Užitočné nápady

10 dôležitých nuancií, ktoré nemožno ignorovať a ktoré vykonávajú opravy v kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


10 dôležitých nuancií, ktoré nemožno ignorovať a ktoré vykonávajú opravy v kuchyni

Keď uvažujeme o plánovaní kuchyne, chcem, aby bolo všetko krásne.

Ale časom dochádza k uvedomeniu si, že samotná krása nestačí, potrebujeme tiež funkčnosť a praktickosť.

Aby nebolo neskoro, je lepšie počúvať rady z našich dnešných materiálov.

1. Vstavané spotrebiče

Miesto pre zabudované vybavenie.

Pokúste sa vopred naplánovať miesta pre zabudované zariadenia. Zoberte miesta, aby bolo vhodné používať objekty. Rúra vo vysokej nadmorskej výške alebo nízko namontovaná umývačka riadu sa nakoniec stanú nepríjemnými. Preto nie je potrebné túto otázku zanedbávať. Najčastejšie najlepším riešením je umiestniť zariadenie na úroveň vlastného pásu.

2. Pracovné povrchy

Pracovné povrchy v kuchyni.

Kuchyňa sa nezaobíde bez pracovných plôch. Aj v malej kuchyni sa pokúste nájsť nejaké voľné miesto. Tento moment by sa mal zohľadniť pri objednávaní kuchyne. Najlepšie je usporiadať pracovnú plochu blízko dosky a jej šírka by mala byť najmenej 60 centimetrov. Ak je vaša kuchyňa veľmi malá, použite ďalšie výsuvné systémy.

3. Dobré okolie

Príklad neúspešného susedstva. | Foto: Dizajn a interiér vášho domu a bytu.

Chladnička a umývadlo nie sú pre sporák najlepšou spoločnosťou. Neumiestňujte však tieto položky príliš ďaleko od seba. Podľa našich údajov by optimálna vzdialenosť mala byť najmenej 60 centimetrov. Tieto veci by ste však nemali zariadiť príliš ďaleko, pretože hosteska sa bude cítiť ako veverička vo volante, ktorá sa pohybuje zo sporáka do chladničky.

4. Podlahová krytina

Kombinované podlahy v kuchyni.

Pri všetkých druhoch materiálov môže byť výber podlahy skutočným problémom. Pri výbere najlepšej možnosti pre vašu kuchyňu majte na pamäti, že lesklé keramické dlaždice sa ľahko čistia, ale veľa šmýka. Matné a drsné dlaždice nie sú tak klzké, ale sú špinavé a ťažko umývateľné. Vo všeobecnosti je lepšie parkety a laminát odmietnuť ako podlahovú krytinu do kuchyne, pretože občas rozliata vriaca voda alebo spadnutá doska môže povrch vážne poškodiť.

5. Teplá podlaha

Zahrievanie kuchynskej podlahy.

Zahrievanie podlahy v kuchyni je priekopníkom. Určite by ste nemali robiť izoláciu nepretržitú. Podlahové kúrenie pod kuchyňou, chladničkou a sporákom je úplne bezvýznamný nápad. Ak teda chcete, aby sa podlaha vašej kuchyne zohriala, umiestnite vykurovacie telesá do stredu miestnosti.

6. Vývody v kuchyni

Umiestnenie zásuviek v kuchyni.

Moderná kuchyňa je nemysliteľná bez elektrických spotrebičov, a preto musíte pri umiestňovaní zásuviek myslieť veľmi vážne. Ich počet by sa mal naplánovať v záverečnej fáze. Podľa nášho názoru sa nedostatok odbytísk môže neskôr stať vážnym problémom, ktorý bude veľmi ťažké vyriešiť. Aby ste nestratili peniaze, dôkladne premýšľajte o tom, kam umiestnite hlavné elektrické spotrebiče, a v prípade potreby pridajte najmenej tri ďalšie.

7. Posuvné skrinky

Posuvné systémy v kuchyni.

Neštandardné zasúvateľné systémy nie sú luxusom, ale nevyhnutnosťou, najmä pokiaľ ide o malú kuchyňu. Úzke posuvné skrinky a neobvyklé mechanizmy výrazne zvýšia kapacitu vašej kuchyne.

8. Odsávač pár

Dobrý výfuk.

Mnoho ľudí ani nenapadlo otázku výfukového plynu a ventilácie. Absencia týchto systémov však môže viesť k tomu, že váš byt bude čoskoro cítiť vyprážanie. Ak teda vaša rodina veľa varila a často varila, uistite sa, že kapota a ventilačný systém boli dostatočne silné.

9. Výber doštičiek

Výber dokonalého sporáka.

Kachle - k jednej z najdôležitejších častí vašej kuchyne a jej výberu by ste mali pristupovať zodpovedne. Ak sa chystáte kúpiť kachle, mali by ste zvážiť nielen dizajn a nové funkcie, ale aj veľkosť. Teraz nehovoríme o skutočnej veľkosti, aj keď je tiež veľmi dôležitá, ale o vzdialenosti medzi horákmi. Musí byť najmenej 20 centimetrov, inak sa hrnce a panvice dostanú do vzájomného kontaktu a varenie niekoľkých jedál bude nemožné.

10. Osvetlenie

Viacúrovňové kuchynské osvetlenie.

Osvetlenie je ďalším dôležitým bodom, ktorý sa pri renovácii kuchyne nezohľadňuje. Pamätajte, že jeden svetelný zdroj bude určite malý, aj keď hovoríme o malej kuchyni. Časť sveta budú „ukradnuté“ nástennými skrinkami, čo znamená, že pracovné povrchy zostanú v tme. Najlepším riešením pre kuchyňu bude viacúrovňové osvetlenie: luster, niekoľko bodových svetiel a svetelné skrinky.

Pin
Send
Share
Send
Send