Užitočné nápady

11 osvedčených tipov na čistenie „babičky“, pomocou ktorých je všetko čisté

Pin
Send
Share
Send
Send


Obchody a televízne obrazovky ponúkajú mnoho „magických“ nástrojov, ktoré údajne umožňujú dokonalé čistenie. Ale prečo sa obťažovať tráviť čas a obťažovať sa, ak si pamätáte cenné rady „babičky“, ktoré konajú s ranou.

Predtým ženy udržiavali dom desaťročia čisté a bez akýchkoľvek módnych, vysoko účinných výrobkov. Všetko, čo je potrebné pre dokonalú čistotu v dome, je trochu staromódna vynaliezavosť. Našťastie sú ľudia, ktorí radi zdieľajú svoju múdrosť, ktorá sa odovzdáva z generácie na generáciu.

1. Perfektne perlivé okná

Najlepší nástroj na čistenie - prírodný.

Aby okná vyzerali perfektne, nie je potrebné kupovať špeciálny nástroj. Babičky ponúkajú niečo náhle samy. Je potrebné zmiešať jednu pohár vody s rovnakými dielmi alkoholu a octu, pridať niekoľko kvapiek glycerínu a citrónového oleja. Zloženie na pranie je pripravené! Čistí nielen znečistenie, ale zanechá aj príjemnú príjemnú vôňu. Zmes nezanecháva škvrny a dlho udržuje okná čisté.

2. Bezpečné matrace

Nechajte matrac ísť von.

Matrace mesiacov a rokov ležia v uzavretom priestore, ktorý je zriedka dostatočne dobre vetraný. Umývanie je tiež dosť problematické. Z tohto dôvodu sa môžu v priebehu času tvoriť plesne a škodlivé mikroorganizmy. Tento problém pomôže vyriešiť jednoduchá rada: matrac niekoľkokrát do roka vyberte a nechajte ho niekoľko hodín na slnku. Zabijete tak všetky nežiaduce akumulácie a pár úderov čističom kobercov z neho odstráni prach.

3. Nábytok, leštený do lesku

Krásny nábytok je nevyhnutnou vlastnosťou kvalitného čistenia.

Aby svietil nábytok ako nový, nie je potrebné ho otvárať lakom. Stačí pripraviť jednu zázračnú zmes: zmiešajte pohár olivového oleja s niekoľkými kvapkami citrónového éterického oleja (do 5). Po dôkladnom premiešaní položte malé množstvo suchej handričky a jemne votrite do dreveného nábytku. Trochu úsilia a bude to žiariť lepšie ako predtým.

4. Nový život starých uterákov

Nevyhadzujte staré uteráky.

Babičky nikdy nechodili do obchodu na nové handry na čistenie. Namiesto toho si vybrali praktickejšiu a ekonomickejšiu možnosť: použili staré osušky. Ak nakrájate aspoň jednu takúto vec na niekoľko častí, získate nádherné čistiace utierky, ktoré dobre čistia prach a dokonale absorbujú tekutinu.

5. Bielenie bielizne

Babičky odporúčajú citrónovú šťavu.

Nepríjemné škvrny alebo škaredá žltá farba na bielej bielizni je možné odstrániť bez nákupu finančných prostriedkov. Tu pomôže citrónová šťava. V vedre musíte zmiešať 4 litre vody a šťavy z jedného citróna. Pošlite tam zažltnutú podstielku alebo iné oblečenie a nechajte stáť asi dve hodiny. Po naťahovaní by ste bielizeň mali prať v práčke bežným spôsobom. Potom zavesíme, aby sme vyschli a vychutnali si výsledok.

6. Žiadne miesta!

Soľ je čarovná prútiková škvrna.

Jednoduchá stolová soľ pomôže rýchlo odstrániť a zabrániť vzniku silne znečistených škvŕn. Keď je škvrna stále čerstvá, musíte na ňu naliať malú stolovú soľ. Pomôže to nasiaknuť nežiaducu tekutinu a zjednoduší sa následné umývanie, ktoré je potrebné urobiť okamžite.

7. Odstráňte lepivosť

Teraz je všetko čisté!

Niekedy si trieť lepkavé miesto a všetko sa zhoršuje. Zhromažďuje prach a stáva sa viditeľným ako špinavé miesto. Olivový olej pomôže tento problém vyriešiť. Ak malé množstvo vtierate do lepkavej oblasti, môžete už po 5 minútach utrieť už dokonale čistý povrch.

8. Umývacie sklo

Oscarový trik.

Poradenstvo, ktoré ocenia všetky hostesky. Ak chcete, aby sklenené riady, taniere a poháre žiarili ako nové, pridajte do vody na umývanie riadu niekoľko kvapiek amoniaku. Žiadne škvrny, lesk krištáľu a čistota. Jednoduché jedlá vám tiež poďakujú za túto výzvu.

9. Čistý kovový lesk

Hrnce a panvice sa už nebudú hanbiť privádzať ľudí.

Trochu to neudržiavali a ovsená kaša teraz spálila a pevne priliehala k stenám panvice. Čo robiť Neprepadajte panike! Naše milé skúsené ženy v domácnosti ponúkajú jednoduché riešenie: do panvice pridajte trochu vody a niekoľko kvapiek mydla. Zmes priveďte na sporák do varu, potom všetky spálené oblasti zmäknú a ľahko sa čistia. Možno sa budete musieť pomocou špachtle zbaviť najodolnejších oblastí.

10. Perfektná čistota na záchode

Krásne, jednoduché, perfektné.

Neuveriteľne jednoduchá rada. Namiesto hromady zakúpených hygienických výrobkov pre toaletu môžete použiť trochu bóraxu. Nalejte ju na toaletu a potom naneste trochu bežného octu. Vykonajte tento postup cez noc a ráno ho jednoducho umyte vodou. Žiadne plaky, baktérie a zažltnuté oblasti.

11. Boj proti tuku

Grapefruit pomáha nielen schudnúť.

Proti tuku, ako je grapefruitová šťava, nič také nefunguje. To platí najmä pre mastné panvice, ktoré sa nechcú čistiť. Stačí stlačiť trochu grapefruitovej šťavy do mastnej oblasti a zmiešať s trochou soli. Nechajte to chvíľu. Po 10 minútach sa musia všetky nečistoty rýchlo vyčistiť.

Pin
Send
Share
Send
Send