Užitočné nápady

Ako kompaktne uchovávať najrôznejšie veci v kuchyni a urobiť z nej krásnu

Pin
Send
Share
Send
Send


Pohodlne, keď je každá položka na svojom mieste.

V kuchyni je obzvlášť dôležité usporiadať skladovanie tak, aby spotrebiče, cereálie a korenie boli po ruke a pokrievky a panvy nezasahovali do varenia.

Ak chcete, aby vaša kuchyňa bola ergonomická, môžete použiť dizajnérske riešenia a vytvárať návrhy zo šrotu.

Všetko v dohľade

Ako používať "mŕtvu zónu" okolo dverí.

Otvorené police sú dobrým východiskom, keď nechcete vizuálne zaplniť priestor pomocou nástenných skriniek, a preto sú vhodné pre malé aj veľké kuchyne. Prázdny priestor často okolo dverových a okenných otvorov môže byť orámovaný hore a po bokoch - krásny a funkčný.

Koľko jedál sa zmestí na police pri okne.

Ak dáte jasné taniere a džbány prinesené z vašich ciest na otvorené police, stanú sa jedinečným prvkom dekorácie. Tam môžete tiež umiestniť štýlové kuchárske knihy, farebné nádoby na skladovanie obilnín, maľované podnosy a misky. Takže často budete variť nové jedlá a podávať ich v krásnom jedle.

Niekoľko rád je, aby sa plechovky, fľaše, nádoby a škatule harmonicky umiestnili na police, vyberali sa nádoby podobného štýlu a farby.

Interiér zdobia svetlé jedlá.

Útulné výklenky

Ako skryť malé kuchynské spotrebiče.

V regáloch vo výklenku vyzerajú dobre a ak pridáte ďalšie dvere, získate kompaktnú skrinku. Vo výklenku, ktorý sa nachádza na úrovni pracovnej plochy, je vhodné skladovať mixéry, kávovary a hriankovače. Zatvorením záclony alebo skladacej uzávierky vo farbe náhlavnej súpravy zachováte štylistickú jednotu miestnosti. A ak to rozmery výklenku a kuchyne umožňujú, môžete si vytvoriť skutočnú špajzu so všetkými potrebnými zásuvkami a policami a ušetriť tak priestor, poskytnúť jej posuvné dvere.

Svetlé dlaždice zdobia nika.

Funkčné koľajnice

Pre každú maličkosť bolo miesto.

Dierovaný alebo sieťovaný panel pripevnený na stene vám umožňuje zavesiť panvice na smaženie, cedník, strúhadlá a doštičky, ako aj rôzne druhy drobností, ako sú uteráky a pripináčiky na háčiky. Koľajničky v oblasti kuchynskej zástery sú neuveriteľne pohodlné: môžu zavesiť poličku s tekutým prostriedkom na umývanie riadu, nádobu na lopaty a panvy, nádoby na korenie a samostatné predmety, ako napríklad nožnice, aby boli vždy po ruke.

Odkladacie panvy s panvicami je možné zavesiť na boku spodnej a hornej skrinky alebo nad pracovnú oblasť ostrovnej kuchyne pripevnením tyčí a mriežok na strop.

Stačí podať ruku.

Neskladajte

Nože už nie sú nudné.

Najprv musíte zaistiť, aby sa zásuvky posunuli čo najďalej: vždy je jasné, že tam leží a obsah je ľahké získať. V prípade stolových a kuchynských spotrebičov je lepšie kúpiť zásobníky s priehradkami a je potrebné dbať na to, aby boli presne prispôsobené vašim potrebám. A ak bude každý nôž ležať osobitne, bude sa musieť zaostriť menej.

Usporiadanie priestoru vo veľkých boxoch pomôže deličom a postaviť sa. Napríklad, aby sa nestratili vrchnáky kvetináčov, môžu sa umiestniť zvisle do úzkeho priestoru alebo na špeciálny stojan. Udržiavanie dosiek v hromadách a obava sa o svoju bezpečnosť pri otváraní a zatváraní pomôže kolíkom zaseknúť sa do dierovanej dosky v dolnej časti škatule.

Všetko v hromadách.

