Užitočné nápady

15 jednoduchých tipov, že čistenie kúpeľne už nebude problémom

Pin
Send
Share
Send
Send


15 jednoduchých tipov, že čistenie kúpeľne už nebude problémom

Čistenie kúpeľne nie je to najpríjemnejšie, čo žena v domácnosti musí robiť okolo domu, takže to chcete robiť zriedka, ľahšie a rýchlejšie.

A je celkom možné, ak uvediete do praxe dobrú radu.

Pozeráme sa.

1. Čistič toaliet

Vylievala - a zabudla.

Akýkoľvek rozpustný nápoj v prášku vyčistí toaletu od povlaku nie horšie ako drahé výrobky. Stačí naliať obsah jedného vrecka do záchodovej misy a počkať štvrť hodiny. Potom sa musí voda z toalety vypustiť a kúpeľňu dôkladne utrieť kefou. Touto procedúrou bude toaleta ako nová a v miestnosti sa objaví príjemná aróma.

2. Odstránenie „náročných“ miest

Ocot je jednoduchý a efektívny.

Aj s najstaršími a „najťažšími“ miestami sa môžete vyrovnať s domácimi liekmi. Kombinujte bežnú kyselinu octovú a saponát v rovnakom množstve. Pripravenú kompozíciu utrite všetky problémové oblasti.

3. „Bomby“ na čistenie a sviežosť toalety

Bomby na toaletu vlastnými rukami.

Na čistenie toalety nemusíte nutne kupovať drahé reklamné prostriedky - môžete použiť svoje vlastné bomby. Aby boli jednoduché, budete na to potrebovať:

• pohárik sódy (so sklíčkom);
• ½ šálky kyseliny citrónovej;
• 90 kvapiek vašich obľúbených éterických olejov;
voda - množstvo podľa oka.
Musíte tiež pripraviť formy na ľad (najlepšie silikón) a rozprašovač.

• Dobre premiešajte s citrónom a kyselinou citrónovou a potom k nemu pridajte estery.

• Nalejte vodu do rozprašovacej fľaše a jemne ju nastriekajte na kyslú sódu, aby bola hmota mierne navlhčená. V procese postrekovania by sa mal prostriedok jemne miešať tak, aby voda bola všade. Je možné pochopiť, že v dôsledku konzistencie je dostatok tekutiny, ktorá by sa mala podobať vlhkému piesku a po stlačení v päsť by mala tvoriť hrudku.

A nezabudnite na nádrž!

Účinne a rýchlo vyčistia steny toaletnej nádrže ocot. Stačí do nádrže naliať trochu kyseliny a potom niekoľkokrát prepláchnuť vodu. Ak je kontaminácia závažná, postup sa môže vykonať s veľkým počtom opakovaní. Kyselina octová nielen dobre čistí nádrž, ale tiež v nej ničí baktérie.

5. Čistiaca kefa

Starostlivosť o čistotu kefy.

Aby ste si umyli toaletnú kefu bez zbytočných manipulácií, jednoducho do nej nalejte akýkoľvek prostriedok na umývanie riadu alebo Domestos a počkajte niekoľko hodín. Potom sa kefa prepláchne vodou. A aby sa predĺžila čerstvosť, nalejte do misky trochu dezinfekčnej zmesi, aby ste udržali kefu v čistote.

6. Čistenie grapefruitu

Grapefruit ako účinný čistič.

Grapefruit a soľ sú ideálne na kvalitné čistenie povrchu toaletnej misy, umývadla alebo vane. Citrusy nakrájajte na polovicu a nakrájajte na kusy soľou. Teraz je táto polovica bezpečne ovládateľná v kúpeľni a po 10-15 minútach bude všetko ako nové.

7. Vaňová zástena

Aby sa záclona v kúpeľni nestala útočiskom choroboplodných zárodkov.

Aby záves v kúpeľni mal vždy čistý a čistý vzhľad, musíte ho neustále monitorovať. Závesy môžete umývať v umývadle alebo v práčke. A ak už na jeho povrchu sú stopy plesní, potom ich môže odstrániť zloženie vriacej vody a kyseliny citrónovej, v ktorej by sa mala opona nejaký čas nechať.

8. Acetický obklad

Pre mimoriadne ťažké problémy.

Aby ste sa zbavili silného a starého znečistenia, musíte na problémovú oblasť aplikovať ocotový obklad pol hodiny, namočiť handru alebo malý uterák kyselinou. Obzvlášť účinná metóda riešenia útoku na žeriav.

9. Odstraňovač hrdze

Hrdzu odstráňte do 15 minút.

Odstráňte hrdzu zo smaltovaného povrchu v tandemovom stave amoniaku (0,5 šálky) a peroxidu vodíka (¼ šálky). Pripravenú kompozíciu rozotrite na suchú handričku a miesto utrite hrdzou. Nechajte povrch štvrtinu hodiny a
potom dôkladne opláchnite vodou.

10. Užitočný nástroj

A čisté sklo ...

Najjednoduchšia škrabka na auto môže byť nevyhnutným nástrojom na rýchle a efektívne čistenie zrkadiel a okuliarov v dome.

11. Prostriedok proti zahmlievaniu

Na zrkadlá nie sú zahmlené.

Spárované zrkadlá vo vani - je to bežné, ale tomu sa dá predísť, ak povrch vopred utrite holiacim krémom a papierovou vložkou. Účinok bude trvať 2 až 3 týždne, po ktorých sa musia opakovať všetky manipulácie.

12. Držiak na žinku

Perfektný držiak na žinku.

Aby žinka nebola neustále mokrá a rýchlo sa nekazila, môže byť pripevnená v držiaku, ktorým môže byť veľké spojivo.

13. Čistenie škár medzi dlaždicami

Čistenie škár plesní a plesní.

Spoje medzi dlaždicami veľmi často hromadia vlhkosť, ktorá tvorí patinu a pleseň, a preto by sa mala čistota v týchto miestach pozorne sledovať. Aby ste predišli vážnym problémom, jednoducho očistite tieto stehy špongiou namočenou v množstve amoniaku, octu, zmäkčovadla a vody v rovnakom pomere. Po vyčistení musí byť povrch opláchnutý vodou a očistený kefou s tuhými štetinami.

14. Boj proti hubám

Ak je v kúpeľni likvidácia plesní.

Ak sa huba v kúpeli stále objavila, potom sa jej zbavte, je to ťažké, ale možné. Boj s ním musí začať okamžite, hneď ako sa objavia prvé náznaky. Za týmto účelom ošetrite postihnutú oblasť peroxidom vodíka a nechajte povrch chvíľu na pokoji. Na konci špiny musíte riadne zoškrabať hrubú kovovú špongiu.

15. Vysielanie

Vzduchová kúpeľňa.

Najdôležitejší trik, ktorý umožní dlhú dobu udržiavať čisté a čerstvé v kúpeľni - pravidelné vetranie. To neumožní hromadenie vlhkosti v miestnosti, a preto budú problémy oveľa menšie. Nezabudnite tiež na dôležitosť pravidelného čistenia ventilačnej mriežky, prostredníctvom ktorej môžu spory húb a prachu preniknúť do kúpeľa a na toaletu.

Pin
Send
Share
Send
Send