Užitočné nápady

10 možností potravinového škrobu, ktorý pomôže nielen v kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


10 možností potravinového škrobu, ktorý pomôže nielen v kuchyni

Škrob je takmer v každej kuchyni. Málokto však vie, že jeho časť nie je len účasťou na príprave hlavného jedla.

Kukuričný škrob môže byť užitočný v ekonomike a pri riešení mnohých každodenných záležitostí.

10 jednoduchých tipov vám pomôže nevynechať príležitosť a využívať tak dostupnú vec v plnom rozsahu.

1. Šetrenie koberca pred škvrnami

Ak je škrob po ruke, koberec nebude potrebné vymeniť za nový.

Náhodné škvrny farby alebo farby môžu byť vážnym problémom, ak nebudete konať rýchlo a rozhodne. Malé množstvo kukuričného škrobu zmiešaného s mliekom pomôže zachrániť situáciu. Výsledná zmes by sa mala naniesť na atramentové škvrny. Nechajte zmes na koberci niekoľko hodín zaschnúť, vysušený zvyšok vychladnite a vyčistite pomocou vysávača.

2. Žiadny uzol nestojí

Jednoduché riešenie aj toho najťažšieho problému.

Možno by Alexander Veľký zvládol gordiánsky uzol bez meča, keby vedel, že tu môže pomôcť kukuričný škrob. Ak sa šnúrky alebo šnúry s uzlami nevzdávajú pod tlakom úsilia, riešením je jednoduché použitie škrobu. Musia posypať trochu zamotané miesto a potom môžete ľahko rozviazať aj tie najviac zamotané uzly.

3. Odstráňte odev zo spáleniny zo železa.

Mazaný železo sa pokúsilo pokaziť všetko, ale nebolo tam.

Niekedy sa oplatí trochu rozptýliť a problém netrvá dlho. Ak je žehlenie príliš pomalé, nevidíte a zanecháte na svojich šatách nestrannú stopu vo forme malej spáleniny. Myslíte si, že vaša obľúbená vec je pokazená a musíte ju poslať do koša? A nie! Po navlhčení látky môžete na postihnutú oblasť posypať malý kukuričný škrob, aby ste problém vyriešili. Po vyschnutí škrobu musí byť odstránený spolu s spálenými kúskami látky.

4. Šťastie pre deti

Aké dieťa ani nesníva kreslenie rukami?

Jednoduchý recept pre rodičov, ktorí chcú potešiť fascinujúce aktivity svojich detí. Zmiešajte 1/4 šálky kukuričného škrobu a dve poháre studenej vody. Nechajte variť a pokračujte vo varení, až kým zmes nie je hustá. Nalejte zmes do niekoľkých malých nádob a potom do každej nádoby pridajte potravinárske farbivo. Sada domácich farieb na kreslenie prstov pripravených. Deti budú zaneprázdnené najmenej niekoľko hodín, aby sa dospelí mohli dobre odpočívať.

5. Čerstvosť a čistota

Čistenie škrobom sa posunie na novú úroveň.

Ak na koberec posypete nejaký kukuričný škrob pred vysávaním, môžete dosiahnuť lepší výsledok čistenia. Látka absorbuje všetky nepríjemné pachy a zanecháva iba čistotu a sviežosť. Po pokrytí škrobu kobercom musíte počkať asi pol hodiny a potom ho očistiť pomocou vysávača ako obvykle.

6. Prírodný dezodorant

Urobte to sami, ušetrite peniaze a zachráňte svoje zdravie.

Domáca kozmetika nie je horšia ako kúpená a niekedy dokonca oveľa lepšia. Kukuričný škrob má vynikajúcu schopnosť absorbovať vlhkosť. Ak obvyklý dezodorant zle zvláda svoje úlohy, môžete skúsiť vytvoriť si vlastný. Za týmto účelom zmiešajte 2 - 3 polievkové lyžice kokosového oleja, 1/8 šálky jedlej sódy a 1/8 šálky kukuričného škrobu. Pripravený prírodný a ekonomický dezodorant. Žiadne alergie a 100% účinok.

7. Zvládne aj krvné škvrny

Zbaviť sa krvných škvŕn nie je také ťažké, ak poznáte tajomstvo so škrobom.

S akýmkoľvek miestom musíte konať čo najrýchlejšie. Návrh zákona trvá niekoľko minút. Krvné škvrny sa dajú odstrániť alebo znížiť na akomkoľvek tkanive, či už ide o oblečenie, posteľnú bielizeň alebo obrus. Ak chcete konať, musíte si vyrobiť pastu z kukuričného škrobu zmiešanú so studenou vodou. Založte škvrnu výslednou zmesou a jemne votrite do látky. Teraz prevádzame spracovaný materiál na slnečné miesto, aby rýchlo vyschol. Potom vysušené častice škrobu iba pretrepte. Ak škvrna úplne nezmizla, opakujte postup znova.

8. Pudr na tvár

Priesvitný a prírodný pudr na tvár, vďaka ktorému bude váš makeup ešte lepší.

Priesvitný prášok - dokonalý konečný dotyk po aplikácii všetkých kozmetických prípravkov. Pomáha vizuálne redukovať póry, nedovolí tvári ztuhnúť, robí pokožku matnou a krásnou, slúži ako dobrý základ pre aplikáciu základných produktov. Jedinou negatívou nie je najlacnejšia cena. Aby ste nestratili peniaze navyše, môžete si kúpiť zakúpený produkt za prírodný a vytvoriť si vlastný prášok. Aby ste to dosiahli, zmiešajte 1/2 lyžice kukuričného škrobu a 1 čajovú lyžičku detského prášku a potom vložte zmes do uzavretej nádoby.

9. Liečebný účinok

Jednoduché riešenie spoločného problému.

V dôsledku častého vypúšťania potu na nohách sa často vyskytuje huba. Voní to zle a lieči sa po dlhú dobu. Tento problém je jedným z najbežnejších a najnepríjemnejších, najmä pre tých, ktorí často prevádzkujú alebo hrajú športy. Aby sa zabránilo rozvoju huby, je lepšie pridať do obuvi nejaký kukuričný škrob, aby absorboval nadbytočnú vlhkosť. Takže sa môžete cítiť oveľa pohodlnejšie.

10. Boj proti striekajúcemu tuku

Čistenie na najvyššej úrovni.

Dokonca ani najpresnejšia hosteska sa nebude môcť vyhnúť náhodnému postriekaniu oleja na stenu. Objavujú sa tu náhle a bezpodmienečne a potom sa nechcú vzdať obvyklého mokrého čistenia. Ak chcete problém rýchlo vyriešiť, musíte posypať kukuričný škrob mäkkou handričkou a jemne ho trieť tukom, až kým nezmizne.

Pin
Send
Share
Send
Send