Užitočné nápady

Ihneď odstráňte: 9 vecí, ktoré nehanebne rozhadzujú každú kuchyňu

Mnoho žien v domácnosti považuje svoju kuchyňu za srdce celého domu. Tam sa rodina často zhromažďuje pri plnom jedle a ľahkom občerstvení, priatelia si spolu sadnú na pitie čaju, fanúšikovia nájdu inšpiráciu na experimentovanie s receptami a tiež na rozhovory a zdieľanie správ.

A čím viac času tu trávime, tým horšia bude chaos. Zhromažďuje sa veľa koša, pomôcok a ďalších náhodných položiek. Keď sa neporiadok v kuchyni postupne zmení na katastrofu, je čas vyskúšať nové drastické opatrenia: 9 kreatívnych tipov im pomôže pri realizácii.

1. Police by mali byť priestrannejšie

Police v skriniach je potrebné prispôsobiť maximálnej hĺbke.

Väčšina skriniek má police, ktoré je možné nastaviť. Ak je v kuchyni kríza, je lepšie použiť tento tajný trik okamžite pre svoj vlastný prospech. Je potrebné skontrolovať všetky skrinky, možno nie sú úplne pokročilé. Môže tiež zmeniť usporiadanie riadu kompaktnejšie a ušetriť miesto. V skutočnosti nie je také ťažké skryť veľa vecí, ale hlavne ich efektívne ukladať.

2. Kuchynský riad - na polici

Ak sú potrebné, vieme, kde ich nájsť.

Nie je potrebné neustále sa pozerať na jedlá, ktoré ste si už dlho kúpili. Ak sa nepoužíva, odstránime ho vo vzdialenej skrinke. Samozrejme je pekné, keď všetko, čo potrebujete, je vždy po ruke a je v dochádzkové vzdialenosti, ale skutočne musíte zvážiť výhody a nevýhody: prečo kazí vzhľad a vrhá kuchyňu na varenie pomocou niektorých kuchynských spotrebičov iba niekoľkokrát týždenne.

3. Charita kuchyne

Zbavíme sa vecí, ktoré nikdy nepoužívame.

K niektorým veciam sme pripútaní celou našou dušou. S nimi, samozrejme, prepáčte odísť. Ale predmety inej kategórie, ktoré jednoducho stoja a zhromažďujú prach alebo sa valia v najvzdialenejších a najtmavších rohoch skrinky, sú jednoducho odsúdené na cestu. Potrebujeme odvahu a poslať ich na miesto, kde budú lepšie a jasnejšie - do nového domu. Darovať veci, ktoré sú niekomu užitočné, ale je pre vás absolútne zbytočné, nie je len dobrá vec, ale aj pomoc pre seba.

4. Zariadenia by nemali byť v kuchyni nečinné

Kuchyňa bude vyzerať oveľa priestrannejšia, ak bude správne uprataná.

Čistenie všetkých vecí trvá iba pár minút a rozjímanie nad ideálnym poriadkom môže byť nekonečne príjemné. V kuchyni aktívnych hostesiek je veľa prístrojov na stole alebo na parapete, aj keď sa nepoužívajú. Ale veci ako mlynčeky na kávu, kombinované varné kanvice, elektrické varné kanvice a dokonca aj hriankovače (hneď ako sa ochladia) môžu byť vložené do priestrannej skrinky alebo špajze, nezkazia tak celkový dojem z kuchyne a uvoľnia ďalší priestor na odpočinok.

5. Nie - rozprávať sa vnútri a zvonka chladničky.

Bez magnetov bude lepšie.

Možno je vaša chladnička miestom zberu detských umeleckých diel a magnetov z celého sveta. Ak sa vám to veľmi páči, potom je to v poriadku a ak sa to len stalo zvykom, musíte sa ho zbaviť. Zvážte, či je skutočne užitočné zanechať neustále pripomienku, že váš bratranec mal dieťa pred 4 rokmi alebo že ste si kúpili nie tak krásny magnet počas svojej poslednej dovolenky, keď sa v zhone so stánkom so suvenírmi spomaľujete. Odstránením toho všetkého do pekla si zrazu uvedomíte, že čisté dvere chladničky vám dávajú viac pozitívnych emócií a pokoja vo vašej obľúbenej kuchyni.

6. Zhrnutie

Kedy sa to nakoniec zastaví?

Prakticky každý z nás má špeciálnu tajnú schránku, v ktorej žijú najrôznejšie často nepoužívané veci a chladné predmety, ktoré sa hromadí v hromade. Oblečenie, perá, špendlíky, pilníky na nechty, šeky, batérie, zľavové kupóny a oveľa viac ... Prišiel deň, keď potrebujete vyriešiť a dať všetko, čo je užitočné, na police v doslovnom zmysle slova. Vytvorte si priestor pre veci, ktoré skutočne potrebujete. To nemusí byť ani veľa vyhodené, ale jednoduché upratovanie spôsobí, že táto hromada bude menej nočná. Nikto by nemal tráviť vzácne okamihy svojho života kopaním v horách túlavých vecí, len aby našiel svoje staré slnečné okuliare.

7. Znížte počet kuchynských spotrebičov.

Z času na čas v kuchyni musíte vykonať audit užitočných vecí.

Gadgety môžu varenie omnoho jednoduchšie. Mnohé z nich sú však iba skvelé knick-knacks, ktoré nikdy nezačneme používať. Zbavenie sa cudzích prístrojov vytvorí priestor na ukladanie skutočne potrebných vecí, ktoré sa vám páčia, na praktickosť a efektívnosť, nielen na prekrásny kryt.

8. Boj proti nevyžiadanej pošte

Strávte iba pol hodiny, aby ste absolvovali tento test s hlavou zdvihnutou vysoko.

Je na vašej doske celá oblasť, definovaná pod rôznymi kúskami papiera, časopisov a vtipných výtlačkov? Túto hromadu nemožno jednoducho vyhodiť, ale v skutočnosti sa na ňu ani nikto nedíva. Oplatí sa vám rozhadzovať svoj priestor? Nie, je lepšie zložiť tento test dôstojne a rozobrať papiere. Priznajme si to, ak ste časopis nečítali niekoľko mesiacov, nebude to dosť dôležité neskôr.

9. Skladovanie potravín v hermetických nádobách

S plastovými nádobami vo vašej kuchyni nebude neporiadok.

Zostáva v skrinkách veľa vreciek obilia, múky a cukru? Tento neporiadok je možné ľahko zastaviť pomocou kompaktných a praktických plastových nádob. Po dokončení náplne môžu samozrejme zaberať o niečo viac miesta v porovnaní s obalmi, ale dajú sa ľahšie zložiť a vyzerajú oveľa elegantnejšie. To vám umožní ukladať ich aj na viditeľných miestach.