Užitočné nápady

10 neznámych miest v dome, ktoré sa dajú vyčistiť iba raz ročne

Pin
Send
Share
Send
Send


Väčšina ľudí je rozdelená do dvoch kategórií: niektorí jednoducho nemôžu stáť čistenie, a druhá nie je kŕmenie chleba, nechajte vyčistiť každú miestnosť. Zdalo by sa, ako by to mohlo byť príliš čisté? Ukazuje sa, že môže. Napríklad Tu je týchto 10 vecí v dome dosť na čistenie iba raz ročne, Tak prečo strácať čas?

Jar je vynikajúcou príležitosťou na osvieženie domu a na všeobecné upratovanie. Napríklad, vyčistite veci z tohto zoznamu. Účinok navyše postačuje na celý rok.

1. Práčka

Vyžadujú čistenie iba raz ročne: práčka.

Áno, treba vyčistiť aj „najčistejšiu“ vec v dome. Naozaj, v hĺbke práčky môže ľahko začať pleseň. Hlavne ak prístroj po umytí nevzduchujete. Ale ak nemáte obavy z podozrivého zápachu, môžete stroj vyčistiť iba raz za rok.

2. Automatické "sušenie"

Vyžadujú čistenie iba raz ročne: automatické sušenie.

Ak máte doma toto užitočné zariadenie, musíte sa o neho postarať. Slabou stránkou sušenia je jeho vetranie. V priebehu času môžu byť čepele upchané niťou, vlnou a úlomkami iných vlákien, čo môže viesť k rozbitiu. A pretože raz ročne sa musia vyčistiť. Na tento účel je však lepšie kontaktovať špecialistu.

3. Záclony a záclony

Vyžadovať čistenie iba raz ročne: záclony.

Keby sme len nehovorili o divadelných záclonách ťažkého zamatu, ktoré hromadia prach, záclony umyte raz ročne. Uprednostňujte umývanie rúk. Tenký kuchynský tyl má však tendenciu zožltnúť, takže si bude vyžadovať 3-4 umývania ročne.

4. Kuchynské zásuvky zvnútra

Vyžadujú čistenie iba raz ročne: kuchynské zásuvky a police.

Nie je to najpríjemnejšia časť upratovania, ale raz ročne môžete trpieť. Zároveň bude existovať dôvod, ako sa zbaviť nadmerného množstva. Odstráňte všetok obsah z kuchynských skriniek. Ak hovoríme o obilninách, korení a konzervovaní, potom skontrolujte zásoby a vyhoďte všetky oneskorenia bez ľutovania. Príbory poľské. A samotné škatule utrite navlhčenou špongiou s čistiacim prostriedkom. Nechajte dvere otvorené, kým nebude všetko suché. Nie je to také ťažké, však?

5. Svietidlá a stojacie svetlá

Vyžadujú čistenie iba raz ročne: žiarovky.

Tienidlá tienidla utrite mäkkou handričkou z mikrovlákna a potom ich opláchnite mydlovou vodou a osušte. Domy budú oveľa ľahšie!

6. Podlahy pod ťažkým nábytkom

Vyžadujú čistenie iba raz ročne: pod nábytkom.

Kto vie, čo sa dá nájsť v týchto hĺbkach? Možno tucet stratených ponožiek a pol kilogramu prachu a možno zaujímavejšie. Predtým, ako ho začnete hýbať, nezabudnite vložiť uteráky pod nohy nôh. Aby ste nemuseli hľadať na internete, ako maskovať škrabance na podlahe.

7. Záhradný nábytok

Vyžadovať čistenie iba raz ročne: záhradný nábytok.

Blízkosť letnej sezóny je vynikajúcim dôvodom na zabezpečenie veľkého umývania záhradného nábytku. Najmä preto, že sa na ňom pravdepodobne nahromadila vrstva prachu. Mydlová voda, mäkká špongia a trochu lesku (na drevo) - to je všetko, čo potrebujete pre dokonalú čistotu.

8.Okna

Vyžadujú čistenie iba raz ročne: okná.

Vnútri a najlepšie vonku. Najlepší čas na túto aktivitu je oblačno, ale nie daždivý deň.

9. Strešný žľab

Vyžadujú čistenie iba raz ročne: sklz pod strechou.

Listy, vetvičky, vtáčie perie - s výnimkou dažďovej vody sa do sklzu môže dostať veľa „zaujímavých“ vecí. Takže pri jarnom rozmrazení bude užitočné usporiadať tento dôležitý detail súkromného alebo vidieckeho domu. Metla a rebrík - to je celý jednoduchý inventár na dokončenie úlohy.

10. Balkón a / alebo garáž

Vyžadujú čistenie iba raz ročne: balkón a garáž.

Prečo spolu? Pretože obe miesta sa môžu ľahkou rukou majiteľov zmeniť na sklad, ak nie na skládku. Takže vybrať jeden víkend za rok na odstránenie „blokád“ je veľmi dobrý nápad, ktorý bude určite užitočný pre všetkých.

Pin
Send
Share
Send
Send