Užitočné nápady

Čo zaberá prázdny roh: 12 osvedčených riešení pre veľké a malé miestnosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Prázdny roh v miestnosti je malý, nudný a nefunkčný. A v prípade bytov, ktoré sa navyše neodlišujú veľkými rozmermi, ide o skutočný zločin.

Táto oblasť v miestnosti je skvelým spôsobom, ako umiestniť správnu vec bez toho, aby zaberala veľa miesta. V rohu si môžete zariadiť rôzne predmety.

Hlavnou vecou je vybrať si produkt, ktorý bude v harmónii s celkovým interiérom miestnosti.

police

Police sú najjednoduchším a praktickým spôsobom, ako ozdobiť roh. Pomocou týchto produktov môžete vyplniť prázdne miesto, urobiť ho užitočným a estetickým. Na ne môžete umiestniť rámčeky s fotografiami, ozdobnými predmetmi, knihami, zbierkami. Pokiaľ ide o materiál, pre pohodlie si vyberte drevené modely, pre ľahkosť a ľahkosť - sklo, pre tón modernosti - kov. Police sa tiež stávajú akýmsi spôsobom, ako rozptyľovať pozornosť: ak ich zavesíte nad batériu, nikto nebude venovať pozornosť radiátoru.

Snehovobiele police vizuálne zväčšujú priestor.

vázy

Ak nechcete preťažiť roh, ideálnym riešením sú podlahové vázy. Vďaka rôznym tvarom, farbám, ozdobným prvkom sú vynikajúcim prvkom pri vypĺňaní a zdobení rohu. Pri výbere vázy venujte pozornosť pevnosti materiálu, z ktorého je výrobok vyrobený, ako aj jeho stabilite, pretože predmet sa dá ľahko dotknúť nohou a zlomiť.

Podlahová váza môže byť použitá ako nezávislý dekoratívny prvok.

rastlina

V rohu môžete umiestniť izbovú rastlinu do krásneho elegantného kvetináča. Vysoké stromy s rozprestierajúcimi sa listami a kompaktné stonky budú harmonicky vyzerať. Každá z týchto možností oživí priestor. Rastlina bude tiež schopná vytvoriť jasný interiér v interiéri. Pokiaľ ide o pravidlá umiestňovania kvetín, je lepšie umiestniť ich blízko okna, kde je veľké množstvo prirodzeného svetla.

Rastliny v dome robia interiér harmonickejším a kompletnejším.

Zrkadlo

Tmavý a nepredstaviteľný uhol je možné poraziť zrkadlom. Nielenže splní svoj zamýšľaný účel, ukáže displej, ale aj vizuálne zväčší priestor, urobí ho ľahším. V rohu to bude vyzerať skvele ako podlahové zrkadlo a model vybavený prívodom alebo nohami. Dávajte pozor - v zrkadle by sa malo zobraziť niečo príjemné pre oči, inak riskujete pokazenie interiéru a atmosféry miestnosti.

Veľká plocha podlahového zrkadla umožňuje vyhodnotiť celý obraz súčasne.

Svietidlo

Veľmi krásna v rohu miestnosti bude vyzerať nadrozmerná lampa. Bude pôsobiť ako ďalší zdroj osvetlenia a zároveň sa stane nádherným dekoratívnym prvkom. Najlepšie je podlahové svietidlo. Toto svetlo bude hrať úlohu tlmeného svetla v čase, keď sa celkové osvetlenie javí ako príliš jasné a rušivé. Môžete tiež uvažovať o kúpe nenápadnej nástennej lampy alebo ozdobnej alternatívy, ktorá vytvorí originálnu hru tieňov na stenách.

Okrem osvetlenia plnia lampy aj funkciu územného plánovania.

