Užitočné nápady

17 „problémových“ miest, na ktoré dokonca aj veľmi dobré ženy v domácnosti často zabúdajú

Pin
Send
Share
Send
Send


17 „problémových“ miest, na ktoré dokonca aj veľmi dobré ženy v domácnosti často zabúdajú

Možno sa každá žena v domácnosti snaží udržiavať poriadok v dome: týždenne čistí, umýva, čistí všetko, aby žiarila.

Existujú však takzvané „problémové“ miesta, na ktoré pri čistení často zabúdame.

O nich sa bude diskutovať v dnešných materiáloch.

1. Stena za zásobníkom

Stena pri koši.

Stena za košom je jedným z najviac znečistených miest v byte. Odpad z potravín, neopatrne opustené vrecká, fľaše a iné zvyšky sa dotýkajú steny a zanechávajú postriekania, škvrny a baktérie. Preto musíte počas čistenia venovať tejto oblasti osobitnú pozornosť. Ak je v skrinke nádoba na odpad, dôkladne utrite všetky steny mydlom a vodou. To isté urobte so múrom, ak je vedro voľné dielo.

2. Comb

Hrebene kefy.

Na vašej práčke, v skrinke v kúpeľni alebo v práčovni práve teraz môže ležať kefka na vlasy, z ktorej sa vlasy vysúvajú rôznymi smermi. Vlasy z hrebeňa sa občas osprchujú na podlahe alebo na iných povrchoch a vytvárajú neporiadok. Navyše prítomnosť takého nevzhľadného predmetu v dome dáva hosteske couru. Nezabudnite, že vlasy z hrebeňa by sa mali odstrániť po každom česaní a z času na čas by sa hrebene mali tiež umyť šampónom.

3. Interkom telefónu

Vyčistite hadičku na slúchadlá.

Mikrotelefón s interkomom je teraz v každom druhom dome a vyžaduje si tiež pravidelnú údržbu. Faktom je, že na povrchu trubice je veľké množstvo nečistôt, prachu a choroboplodných zárodkov, ktoré sa môžu ľahko dostať na pokožku počas nasledujúceho hovoru pomocou domového telefónu. Aby ste predišli problémom, nezabudnite pravidelne utierať interkom mydlovou vodou a čas od času liečiť antiseptikom.

4. Kefy na riad

Starostlivosť o kefy na riad.

Kefu, ktorú používame na umývanie riadu, je tiež potrebné vyčistiť. Na mokrých štetinách zostávajú častice tuku a potravy, ktoré prispievajú k rastu baktérií a vzniku nepríjemného zápachu. Predĺženie životnosti kuchynskej kefy jej pomôže jej pravidelné čistenie. Štetiny umyte raz alebo dvakrát týždenne saponátom a potom nechajte úplne uschnúť.

5. Vetracie mriežky

Čistenie vetracích mriežok.

Mnoho ľudí úplne zabudlo, že vetracie mriežky zaisťujú cirkuláciu vzduchu v miestnostiach, a preto si vyžadujú pravidelné čistenie a údržbu. Z času na čas ich nezabudnite vyčistiť od nahromadeného prachu a nečistôt.

6. Diaľkové ovládanie televízora

Mikróby na diaľkovom ovládači z televízora.

Je dokázané, že diaľkové ovládanie z televízora je jednou z najviac znečistených vecí v byte. Súťaž môže urobiť iba okraj záchodu. Ak je však po použití toalety zvyčajné si umyť ruky, potom po použití diaľkového ovládača to nie je možné. Počas jedla však môžeme prepínať gombíky s tučnými rukami, konzolu umyť rukami, konzoly často padajú na podlahu alebo sa nachádzajú v prasklinách medzi sedacími vankúšikmi, kde sa hromadí aj špina. Na základe vyššie uvedených dôvodov by mal každý pochopiť, že čistenie konzoly by malo byť každodenným rituálom. Najlepšie je použiť toto špeciálne antiseptikum.

7. Prepínače

Vyčistite spínače.

Všetko, čo je v kontakte s rukami, by malo žiariť čistotou. Prepínače nie sú výnimkou. Pri každom čistení bytu ich dôkladne utrite.

8. Kôš

Umyte kôš.

Aj napriek použitiu vreciek na odpadky sa vedro musí ešte vyčistiť. To sa, samozrejme, nemusí robiť každý týždeň, stačí raz mesačne. Na čistenie vnútornej a vonkajšej strany nádoby na odpad použite špongiu a akýkoľvek čistiaci prostriedok.

9. Luster

Vyčistite lustre.

Luster visí vysoko a jeho čistota nie je príliš výrazná. Na žiarovkách a stropných lampách sa napriek tomu hromadí veľké množstvo prachu, ktorý nielen ukradne svetlo, ale aj znečistí vzduch. Nezabudnite utrieť detaily lustru a ďalších povrchov v dome.

10. Kúpeľňa

Podrobnosti v kúpeľni.

Mokré teplé prostredie - ideálne podmienky pre život baktérií. Preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť čisteniu v kúpeľni. Nezabudnite fľaše nadvihnúť a utrieť šampónmi a gélmi, mydlom a policami. Venujte pozornosť aj sklu pomocou zubných kefiek.

11. Jóga mat

Tréningová podložka

Tréningová podložka si vyžaduje stálu starostlivosť, pretože na jednej strane ju položíte na podlahu a na druhej strane sa hromadí pot a kožný tuk. Takáto kontaminácia môže spôsobiť alergické reakcie a vážne kožné ochorenia. Vyhýbanie sa nepríjemným následkom pomôže pravidelnému čisteniu rohože pomocou vodného roztoku kyseliny octovej.

12. Podložka

Čistenie bubna a gumy.

Vzhľad vydýchnutého zápachu z bubna naznačuje, že je potrebné stroj vyčistiť. Na tento účel existuje veľa rôznych receptov a nástrojov. Okrem bubna venujte pozornosť aj ďasnám v práčke. Kvôli vlhkosti sa často vyskytuje huba.

13. Windows

Vyčistite okná.

Pri umývaní okien venujte pozornosť nielen sklu, ale aj rámom. Tiež občas nezabudnite vyčistiť gumu a bočné časti okenných rámov. Zvyčajne sa na týchto miestach hromadí najväčšie množstvo nečistôt.

14. Hračky

Hračky pre domáce zvieratá.

Hračky pre domáce zvieratá často končia na podlahe a na zemi a zhromažďujú na sebe obrovské množstvo baktérií a nečistôt. Čokoľvek má vaše domáce zviera akékoľvek problémy so žalúdkom, skúste to pravidelne a včas umyť.

15. Kávovary

Čisté kávovary.

Zmena chuti kávy naznačuje, že je čas umývať kávovar. Aby ste to mohli urobiť, musíte zariadenie úplne rozobrať a všetky súčasti dôkladne vyčistiť.

16. Zariadenie na ľad

Vstavaný prístroj na výrobu ľadu.

Nezabudnite z času na čas umývačku ľadu umyť. Môžete to urobiť v umývačke riadu. Ak je vaša chladnička vybavená integrovaným zariadením na výrobu ľadu, nezabudnite ju tiež vyčistiť. Aby ste to dosiahli, musíte vyčistiť a dezinfikovať priehradku na vodu.

17. Koberec

Rohož na chodbe.

Podlahové rohože pri predných dverách vám umožňujú utrieť si nohy a nerozbiť nečistoty okolo bytu. Ak je však tento koberec špinavý, je tu menší úžitok ako poškodenie. Aby táto funkčná časť pracovala podľa plánu, nezabudnite ju pravidelne umyť a tiež ju včas meniť za novú.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send