Užitočné nápady

Na stráži čistoty: 17 praktických gizmos, ktoré pomôžu zariadiť kuchyňu do ideálu

Pin
Send
Share
Send
Send


Na stráži čistoty: 17 praktických gizmos, ktoré pomôžu zariadiť kuchyňu do ideálu

Možno, že každá hostiteľka sníva, že v jej kuchyni vládne pohodlie a poriadok.

A na to musíte každý deň umyť všetko a trieť, aby žiarilo.

Existuje však veľa pomôcok, ktoré výrazne uľahčujú bežnú prácu v kuchyni.

1. Mriežka na umývadlo

Mriežka na umývadlo.

Umývadlová sieť je jednoduchý, ale veľmi užitočný vynález, ktorý je schopný chrániť potrubia pred zvyškami potravín. Najlepšie zo všetkého je, že táto mriežka bola odnímateľná. Potom sa dá ľahko vyčistiť.

2. Kefa na čistenie

Kefa na čistenie na ťažko prístupných miestach.

Kto povedal, že čistenie je nudné, monotónne zamestnanie? Predtým ste jednoducho nemali kúzelné nástroje. Napríklad malá silikónová kefa, pomocou ktorej môžete preniknúť na najviac neprístupné miesta v kuchyni a „ich ozdobiť“ farbou čistoty. Podľa nášho názoru je táto kefa ideálna na čistenie úzkych štrbín v kuchyni, kde sa hromadí veľké množstvo tuku a prachu.

3. Postavte sa

Rohový stojan vyrobený z plastu.

Moderná kuchyňa je nemysliteľná bez stojanu pod špongiou a mydlom. Bez tohto dôležitého detailu sa na pracovnej doske rýchlo vytvorí pleseň. Najvýhodnejšia možnosť - rohový stojan na umývadle.

4. Parný čistič

Parný čistič.

Táto zúrivá žena na dvoch účtoch vyčistí vašu mikrovlnnú rúru od sušeného jedla a tukov. Prístroj pracuje parou, tuk je nasiaknutý a stačí utrieť steny špongiou.

5. Odmasťovacie utierky

Utierky, ktoré môžu odstrániť tuk.

Kuchyňa je plná tukových potravín, ktoré zanechávajú stopy na povrchoch, jedlách a rukách. Špeciálne utierky vám pomôžu rýchlo a ľahko sa ich zbaviť. Je omnoho rýchlejšia a pohodlnejšia ako umývanie mastných škvŕn pomocou čistiacich prostriedkov.

6. Pôvodné rukavice

Štýlové gumené rukavice.

Rukavice pre domácnosť už chytili fantáziu žien. V pôvodných rukaviciach bude práca v domácnosti oveľa príjemnejšia.

7. Umývačka riadu

Umývačka riadu.

Umyté riady sa musia tiež vysušiť. Ak to urobíte na doske, budú tam kvapky a škvrny. Podľa nášho názoru je na tieto účely lepšie získať sušičku na riad. Stačí ho položiť na umývadlo a všetky kvapky s čistým riadom vytečú do umývadla.

8. Držiak prívesku

Závesný držiak kefy.

Ak si neželáte očistiť pracovné dosky od plesní a plesní, uistite sa, že na pracovnom povrchu nie sú mokré veci. Za týmto účelom stojí za to získať špeciálny držiak na zavesenie vhodný na uskladnenie kefiek a kefiek na fľaše.

9. Bezpečnostný štít

Ochranná mriežka pre kachle.

Nikto nechce umývať sporák, ale po aktívnom varení je to nevyhnutné. Šetrite čas a námahu a pomôže špeciálna skladacia obrazovka. Nainštalujte ho na horák, ktorý budete používať, a striekanie oleja nebude padať na susedné.

10. Melamínová špongia

Multifunkčná melamínová špongia.

S melamínovými hubami sa dá zaobchádzať tak, ako chcete, ale ktokoľvek povedal čo, sú perfektné. Akýkoľvek povrch, akýkoľvek predmet po kontakte s magickou špongiou bude žiariť ako nový.

11. Lizun

Lizun na čistenie.

Všetci sme zvyknutí vnímať lizunu ako detskú hračku. Teraz sa však objavila jeho pokročilá verzia pre dospelých. Vyzerá takmer rovnako ako hračka, ale môžete sa dostať do najtajnejších kútov bytu a vyčistiť ich od prachu a špiny. Toto zariadenie je tiež skvelé na čistenie akýchkoľvek tlačidiel.

12. Kefa

Kefa na riad.

Špeciálna kefa, pomocou ktorej môžete na dvoch účtoch umývať príbory zo zvyškov sušeného jedla.

13. Zariadenie na čistenie rýb

Zariadenie na čistenie rýb.

Mnoho ľudí neradi varí ryby kvôli samotnému procesu čistenia. Ryby šupky plávajú všade, vysychajú a menia sa na skutočný problém. Všetky tieto problémy sa však dajú vyhnúť, ak si kúpite špeciálne zariadenie na čistenie rýb s nádobou na váhy.

14. Mop s nádobou na vodu

Mop s postrekovačom.

Mop s nádobou na vodu a sprej vám pomôže rýchlo a pohodlne utrieť podlahu v kuchyni alebo na chodbe bez toho, aby ste nosili vedro.

15. Špachtle

Pádlo so silikónovou špičkou.

Nádherná špachtľa so silikónovou špičkou, ktorá vám umožní položiť všetko od panvice po kvapku, a tým uľahčuje proces umývania.

16. Kovové mydlo

Mydlo z pachov.

Pachy rýb, cesnaku a cibule priliehajú na pokožku a sú veľmi zle vyplavené, ale tento problém si tiež môžete poradiť. Na to potrebujete špeciálne kovové mydlo. Natrite si to mokrými rukami a nezanechá žiadne nepríjemné pachy.

17. Odpadkový kontajner

Nádoba na malé odpadky.

Sekací box so špeciálnou nádobou na zber zvyškov potravín minimalizuje čistenie po varení.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send