Užitočné nápady

3 dôležité faktory, ako vytvoriť „inteligentný interiér“, ktorý nevyžaduje pravidelné čistenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie všetci ľudia majú možnosť pravidelne čistiť dom.

Rýchly rytmus života, vysoká pracovná záťaž, rodina, ktorej je potrebné venovať veľa času.

To všetko si vyžaduje veľa úsilia, takže nemusíte hovoriť o dennom upratovaní bytu. Vynára sa otázka: ako v tomto prípade udržať dom v perfektnom stave?

Odpoveď nájdete v tomto článku.

V skutočnosti je ľahké čistenie - to je len dodržiavanie určitých kompromisov v interiéri. Preto sa dizajnérom odporúča, aby si na začiatku vytvorili životný priestor, ktorý môžete bez osobitného úsilia udržiavať čistý.

Na začiatok definujme 4 veľryby, na ktorých je postavený pohodlný interiér na čistenie:

 • Správny prístup k výberu štýlu miestnosti a detailov rozloženia.
 • Ľahký prístup.
 • Kompetentný výber materiálov.
 • Malé množstvo funkčných interiérových prvkov (nábytok a dekor).

Aký štýl interiéru?

Začnime prvým štýlom „veľryba“. V modernom svete je ich veľa: z úbohých, luxusných barokových a končiacich príležitostným, voľným podkrovím. Ak nechcete tráviť všetok svoj voľný čas handrou a ochranou proti prachu vo vašich rukách, okamžite sa vzdajte interiéru, ktorý predpokladá prítomnosť veľkého množstva malých častí. V podstate tu hovoríme o tradičných štýloch: baroko, ríša, klasicizmus. Oblúky, štuky, stĺpy, pilastre, zložité rímsy a fasády. To všetko je typické pre operný dom, ale nie pre byt. Okrem toho sa o tieto vnútorné podrobnosti bude musieť dôkladne starať.

Interiér v empírovom štýle.

To isté platí pre high-tech s kovovými a sklenenými časťami, ako aj zložité svetelné zdroje, osvetlenie zo stropu, ktoré je veľmi ťažké usporiadať.

Dizajn obývacej izby v high-tech štýle.

Ideálne v tejto veci budú moderné interiéry vyrobené v škandinávskom štýle, ekoštýl alebo minimalizmus.

Minimalizmus je obľúbený štýl v dizajne interiéru.

Pravidlá prístupu

Keď sa budete zaoberať vývojom plánovacích riešení a priamo samotnou opravou, uistite sa, že miestnosti nemajú ťažko prístupné miesta, pretože okrem samotného procesu čistenia budete tráviť čas snahou dostať sa k nim. Pozoruhodný príklad veľkých okien s ťažkými závesmi. Predstavte si, aké ťažké by bolo odstránenie takého závesu, umývanie, mŕtvica a zavesenie späť? A zbiera dosť prachu. Pokiaľ ide o okno, čistenie bude trvať dlhšie ako jednu hodinu.

Veľké okná s ťažkými závesmi si vyžadujú dôkladné vyčistenie.

Aké materiály preferovať?

Kompetentný výber materiálov na podlahy, steny a fasády nábytku vám pomôže ušetriť nielen peniaze, námahu, ale aj čas, ktorý budete aj naďalej venovať utieraniu.

farba

Raz sa Felix Yusupov rozhodol kúpiť čierny koberec do svojej obývačky. Týmto činom urobil skutočný vnútorný pocit v hlavnom meste Anglicka. Ale moderní návrhári by takýto čin len ťažko ocenili. Na tmavom povrchu sú rôzne miesta vidieť oveľa silnejšie ako na svetle, bez ohľadu na to, ako paradoxne to môže znieť. Preto je najlepšie zvoliť podlahové krytiny svetlých farieb a odtieňov. Ak chcete do interiéru pridať chuť - vyberte si možnosti s obrázkom.

na svetlej podlahe nie sú takmer žiadne škvrny.

Rovnaké pravidlo platí aj pre nábytok. Je lepšie nevyberať tmavé odtiene, ktoré budú viditeľnými odtlačkami prstov alebo suchou kvapkou tekutiny.

