
Share
Send
Send