Niekoľko vetraných priestorov na bežcoch je možné rozlíšiť pre zeleninu a ovocie, ktoré sa skladujú pri izbovej teplote. Ak rozdelíte škatuľu s hlbokými zásobníkmi alebo koľajnicami do priehradiek, bude ľahké sa orientovať a udržiavať poriadok. Plechy na pečenie, krájecie dosky a pekáreň sa môžu uchovávať v zásuvke na spodnej strane kuchynskej jednotky pomocou vzácnych centimetrov medzi spodnou časťou skrinky a podlahou. Alebo si tu môžete dať misky s krmivom pre domáce zvieratá - poriadok a disciplína!

Krásny spôsob, ako zachovať čerstvosť zeleniny.

skrine

Vedro pod pracovnou doskou - ergonómia v akcii.

Do spodných skriniek je vhodné umiestniť veľké domáce spotrebiče, veľké panvice. Na vonkajšej strane zaveste niekoľko malých otvorených nádob na vonkajšiu stranu - počas varenia je vhodné vyčistiť čistenie z pracovnej dosky. Mimochodom, nádoby na smeti sa dajú zatiahnuteľné - je oveľa pohodlnejšie vytiahnuť plné vrecká a vložiť nové. Alebo je napríklad všeobecne možné vybaviť ich samostatnou skrinkou a neukladať pod umývadlo. A pod ním usporiadať pohodlné police a zvnútra pripevniť držiaky dverí na špongie, handry, kefy a chemikálie pre domácnosť.

Pod umývadlom môžete odstrániť viac, ako si myslíte.

Výsuvné mechanizmy rozšíria funkčnosť aj tých najhlbších zásuviek - už nemusíte siahať po zadnú stenu, stačí zatiahnuť za rukoväť.

Poličky nástenných skriniek sú často dosť vysoké, napríklad medzi umývačkou riadu a pohárikmi pod ňou je veľa voľného miesta. Aby bola otvorená, použite poličku s nohami, ktorá vytvorí ďalšiu skladovaciu vrstvu. Závesnú vložku môžete zavesiť na poličku a umiestniť na ňu čaj a bylinky alebo fóliové skúmavky, pergamen a fóliu.

Využite voľný priestor naplno.

Vložte chlieb a sušienky do koša a ľahšie vyberáte omrvinky. Často pripravujete cookies pre svoj obľúbený recept? Zložte múku, prášok do pečiva, korenie, sito, plechovky a podložku na zrolovanie do škatule a nemusíte znova prehľadávať zakaždým, keď to potrebujete v celej kuchyni. A ak budete mať šťastie s výškou stropov, horné skrinky je možné usporiadať do dvoch radov - nezabudnite poskytnúť miesto pre rebrík.

Rohový úložný systém

Racionálne využitie uhlového priestoru.

Využitie každého rohu je obzvlášť dôležité, ak máte malú kuchyňu. Tu pomôžu špeciálne škatule - kvôli neobvyklému tvaru a umiestneniu pomáhajú vyrezávať veľa centimetrov pre všetky druhy malých vecí. Do rohovej skrinky je možné zasunúť posuvný mechanizmus alebo karusel - rýchlym pohybom zápästia sa dostanete k najvzdialenejšej panvici

Dôležité veci

Dva v jednom.

Je to všetko o malých veciach. Myslíte si, že namiesto zásuvky priamo pod pracovnou doskou môžete použiť zasúvateľnú pracovnú plochu? Alebo namiesto stacionárneho spodného krytu je lepšie urobiť mobilný podstavec na kolesách pod stolom? Potom môže byť použitý nielen na varenie, ale aj ako jedálenský kút.

Skladovanie korenín.

Pôvodné skladovanie obilnín a cestovín.

Ak prilepíte magnety na malé plastové obaly, môžu sa prilepiť k chladničke. Krycie plechovky na obilniny a koreniny môžu byť pripevnené k spodnej časti nástenných skriniek pomocou tejto „mŕtvej zóny“. Nápoje vo fľašiach, pohári s domácimi polotovarmi a slávnostným riadom sa dajú skladovať v škatuliach a zásuvkách na policiach alebo na horných policiach. Hlavná vec - že boli vyrobené v rovnakom štýle a zapadajú do interiéru kuchyne.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send