Ľahký nábytok je perfektným riešením pre „lenivých“

Textúra podlahy

Vynikajúcim spojencom pri rýchlom čistení bude hladký materiál bez úľavy, inak sa bude neustále znečistovať. Takže na chodbe bude vyzerať skvelá dlaždica, napodobňujú prírodné materiály, ako je kameň.

Dlaždice pod kameňom na chodbe.

Ak sa dlaždica zdá nudná a beznádejne zastaraná, kupujte linoleum. Medzi jeho výhody patrí odolnosť proti vlhkosti, rôzne farby a textúry. Ľahko sa čistí aj strojárstvo a podlahy.

Ďalšou dobrou možnosťou je porcelán. Možno to nie je ten najpohodlnejší materiál, ale o jeho praktickosti nie sú pochýb. Okrem toho, aby sa predišlo určitému prechladnutiu a nepohodliu, pomôže teplá podlaha položená pod porcelán.

Porcelán je praktická prekrásna podlaha.

povrch

Ak nie ste fanúšikom čistenia, potom namiesto lakovaného a lesklého povrchu, ktorý vizuálne zväčšuje miestnosť, je lepšie uprednostniť matný povrch, ktorý dokonale skryje odtlačky prstov a iné nečistoty.

Matný nábytok v interiéri kuchyne.

Účinnejšou, ale drahšou možnosťou by bolo kúpenie nábytku, ktorý je špeciálne spracovaný tak, aby odtlačky prstov neboli viditeľné. Pri takýchto interiérových položkách stopy okamžite zmiznú a nemusíte trieť povrchy mokrými handrami a čistiacimi prostriedkami.

Medzi všeobecné pravidlá patria:

Zlikvidujte „rozmarné materiály“ - v prvom rade to sú kožené stenové panely, mramorové dosky a parapety, medené drezy, onyxové podlahy. Tieto materiály nebudú tolerovať „nedbanlivé“ postoje, používanie lacných čistiacich prostriedkov. Preto, keď návrh interiéru je lepšie zabudnúť na ne.

Medené umývadlo v kúpeľni.

Zapnite zdravý rozum - materiál pre akúkoľvek miestnosť, v ktorej bol vybraný, by mal byť vhodný. Napríklad benátska omietka zjavne nie je vytvorená pre varnú zónu v kuchyni. A v spálni bude vyzerať čudne.

 

Dlaždice sú vhodnejšie do kuchyne alebo kúpeľne, ale nie do spálne.

Ak chcete, aby sa váš život stal omnoho ľahším, kúpte si povrch, ktorý sa dá prať, a vyberte materiály, ktoré je možné znova natrieť. Po prvé, často môžete osviežiť interiér a po druhé sa bez problémov zbaviť škvŕn alebo detských kresieb, ktoré sa nedajú prať.

  Minimalizmus v interiéri

  A nakoniec, štvrtá veľryba je minimum nábytku a dekoratívnych prvkov. Čím sú menšie povrchy a predmety na zachytávanie prachu, tým ľahšie bude čistenie. Zamyslite sa aj nad zabudovanou alebo zavesenou inštalatérskou prácou, ktorá výrazne zjednoduší čistenie podlahy.

  Závesné umývadlo v kúpeľni.

  Pokiaľ ide o nábytok, musí byť multifunkčný a kompaktný. Okrem toho, ak je to možné, vyberte si interiérové ​​prvky na nohách alebo kolesách. Takýto nábytok sa oveľa ľahšie pohybuje a dokonca sa dostanete na ťažko prístupné miesta, napríklad pod pohovku alebo posteľ.

  Nábytok na kolieskach sa ľahšie pohybuje.

  Poskytnite skryté úložné systémy. Môžu pôsobiť ako stolík, široký parapet, zásuvka na stoličky. Ak vás náhle prídu navštíviť priatelia alebo príbuzní, môžete rýchlo odstrániť veci, ktoré ležia v miestnosti, a vytvárať ilúziu poriadku. Vo svojom voľnom čase sa, samozrejme, musia dať na svoje miesto.

  Parapet s funkčnými zásuvkami.

  A na poslednú chvíľu: skúste umiestniť knihy, sochy a iné suveníry nie na otvorené police, ale do skrinky za sklom. Zozbierajú tak menej prachu, čo znamená, že ich budete musieť utierať menej často.

  V skrini môžete ukladať knihy, riad, suveníry.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send