Užitočné nápady

8 vecí, ktoré si vyžadujú hlboké čistenie častejšie, ako sme si mysleli

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď si obliecť džínsy alebo spodnú bielizeň často, často sa zdá, že zostanú čisté. V skutočnosti je však potrebné niektoré veci niekoľkokrát umyť, bez toho, aby čakali, až sa objavia škvrny alebo zjavné známky znečistenia.

Aby ste sa nepoškodili vytvorením implicitného zdroja problémov, mali by ste dbať na rady vedcov.

Vykonali príslušné štúdie a zistili, ako často by sa veci, ktoré používame takmer každý deň, mali posielať na pranie.

1. Rifle

Umyte si džínsy pomocou špeciálneho tajomstva.

Rifle kvôli svojej univerzálnosti sa nosia pomerne často. Ale nie vždy sa rýchlo zašpiní. To však neznamená, že denim môžete umývať zriedka, aj keď to vyzerá atraktívne. Po nasadení džínsov je potrebné ich trikrát alebo štyrikrát umyť a, samozrejme, častejšie, ak sa vyskytnú škvrny. Vedci odporúčajú obrátiť džínsy dovnútra pred tým, ako ich umyjú v teplej alebo studenej vode, a na zachovanie farby používajú saponát, takže budú verne slúžiť dlhšie ako jeden rok. Džínsy by sa mali riadne písať na písacom stroji a pred zavesením do sucha je potrebné ich dobre potriasť alebo ich hladiť rukami - takto vyschnú rovnomerne a bez záhybov.

2. Plavky

S plavkami fráza „napriek tomu bol vo vode, prečo to umyť“ nefunguje.

Predovšetkým veľmi dôležité pravidlo: vždy, keď ste s ním boli v bazéne alebo oceáne, opláchnite si oblek čerstvou vodou. A po návrate domov je lepšie nepodľahnúť pokušeniu, nechať ho len niekde zavesiť, aby bolo lepšie. Plavky sa musia umývať reálne a okamžite, aby sa zbavili potu, škvŕn na opaľovacích krémoch, chlóru alebo soli. Ak chcete dosiahnuť najlepší výsledok, umyte si plavky v jemnom saponáte a potom ich opláchnite a vysušte na vzduchu mimo priameho slnečného žiarenia. Takže farby nestratia svoju saturáciu a syntetická tkanina nevyschne a nebude sa sťahovať.

Biele oblečenie je veľmi krásne a elegantné, vyžaduje si však aj väčšiu pozornosť.

Ak nie sú biele košele, blúzky a ponožky zažltnuté, musíte ich umyť po každej ponožke. Ak majú malé škvrny, mali by byť vopred ošetrené dvojčinným čistiacim prostriedkom. Obchod má široký sortiment, takže si môžete ľahko vybrať ten, ktorý súčasne dokonale zvládne škvrny a pomôže bieliť oblečenie. Aby nedošlo k pokazeniu vecí, je lepšie používať teplú vodu, ktorá je pre látku bezpečná, a po umytí suché veci na čerstvom vzduchu alebo nechať doma schnúť pri nízkych teplotách. A ešte jedna dôležitá rada: biele veci by ste mali vždy oddeliť od farebných, aby ste ich farbu nepoškodili.

4. Posteľná bielizeň

Vankúše a prikrývky sú častým miestom výskytu roztočov a infekcií.

Listy by sa mali prať najmenej raz týždenne. Najlepšie na dezinfekciu teplej alebo horúcej vody. V práčke sa odporúča použiť bežný cyklus odstreďovania a stojí za to sušiť pri nízkych otáčkach, aby sa minimalizovalo vráskanie. Dobrá správa: veci sú trochu jednoduchšie s vankúšmi a prikrývkou. Môžu sa prať sezónne. Keďže sa jedná iba o tri alebo štyri krát do roka, stojí za to brať to vážne a kupovať špeciálne výrobky, ktoré zabezpečia dôkladné čistenie. Dôležitá maličkosť: pridajte ďalší cyklus oplachovania, aby ste odstránili všetky stopy pracieho prostriedku. Aby boli prikrývky a vankúše chmýří, musíte na šľahanie použiť špeciálne gule, ktoré sa počas prania posielajú priamo do práčky.

5. Podprsenky

Krása sa prejavuje aj v čistom oblečení.

Horná časť dámskeho spodného prádla má tendenciu takmer nikdy sa znečistiť. Dajte na 5-6 krát, a stále ako čerstvo umyté. V skutočnosti to však tak nie je. Aj keď neexistujú žiadne vonkajšie príznaky, častice odumretých buniek sa hromadí v bielizni, pot, preto je potrebné ich prať po 3-4 použitiach. Obrázok sa môže líšiť v závislosti od toho, ako dlho bola podprsenka nosí a ako často sa potíte. Najlepšie je ich umývať ručne, ale ak ste príliš leniví a naozaj ich chcete hodiť do práčky, vložte podprsenky do vrecka zo sieťoviny a použite jemný umývací cyklus.

6. Príslušenstvo pre chladnú sezónu

Nikto nedostane lístok na slobodu bez pekného prania.

Skutočnosť, že rukavice, šály a klobúky sa nosia príliš často alebo na krátky čas, neznamená, že sa nemôžu prať. Lekári a vedci odporúčajú tieto veci počas sezóny niekoľkokrát umývať. Aby ste nepoškodili pletenie alebo mäkké textílie, mali by ste sa najprv oboznámiť so štítkom: je možné použiť pranie v práčke a aký by mal byť režim. Akékoľvek akrylové pletené rukavice, klobúky alebo šatky sa obyčajne môžu sušiť v práčke pri nízkych otáčkach a môžu sa prať pomocou jemného režimu.

7. Uteráky

Pranie nie je potrebné.

Uteráky opláchnite po každom troch až štyroch použitiach. Žinky - po jednom alebo dvoch použitiach a uteráky každé dva dni (najmä vo veľkých rodinách, kde sa často pohybujú). Tieto veci by ste mali umývať v teplej alebo horúcej vode a potom ich podľa možnosti usušiť v práčke pri normálnej alebo nízkej teplote. Pokiaľ ide o aviváž, môže sa niekedy použiť, ale nie príliš často, inak to bude mať nepriaznivý vplyv na nasiakavosť textílie.

8. Pyžamá

Pyžamá - naj implicitnejší kuplík baktérií.

Pre tých, ktorí sa osprchujú pred spaním, sú správy lepšie. Pyžamy si môžete umyť trikrát. Ale pre tých, ktorí počas snu často potia alebo nemajú radi večerné vodné procedúry, je potrebné poslať pyžamo do práčky čo najskôr - hneď po tom, čo raz alebo dvakrát, keď ho obliekajú. Pranie pomôže s nálepkou o starostlivosti o oblečenie: existuje návod, ktorý režim je lepšie zvoliť, aby sa vec rýchlo nezhoršovala. Zvyčajne stačí pyžamy pravidelne umývať v teplej vode a sušiť v práčke pri nízkej alebo strednej teplote v závislosti od látky.

Pin
Send
Share
Send
Send