Užitočné nápady

Aké chyby robíme s domácimi chemikáliami a kozmetikou

V našom živote je vždy miesto pre chyby a klamstvá.

Pri nákupe chemikálií a kozmetiky pre domácnosť ich niekedy používame tak, aby náš život uľahčoval a sťažoval.

Ak je zimná spodná bunda pravidelne pokrytá bielym kvetom, ako keby bola navštívená kriedová jaskyňa a vlasy po umytí šampónom nevyzerajú čerstvo umyté, bude tento materiál veľmi užitočný na zoznámenie sa.

1. Bundy a iné výrazné sfarbené odevy by sa mali prať tekutým pracím prostriedkom.

Nie, krieda nie je na vine.

Čo si myslíte, že sa stalo tejto bunde? Bola jej pán opitý a dlho podopretý na stene pokrytej bielym vápnom? Vôbec nie. Práve umývala štandardný práškový prací prostriedok na pranie odevov. A prášok v priehradke práčky bol naliaty „viac, aby bolo lepšie umyté! Takže moja babička áno, pretože predtým tu neboli žiadne prášky, ale teraz ich je dosť!“

Ach bože! Moja práčka bola špinavá!

Majster šijacích a opravárskych odevov z Bieloruska sa podelil o svoje skúsenosti: „Klienti často prichádzajú ku mne (väčšinou k mužom), ktorí sa pýtajú, prečo sa po praní v práčke objavujú chaotické biele škvrny na ich tmavých plátoch alebo nohaviciach. že je to iba nemytý suchý prací prostriedok. “ Nezabudnite, že práčka je robot. Nevidí produkt a nerozhoduje sa sama. Vykonáva iba sériu postupných automatizovaných operácií. Preto sa veľmi často suchý prací prostriedok nevypláchne, najmä pri expresných režimoch.

KAŽDÝ tekutý prací prostriedok FOREVER rieši problém bielych škvŕn na farebnom oblečení po praní.

Tento problém je stopercentne vyriešený použitím tekutého pracieho prostriedku na pranie odevov.

2. Neumývajte vlasy hrsťou šampónu

Šampón potrebuje dosť, ale nie veľa.

Ak po umytí vyzerajú vaše vlasy mastne alebo prilepené k sebe, skontrolujte sami seba: koľko šampónu si dáte na dlaň pred umývaním vlasov? V žiadnom prípade nesmiete naliať celú šampon: aj keď ho po polhodení po pol hodine opláchnete vodou, vaše vlasy budú po vyschnutí stále lepkavé a veľmi skoro sa stanú mastnými alebo dokonca mastnými. Skúsení stylisti úplne trvajú na tom, že je nepriehľadné šampón riediť vodou na dlani a nanášať na vlasy v niekoľkých krokoch.

3. Tonikum na tvár alebo na micelárnu vodu NIE JE jednofázovým čistiacim prostriedkom na pokožku

Koža tváre by sa mala ošetrovať iba v komplexe.

Neznámy škodca pravidelne vydáva nebezpečnú klebetu, že aby pokožka tváre vyzerala bezútešne a neboli na nej žiadne vrásky, v žiadnom prípade by ste sa nemali umývať vodou, ale mali by ste používať iba pleťové tonikum. Redaktori majú otázku: ako sa osprchovať? Pravdepodobne sa vyhnete vode na tvári! Nepríjemné bude, priznajme si to.

Jedno tonikum na starostlivosť o pleť nestačí!

Ak používate iba tonikum na denné čistenie tváre, čoskoro sa objaví akné. Zatiaľ neexistujú lepšie prostriedky na čistenie pórov pokožky ako voda. Komplexná starostlivosť o pleť tváre by mala obsahovať tieto fázy:

1. Umývanie vodou pomocou peny alebo gélu na umývanie, vhodné pre typ pleti.
2. Použitie tonikum.
3. Aplikácia denného krému na tvár (alebo detského krému, ak uprednostňujete).

Ak po umytí pokožku nezvlhčíte, vrásky súvisiace s vekom sa objavia skôr. Tonikum je ideálny prostriedok na prípravu pleti na aplikáciu krému po umytí vodou. Samotný názov znamená, že tónuje pokožku.

4. Svrbenie v intímnej oblasti môže po použití gélov na intímnu hygienu spôsobiť mokré utierky alebo „syndróm odtiahnutia“.

Svrbenie v intímnej oblasti je vážnym problémom.

Každá žena, ktorá zažila problém svrbenia a pálenia v intímnej oblasti, vie, že je to skutočné peklo. S takým problémom nemôže nič doslova zdvihnúť náladu. Len málo z nich si však uvedomuje, že svrbenie v intímnej oblasti môže po použití toalety spôsobiť nepatrný zvyk používať suchý toaletný papier, ale vlhké obrúsky vyrobené z továrne. Aj keď obal znamená, že sú „na intímnu hygienu“. Zvyčajné používanie vlhkých obrúskov po návšteve toalety by sa malo raz a navždy opustiť. Gynekológovia vydávajú zvukový signál: je to veľmi škodlivé!

Použitie intímneho gélu je diskutabilné.

