Užitočné nápady

Pohodlie v malých oblastiach alebo Ako dokonale zorganizovať priestor a vybrať si správne úložné systémy

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý vie pravdu, že pri správnej organizácii priestoru a správnom výbere úložných systémov závisí čistota a pohodlie v dome priamo.

Platí to najmä pre malé byty, kde čokoľvek, čo nie je na mieste, okamžite vytvára zmätok a chaos.

Pozrite sa na nasledujúce nápady a odporúčania, možno vám pomôžu udržať váš dom v čistote bez akýchkoľvek zvláštnych problémov a zároveň vytvoriť osobitnú atmosféru pohodlia a estetiky.

Originálne myšlienky organizácie vesmírnych a úložných systémov v malých oblastiach.

Je to zaujímavý fakt, ale v malých apartmánoch a domoch vidíme tie najúžasnejšie a neobvyklé nápady a riešenia, ktoré sú jednoducho úchvatné. Áno, je to v zásade a pochopiteľné, pretože banálny nedostatok priestoru a tlačí vynaliezavú ľudskú povahu k neuveriteľným myšlienkam a najracionálnejším rozhodnutiam.

1. Pôvodné rozloženie alebo prestavba.

Príklad racionálneho využívania dostupného priestoru.

Na malých štvorcoch alebo pri organizovaní priestoru v štúdiových bytoch je plánovanie a prestavba vždy inšpiratívnym procesom, ktorý si vyžaduje presné matematické výpočty, pretože skutočne musíte použiť každý milimeter voľného priestoru (naraz). A nemôžete sa zapojiť do tohto druhu pečatí, aby ste nevytvorili druh podstielky.

Organizácia kotviska na druhom poschodí a racionálne využitie schodov.

Ak máte šťastie a ste vlastníkom bytu s vysokými stropmi, potom je ideálne riešenie usporiadanie postele v druhom poschodí. Navyše, vytvorenie rebríka na zdvíhanie je racionálne používať každý krok a platformu inštaláciou zásuviek alebo systémov otvorených a uzavretých políc, ako aj všetkých druhov skríň v podlahovej oblasti.

Dvojstupňová organizácia pracoviska pre študenta alebo kancelária pre dospelých a posteľ s pomocou nábytkovej steny.

Aj pri štandardnej výške stropu (najmenej 2,5 metra) pomocou nábytkových modulov alebo stien môžete vytvoriť pracovnú plochu a spálňu na jednom mieste, ale na rôznych miestach. Táto možnosť je najlepšia na vytváranie detských rohov.

Pokiaľ ide o štúdiové apartmány, najlepším riešením je použitie druhej vrstvy. V tomto prípade je možné umiestniť nielen pracovnú plochu na prvú vrstvu, ale aj celú kuchyňu alebo obývaciu izbu.

2. Funkčné územné plánovanie

Územné plánovanie malých plôch pomocou nábytkových štruktúr.

Mnoho ľudí mylne verí, že iba veľké miestnosti je možné rozdeliť do zón, aby nevznikol dojem, že žijete vo foyer kina alebo vo výstavnej sieni. Ale nie je to tak vôbec, odborníci a moderní dizajnéri tvrdia, že funkčnosť územného plánovania je v malých bytoch oveľa dôležitejšia. Koniec koncov, je známe, že jeho hlavnou úlohou je racionálne využívanie priestoru.

Územná časť s výsuvnými alebo skladacími priečkami.

V tejto veci prevláda racionálne usporiadanie nábytku, vytváranie optimálnych trás pre pohyb všetkých členov rodiny, každý z nich tak, aby mohol zostať v miestnosti, ale ísť o svoje podnikanie a čo je najdôležitejšie, cítiť sa pohodlne a vzájomne sa nezasahovať. Vzhľadom na malé rozmery bytu alebo domu je to skutočne zložitá a veľmi chúlostivá úloha, pretože tu nie sú vhodné objemné a vysoké priečky (s výnimkou priehľadných materiálov).

Vytváranie rôznych funkčných oblastí pomocou farby a textúry dizajnu steny.

Územná výmena malého bytu pomocou osvetlenia a bežných závesov.

Ak chcete zorganizovať špeciálnu zónu pohodlia, musíte sa najprv rozhodnúť, aké techniky použijete na vytvorenie samostatných biotopov. Môžu to byť stacionárne priečky, posuvné systémy alebo špeciálne obrazovky, nábytkové sekcie alebo moduly, výber materiálov rôznych farieb alebo textúr pomocou nástenných, stropných alebo podlahových náterov, rozlíšenie pomocou osvetlenia alebo bežných záclon.

3. Vytvorenie super priestranného pódia

V modernom dizajne interiérov často vidíte pódia, ktoré nie vždy fungujú ako módny dizajn. Na malých štvorcoch sa stávajú skutočnou spásou a taká popularita je celkom vysvetliteľná multifunkčnosťou samotnej štruktúry. Tento druh vyvýšenia v byte sa používa vo viacerých verziách a plní rôzne funkcie:

Zaujímavou možnosťou na zdobenie kúpeľne inštaláciou pódia.