Pracovný stôl

Ak chcete použiť uhol čo najkompetentnejšie, umiestnite pracovnú plochu. Rohový model vám pomôže ušetriť miesto v malej miestnosti a využiť dostupný priestor ako výhodu. Avšak v celkových priestoroch tohto interiéru bude tiež vyzerať vhodný. Veľkosť tabuľky bude závisieť od konfigurácie uhla a vašich osobných preferencií. Rovnako ako v prípade rastlín, aj pri pracovisku si vyberte miesto blízko okna, aby bolo veľa prirodzeného svetla.

Rohový stôl vám pomôže ušetriť miesto v malej miestnosti.

šatňa

Áno, áno, počuli ste správne. Nech je to miniatúrna verzia šatne. Všetko, čo potrebujete, je zavesiť malú tyč diagonálne a pridať k nej hranaté police. Ak ste pripravení experimentovať, potom je celkom možné vybudovať plnohodnotnú rohovú šatňu s využitím všetkého priestoru, ktorý je.

Ručne robená skriňa vyzerá zaujímavo a nezvyčajne.

stolička

Na prvý pohľad sa zdá, že tento prozaický objekt môže stáť iba v kuchyni pri jedálenskom stole. V rohu však bude hrať významnú úlohu, najmä ak hovoríme napríklad o koridore. Na také kreslo si môžete sadnúť, obliecť si bundu, keď sa vyzliekate, alebo umiestniť nejaké potrebné predmety, ak v miestnosti nie je dosť políc alebo zásuviek.

Na stoličku v obývacej izbe si môžete dať knihy, dať vázu s kvetinami.

Čo alebo stojan

Ak máte malý byt alebo ste fanúšikom minimalizmu v interiéri, namiesto masívneho šatníka vám ponúkame nákup regálovej jednotky. Je rovnako funkčný ako jeho „starší brat“, ale zároveň zaberá omnoho menej miesta a svojou prítomnosťou „netlačí“. S ním môžete zväčšiť úložný priestor v miestnosti. Na otvorené police môžete umiestniť rodinné fotografie, knihy, suveníry, osobné veci. Namiesto stojana môžete použiť knižnicu alebo zdobené schodisko, ktoré vyzerá elegantnejšie a „ľahšie“.

Rebríkový stojan nevyhnutne upozorňuje na veci, ktoré sú na ňom.

stoličky

Bez ohľadu na to, v ktorej miestnosti chcete poraziť prázdny roh: v spálni, v obývacej izbe alebo v kuchyni. Stolička bude vhodné hľadať všade. V duete s malým elegantným toaletným stolíkom sa vytvorí skvelé miesto na oddych, kde si večer môžete posedieť so svojou obľúbenou knihou alebo šálkou aromatickej kávy.

Vyberte si svetlú stoličku, ktorá zvýrazní miestnosť.

TV stojan

Aj keď televízny stojan dnes nie je módnym trendom v interiéri (mnohí sa domnievajú, že zaberá iba cenné metre štvorcové), ak však šírka obývacej izby neumožňuje použitie plazmy s veľkou obrazovkou, stojan sa stane vaším hlavným pomocníkom. V takom prípade odporúčame použiť „diagonálne pravidlo“ - v jednom rohu umiestniť pohovku av druhom - televízor. Ušetrite tak priestor v miestnosti a poskytnete si vysoký komfort.

Rohové skrinky pre televízory - neštandardné riešenie v modernom interiéri.

Nábytkový roh

Táto možnosť je najprozaickejšia a najpraktickejšia (nepočítajú sa nápady s policami), najmä pokiaľ ide o kuchyňu. Aj keď, ak ste zvyknutí na neštandardné riešenia problémov, nábytkový kútik nájde svoje miesto v spálni a v obývacej izbe, napríklad pod oknom. Bude to dobrá alternatíva k celkovým pohovkám, kreslám a tiež pomôže vytvoriť pohodlné miesto pre komunikáciu, hry, stretnutia s priateľmi a príbuznými. Hlavnou vecou je vybrať krásny, estetický model, ktorý bude ideálne kombinovať so všeobecným štýlom miestnosti.

Kuchynský kút je hospodárny, praktický a pohodlný nábytok.

Pin
Send
Share
Send
Send