Užitočné nápady

Nielen pre kvety: 8 nápadov na použitie parapetu, ktorý pomôže pridať priestor v byte

Pin
Send
Share
Send
Send


Vo väčšine bytov je parapet iba stojanom pre izbové rastliny a miestom na ukladanie rôznych drobností, ako sú sošky. Návrhári však považujú tento prístup k tomuto funkčnému prvku za skutočný trestný čin. Existuje mnoho kreatívnych nápadov na neštandardné použitie parapetu, z ktorých najobľúbenejšie sú uvedené v našom článku.

Niekedy úplne chýba miesto na umiestnenie kusu nábytku. Zvyčajne také ťažkosti majú majitelia malých bytov. Ale aj v tesnej blízkosti odnushke môžete umiestniť všetko, čo vaše srdce túži. Hlavná vec - vedieť, ako správne využiť existujúci priestor. Vrátane a parapetu. Poďme sa kompetentne zaoberať týmto problémom a vyberte si z nasledujúcich možností, ktorá je pre vaše účely najvhodnejšia.

1. Miesto odpočinku

Mäkký matrac a vankúše budú vynikajúcim miestom na sedenie mimo okenného parapetu.

Ak je jediným miestom na odpočinok vo vašom byte pohovka, musíte bezodkladne hľadať alternatívu k nemu. Parapet je v poriadku. Môže byť použitý ako lavica alebo pohovka, ale iba vtedy, ak sú v interiéri nízke okná. Aby bol odpočinok pohodlný a bezpečný, mal by byť umiestnený vo výške 50 cm od podlahy a mať šírku viac ako 60 cm. V takom prípade nebudete musieť postaviť stoličku, aby ste vyliezli na parapet, a môžete tam sedieť bez akýchkoľvek nepríjemností. ,

Najúspešnejšou možnosťou je drevená základňa parapetu, pretože je odolná a spoľahlivá. Aby bolo mäkké a pohodlné, pomôže matracu, ktorý bol vyrobený tak, aby vyhovoval veľkosti okenného parapetu, ako aj malým dekoratívnym vankúšom. Ak sa nechcete príliš obťažovať, položte namiesto matraca deku a schovajte ďalšiu. Ako vidíte, trochu úsilia a už ste sa stali majiteľom vynikajúceho miesta na oddych, kde si môžete prečítať svoju obľúbenú knihu a vypiť šálku horúcej kávy.

2. Kuchynská pracovná doska

Kuchynská pracovná doska môže byť vyrobená z parapetu, aby sa ušetril priestor v kuchyni.

Kuchyňa je jednou z najmenších miestností v byte, napriek tomu, že tam musíte umiestniť veľa rozmerného nábytku a domácich spotrebičov. Ak chcete ušetriť cenné metre štvorcové a zároveň urobiť miestnosť útulnou a priestrannou, použite parapet. Pretože jeho výška sa zvyčajne zhoduje s výškou štandardnej dosky stola, z tohto prvku vytvorte pohodlnú pracovnú plochu. Toto riešenie má mnoho výhod. Najskôr ušetríte miesto na umiestnenie chladničky alebo kuchynky. Po druhé, zóna bude v najväčšej možnej miere osvetlená prirodzeným svetlom, ktorý umožní, aby sa osvetlenie nezapínalo pred súmrakom. A po tretie, pri varení môžete obdivovať nádherný výhľad z okna, ak sa nedostane na nádvorie.

Tip: Ak chcete mať nadbytočný priestor, umiestnite pod dosku skrinku na uloženie kuchynského riadu a riadu alebo do umývačky riadu. Ak je práve na tomto mieste radiátor, potom nebudú existovať žiadne ďalšie mriežky na cirkuláciu vzduchu, ktoré by ho skryli pred zvedavými očami.

3. Počítadlo čiar

Počítadlo pruhov okenného parapetu je vhodné, ak je z okna krásny výhľad.

Ak budete mať šťastie, že sa stanete majiteľom kuchyne, z okien s výhľadom na pochmúrny susedný dom, ale na krásne mesto, potom použite dar osudu a urobte barový pult z parapetu. Takže si môžete vychutnať krásny výhľad a piť kávu, obedovať alebo pracovať. Tento prístup opäť pomôže ušetriť miesto v kuchyni, pretože bude pôsobiť barový pult a jedálenský kút. Podľa našich informácií dizajnéri radia pri výbere materiálu na zameranie na kameň alebo prírodné drevo, pretože sa vyznačujú spoľahlivosťou a bezpečnosťou.

4. Pracovná oblasť

Parapet je možné použiť ako pracovný stôl.

Ak byt nemá dostatok priestoru pre kanceláriu alebo aspoň mini-kanceláriu, na tieto účely použite parapet. Ľahko sa do nej zmestí laptop, potrebná kancelária a niekoľko kníh. Pod parapet alebo na bok okna môžete pridať aj niekoľko funkčných políc, ktoré slúžia ako vhodné miesto na uloženie potrebných vecí. Stanete sa tak nielen majiteľom pohodlného miesta na prácu s prirodzeným svetlom, ale tiež sa môžete zbaviť rozmerného stola, ktoré zaberalo veľkú plochu v miestnosti. Mimochodom, táto možnosť je vhodná nielen pre dospelých, ale aj pre študentov.

5. Skladovanie

Pod okenným parapetom môžete robiť zásuvky, komody alebo prútený kôš.

Teraz nehovoríme o poslaní všetkých suvenírov, plyšových hračiek a nepotrebných drobností na parapet. Takže si len zaplníte funkčný priestor pod oknom. Je lepšie vytvoriť plnohodnotnú komodu, ktorá môže byť naplnená veľkým množstvom vecí, ktoré sa obvykle nachádzajú okolo vás v celom byte. Taký nábytok si môžete objednať od profesionála alebo si ho urobiť sami pomocou starého nočného stolíka. Ako úložný priestor možno tiež použiť bežné boxy a koše skryté pod parapetom.

6. Police

Police v blízkosti parapetu je možné skombinovať do miniknižnice.

Ak chcete čítať, ale všetky skrinky vo vašom dome boli už dlho obsadené najrôznejšími knihami, je čas zorganizovať malú knižnicu, ktorá bude založená na okennom parapete. Poličky na literatúru môžu byť postavené na spodnej a bočnej strane. A ak dáte prikrývku a vankúše na samotný parapet, celá sada sa zmení na útulný kútik na čítanie.

7. Dekoratívny prvok

Sviečky, fotografie, suveníry si môžete dať na parapety.

Parapet nemusí byť ani tak funkčný ako dekoratívny prvok, ktorý ozdobí interiér bytu. Všetko, čo potrebujete, je vyzdobiť miesto pod oknom pomocou sviečok, fotografií, krásnych domácich pohárov pre kanceláriu. Môžete tiež krásne umiestniť knihy, ktoré plánujete čítať v blízkej budúcnosti, aby boli vždy viditeľné a nedovolili vám ignorovať čítanie.

8. Dom pre domáce zvieratá

Na parapete si môžete postaviť posteľ pre mačku.

Ak vaša mačka môže sledovať to, čo sa deje na ulici celé hodiny, urobte zo svojho miláčika príjemného - položte svoj košík alebo dom na parapet. Bude mať teda príležitosť obdivovať prírodu ležiacu v pohodlnej posteli. Pokiaľ ide o psy, je lepšie umiestniť miesto na spánok a odpočinok do výklenku pod okenným parapetom, pretože sa im nepáči výška.

Pin
Send
Share
Send
Send