Dokonale maskuje komunikáciu, ak nie je možné ich skryť pomocou iných metód. Takéto pódiá sa vytvárajú v kuchyniach a kúpeľniach, aby skryli obrovské množstvo vodných a stokových potrubí. Hlavnou vecou je nezabudnúť zorganizovať bezplatný a pohodlný prístup ku všetkej komunikácii.

Vytváranie rôznych funkčných oblastí pomocou pódia.

Pomáha organizovať kompetentné územné vymedzenie priestoru vzhľadom na konštrukčný príjem s výškovým rozdielom. Vďaka organizácii takejto stavby bude možné oddeliť jednu funkčnú oblasť od druhej. Takéto rozlíšenie je vhodnejšie v štúdiových apartmánoch av prípade kombinácie kuchýň s obývacou izbou. V takom prípade nezabudnite na vytvorenie úložných systémov pod podlahovou plochou samotného pódia.

Racionálne využitie priestoru pod podstavec.

Kombinovaná pracovňa a spálňa so správnou organizáciou pódia.

Racionálne využívanie dostupného priestoru z dôvodu rozdelenia priestoru na úrovne, ktoré možno ľahko použiť na rôzne účely. Na najvyššej úrovni môžete usporiadať posteľ, pracovňu, obývaciu izbu a priestor pod ňou ukladať sezónne predmety a veci.

Pomocou pódia môžete vytvoriť celú spálňu alebo šatňu.

V niektorých prípadoch je to konštrukcia pódia, ktorá dokáže dokonale nahradiť masívne skrine alebo vám umožní nainštalovať výsuvné lôžko, čo výrazne uvoľní podlahovú plochu. Ak je výška stropu dostatočná, je lepšie umiestniť podstavec na takú úroveň, aby sa v podzemnom priestore nachádzala plnohodnotná šatňa alebo komora.

Takýto stupeň pódia môže slúžiť ako rám postele a môže byť vybavený posuvným pracoviskom.

Pódium dokonale nahrádza nábytok, ak sa používa namiesto rámu postele a priestor pod nimi je usporiadaný čo najpresnejšie.

Pódium v ​​byte je možné vytvoriť vlastnými rukami.

S vytvorením podstavca dokonale dobre zvládnete sami, bola by to túžba. Na usporiadanie pódií môžete použiť stavebné penové bloky, drevo, penový betón, dosky OSB a ďalšie materiály, s ktorými nie sú potrebné špeciálne odborné zručnosti. Hlavnou vecou je dodržiavanie niektorých pravidiel dizajnu vo svojom dizajne, aby sa dizajn hladko zapadal do interiéru vašej izby a pôsobil ako zaujímavý prvok pri dekorácii a úprave celého priestoru.

4. Použitie modulárnych systémov

Ideálne možnosti modulárnej výstavby pre štúdiové apartmány a malé priestory.

Modulárne systémy dokonale zvládajú nielen vytváranie priestranných úložných systémov, ale aj organizáciu vysokokvalitných a niekedy aj odľahlých oblastí na malom priestore. Takéto štruktúry majú spravidla kubický tvar a každá strana má svoje vlastné funkčné zaťaženie.

S pomocou takého modulu bolo možné usporiadať izolovanú spálňu, šatník a sklad.

Na dnešnom trhu existuje veľa možností pre modulárne systémy, ktoré pomáhajú organizovať nielen posteľ, ale aj kuchyňu, jedáleň, šatňu a pracovňu. Vašou úlohou je správne určiť, ktoré zóny potrebujete v konkrétnom priestore, aby ste nevytvorili chaos a neporiadok.

Pomocou kubického kabinetu môžete súčasne organizovať priestor a úložné systémy.

V niektorých prípadoch môžu tí, ktorí sú oboznámení s truhlárskou výrobou, sami navrhnúť tento spôsob a ako to preukáže nasledujúce video.

5. Správny výber nábytku

Najlepšie možnosti nábytku pre malé priestory.

Pri výbere nábytku by sa samozrejme malo vychádzať zo zdravej mysle, nie z módnych trendov, a snažiť sa vytlačiť pompézny nábytok do malého štvorca. Kompaktné multifunkčné štruktúry sú vhodné pre také oblasti, ktoré môžu dokonale nahradiť drahé modulárne systémy.

Inteligentný nábytok je ideálny pre malé byty.

Skladacie, vyťahovacie postele a stoly výrazne uvoľnia podlahovú plochu. Ak to finančné prostriedky umožňujú, môžete si kúpiť inteligentný nábytok, ktorý dokonale organizuje nielen obytný priestor, ale tiež pomáha pri organizovaní vlastného úložiska pre každú položku.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send