Druhým dôvodom výskytu svrbenia v intímnej oblasti, o ktorom vie ešte menej žien, je zmena gélu na intímnu hygienu alebo odmietnutie jeho použitia po chvíli. Takéto látky spravidla obsahujú účinné látky, u ktorých sa v mukóznych membránach vytvára závislosť.

Po nepoužívaní alebo zmene gélu sa môže objaviť svrbenie ako súčasť „abstinenčného syndrómu“. Gynekológovia už dlho hovoria o kontroverznom použití týchto prostriedkov. A keďže v tomto prípade nie je možné túto citlivú oblasť umyť mydlom, optimálnym riešením je ušetriť peniaze odmietnutím nákupu ďalších finančných prostriedkov vo forme intímového gélu a celé telo jednoducho umývať rovnako sprchovým gélom a čistiacimi vankúšikmi.

5. Od jatočného tela s uplynutým dátumom exspirácie musíte bežať ako oheň!

Používanie starej riasenky je veľmi nebezpečné!

Ženy sa niekedy obracajú na dermatológov a očné lekárky, aby našli záhadný a nevysvetliteľný dôvod, prečo sa večer večer do očí nalial ako piesok. A toto je menšie zlo, ak je večer: niektoré dámy trpia celý deň slabým svrbením v očiach. Ale ak neprejde po večernom odstránení make-upu? Použitie starej riasenky môže spôsobiť veľmi vážne alergické reakcie a zápal očí.

Audit dámskej kozmetiky.

A tento tablet ukazuje, koľko by si mala sebaúcta dáma udržať v kozmetickom taške. Šetrite na svojom zdraví! Je lepšie hodiť do koša potenciálnu príčinu, ako liečiť nepríjemné alebo dokonca nebezpečné následky.

6. Vyhnite sa spontánnym nákupom.

V záujme IT obchodníci pracujú vo dne iv noci!

Mnohí z nás trpia shopaholiou. Ak je vaša toaletná police už dlho ideálna pre vašu pokožku, zvlhčuje ju a vyživuje sto percent bez účinku tuku, potom by ste si nemali kúpiť nejaký nový produkt na šťastie, pretože „nádoba sa vám skutočne páčila“ alebo „bola pripravená na penny na sklade. “ S veľmi vysokou pravdepodobnosťou to budú peniaze hodené do vetra. Zostaňte oddaní svojim osvedčeným výrobkom starostlivosti.

7. Tonálny krém by mal dokonale ladiť s odtieňom pokožky.

Červený koberec po vzorkách pre filmovú verziu Simpsonovcov?

Nevieme, prečo sa táto americká celebrita dostala na červenom koberci s takou nadáciou na tvári. Kto vie, možno, že dievča sa v budúcej filmovej verzii animovaného seriálu Simpsonovci utajili? Neopakujte jej chyby. Každý rešpektujúci obchod, ktorý predáva dekoratívnu kozmetiku, má špeciálny stojan so zrkadlami a testermi všetkých prezentovaných krémov. Môžete voľne položiť malý krém na dlaň alebo, ak je to potrebné, na tvár a pozrieť sa na výsledok v zrkadle.

8. Základ sa nanáša iba na zvlhčovač!

Niekto aplikoval tonikum na VEĽMI suchú pokožku ...

Zdvihnite ruky tých, ktorí majú radi make-up tejto dámy na fotografii ... Ak váš korektor od známej značky dopadne na vašu pokožku ako omietka, potom je veľmi pravdepodobné, že ste jednoducho z nejakého dôvodu jednoducho použitý na aplikáciu korektora na pokožku okamžite po umývanie vodou. Toto je veľká chyba. Základ sa nanáša až po aplikácii hydratačného denného krému. Ešte lepšie je, ak ju neaplikujete špičkami prstov, ale bavlnenou špongiou.

9. Zloženie načítanej hodnoty je nevyhnutné!

Nemôžete zanedbať čítanie zloženia produktu starostlivosti.

Napríklad, ak nemáte šťastie, že máte suchú pokožku, mali by ste radšej dostať výrobky, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú a ceramidy. Tieto prísady zadržiavajú vlhkosť a zlepšujú štruktúru pokožky. Ceramidy tiež pomáhajú obnoviť ochrannú bariéru. Ak máte kombináciu (mastnú v oblasti T, ale suchú na lícach) alebo mastnú pokožku, potom sa priblížite k ľahkým tekutinám a gélovým krémom na báze vody. Nebudú upchávať a príliš preťažené póry pokožky. A ak máte akné, potom by ste nemali kupovať krémy, ktoré obsahujú oleje a vazelínu - môžu problém zhoršiť. Ak máte problémy s akné, musíte vyhľadať výrobky s kyselinou salicylovou a adapalénom.

10. Výživné krémy na nohy sa najlepšie používajú pred spaním a majú ponožky

Najlepší čas na zvlhčenie pokožky chodidiel je noc.

Nemali by ste sa uraziť výživnými krémami na nohy, ak ich nanášate ráno, a potom uveďte, že to nemá žiadny účinok. Ideálne na aplikáciu týchto krémov - pred spaním. Po sprche naneste krém na pokožku nôh, potom si obliecť mäkké ponožky a ísť do rúk Morpheus.

Zdroj