Užitočné nápady

Ako uvoľniť veľa priestoru v skrini: 11 užitočných rád

Pin
Send
Share
Send
Send


Čoskoro príde sezónna obnova, keď šifónové blúzky a kraťasy nahradia útulné svetre a pevné rifle. Z tohto hľadiska odporúčame vykonať všeobecné upratovanie, ktoré nielenže plní svoju hlavnú funkciu - vyčistí dom, ale aj skriňu rozloží.

Najpríjemnejšia vec je, že naň nemusíte míňať peniaze - najbežnejšie predmety v domácnosti pomôžu ušetriť miesto vo vašom šatníku. Čo presne - dozvedieť sa v článku.

Jedna farba

Pravidlo „Všetko má svoje miesto“ je najvhodnejšie na ukladanie oblečenia. Všetko, čo musíte urobiť, je usporiadať veci podľa farby a štýlu. Tento druh územného plánovania pomôže priniesť poriadok a významne ušetrí čas, ktorý dievčatá strávia ráno pri výbere oblečenia.

Triedenie podľa farby vám pomôže lepšie sa orientovať v oblečení.

Pozdĺž steny

Veľký počet vriec, opaskov, šál a iného príslušenstva sťažuje udržiavanie poriadku v šatníku, pretože zaberajú veľa miesta. Pri riešení tohto problému pomôže zadná stena skrinky alebo povrch dverí. Je celkom možné na ne položiť háčiky pre pohodlné umiestnenie príslušenstva. Nezabudnite tiež na to, či pod ramienkami na šaty je voľný priestor. Zvyčajne tu nájdete pár cenných cm, napríklad pre topánky.

Topánky sa dajú jednoducho dať na poličku pod šaty alebo vložiť do krabíc.

Prísne vertikálne

Musíte veci zložiť a skladovať rozumne, aby boli vždy v poriadku, zaberali málo miesta a kedykoľvek si mohli nájsť svoje obľúbené tričko alebo šaty. Napríklad odev bez potu, ktorý dokáže bez závesu „urobiť“, sa rozvinie do skúmaviek a vloží do škatúľ. Iba nie horizontálne, ale vertikálne. Tento prístup pomôže uvoľniť potrebné centimetre. Mimochodom, táto metóda bude tiež užitočná pri zbieraní kufrov.

Oblečenie skrútené v tubuloch zaberie oveľa menej miesta.

Viacúrovňové vešiaky

Najväčší objem skrine sú šaty na vešiakoch. Ak máte veľa blúzok, košieľ, šiat a iného oblečenia, ktoré je potrebné umiestniť na vešiaky, počúvajte rady: niekoľko zaveste na jeden záves. Špeciálne viacúrovňové modely je možné kúpiť buď v špecializovanom obchode, alebo ich môžete vyrobiť samostatne pomocou klipov, reťazí a ďalších improvizovaných nástrojov.

Na viacúrovňových vešiakoch môžete zavesiť košele, bundy, šaty.

zamaskovať

Klasická obrazovka slúži nielen ako vynikajúci dekoratívny prvok a metóda územného plánovania. Pomáha tiež skryť veci, ktoré nie je potrebné odstrániť z pohľadu cudzincov. Napríklad kartónové krabice so zimnou obuvou, žehliaca doska.

Na obrazovke bude vykonávať nielen praktické, ale aj dekoratívne funkcie, zdobia interiér.

Transformačný kufor

Ak sa chystáte v blízkej budúcnosti na dovolenku alebo na služobnú cestu, hľadajte pre kufrík alternatívne využitie: zložte svetre, teplé nohavice a iné oblečenie, ktoré do jesene nepotrebujete, a skryte ho pod posteľ alebo pohovku. Takto sa zbavíte nepotrebných vecí + kufor nebude zbytočne stáť prázdny.

Kufr je vynikajúcou voľbou pre ukladanie nepotrebných vecí.

Trifle - samostatne

Ponožky, spodná bielizeň a iné „drobnosti“ by sa mali skladovať oddelene od odevov. Vyberte pre nich niekoľko zásuviek v skrini alebo použite organizéry (vreckovky na tkanivá). Takže „maličkosť“ nezaberá veľa miesta, bude vždy v poriadku a nemusíte hľadať druhú ponožku na pol hodiny. Pre väčšie pohodlie môžete distribuovať spodnú bielizeň vo farbe, ročnom období alebo podľa iného kriticky dôležitého kritéria. Pokiaľ ide o pásy, kravaty a šatky, mali by byť umiestnené na dverách.

V krabici si môžete vytvoriť špeciálne oddeľovače pre rôzne typy bielizne, ponožiek, pančucháče.

3 v 1

Posteľná bielizeň by sa mala uchovávať aj rozumne. Napríklad môžete zložiť plachtu a obliečku z jednej sady do obliečky na vankúš. Tento prefíkaný ťah uvoľní cenné miesto v regáloch a bude pre vás jednoduchšie nájsť tú správnu posteľnú bielizeň.

Skladanú posteľnú bielizeň je možné umiestniť do skrinky aj do skrinky.

Svieži dojem

Aby ste mali vždy príjemnú vôňu v skrini, použite éterický olej: dajte niekoľko kvapiek na vešiak alebo policu. Ak ste na takýto zápach negatívni, vymeňte olej za bežnú sódu na pečenie. Vložte nejaké jedlo do látkového vrecka a vložte ho do skrinky.

Esenciálny olej sa musí vyberať na základe vašej chuti.

Rozdeľte a dobyte

Ak sú vo vašom šatníku široké police, veci sú vždy sústredené a vytvárajú chaos. Našťastie návrhári našli riešenie tohto problému - oddeľovače políc. Dajú sa kúpiť v obchode alebo to urobiť sami, vlastnými rukami. S ich pomocou môžete zabrániť zámene oblečenia. Okrem toho bude na poličke trochu viac miesta, pretože čím hladšie sú komíny oblečením alebo uterákmi, tým menšie miesto v skrini zaberajú. Ako sa hovorí, maličkosť, ale pekné.

Oddeľovače pomôžu vytvoriť úhľadné hromady oblečenia, šatiek, uterákov.

Ušetrite na vzduchu

Na uskladnenie sezónnych predmetov si môžete kúpiť špeciálne vákuové vaky. Budú skutočnou spásou pre tých ľudí, ktorí ocenia každý centimeter voľného priestoru v skrini. Princíp fungovania takýchto obalov je jednoduchý - stačí použiť vysávač na vypustenie vzduchu cez otvor v balení. Výsledok vás ohromí! Aj objemná zimná bunda zaberá minimum priestoru!

Vákuové pakty sú lacné a ľahko sa používajú.

Pin
Send
Share
Send
Send