Užitočné nápady

Domáce podnebie: 10 spôsobov, ako sa vysporiadať so suchou pokožkou

Pin
Send
Share
Send
Send


Mikroklíma v dome hrá dôležitú úlohu v ľudskom blahobyte a významne ovplyvňuje zdravie členov rodiny. Úroveň vlhkosti vzduchu je jedným z najdôležitejších faktorov: príliš nízka hodnota môže viesť k nepríjemným problémom, ako je suchá pokožka.

Suchý vzduch spôsobuje nepríjemné pocity, ako je šteklenie v krku, suché sliznice, oči, zhoršenie alergických stavov, únava a ospalosť. V zime, kvôli vykurovacej sezóne, sa tento problém stáva obzvlášť akútnym a presušené sliznice spôsobujú oslabenie imunity a zvýšenie náchylnosti na prechladnutie. Pokožka vyschne, objaví sa vyrážka. Ako sa vysporiadať so suchým vzduchom a urobiť mikroklímu pohodlnejším pre pokožku a sliznicu? Jednoduché a jednoduché zdieľanie.

1. Ak chcete okamžite zvýšiť vlhkosť vzduchu, naplňte fľašu s rozprašovačom vodou a vodu rozstrekujte tak, aby prúd smeroval nahor, pomocou dýzy na malé kvapky

2. Nakúpte keramický zvlhčovač - je to zariadenie, do ktorého sa voda nalieva a upevňuje na konvenčnú batériu. Mechanizmus pôsobenia takýchto zvlhčovačov je veľmi jednoduchý - pomocou postupného odparovania vody je vzduch v miestnosti zvlhčovaný. Aby bol stupeň a rýchlosť zvlhčovania racionálnejší, je vhodné použiť niekoľko takýchto zvlhčovačov naraz. Mimochodom, také zvlhčovače môžu byť vyrobené nielen z keramiky, ale tiež zo skla, ocele, plastu. Rozsah takýchto praktických zariadení vám umožňuje vybrať si ten správny model pre farbu, štýl, tvar.

3. Zvlhčovač vytvorte vlastnými rukami z bežnej plastovej fľaše. Na jednej strane fľaše urobte otvor - voda z nej vyparí. Zabezpečte domáci zvlhčovač bezpečne pomocou drôtu alebo opletenia k batérii. Aby bola fľaša estetickejšia, môžete ju zafarbiť zvyškom farby.

4. Vložte plnú kanvicu do kuchyne alebo hrniec bez veka na oheň - vriaca voda nasýti vzduch vodnou parou a zvlhčí ju. Ak je vaša kuchyňa izolovaná od zvyšku budovy, je lepšie nechať dvere otvorené, aby vlhký vzduch postupne prechádzal do priľahlých priestorov. Do vody môžete pridať pomarančovú kôru, škoricové tyčinky alebo plátky jabĺk - to dodáva vodnej pare príjemnú arómu.

5. Používajte otvorené nádoby s vodou: misky, misky, vázy naplnené vodou umiestnite do miestnosti. Čím širší je krk, tým lepšie - zväčšením odparovacej oblasti rýchlo nasýtite vzduch vlhkosťou. Aby zvlhčovače vyzerali estetickejšie, pridajte krásne kamienky zozbierané v lete na pláži, zaujímavé ozdobné prvky, vetvičky, kvety alebo listy. Akvárium bez veka môže tiež slúžiť ako zdroj vlhkosti.

6. Hydrogel - umelá pôda vo forme farebných guličiek - veľmi estetický spôsob naplnenia vzduchu vlhkosťou. Nalejte vodu do sklenenej nádoby s hydrogélovými guličkami - napučiavajú a zväčšujú sa. Potom po celý deň dá vzduchu vlhkosť a odparí ho.

7. Vnútorná fontána nie je len veľkolepým dekoratívnym predmetom a prostriedkom na relaxáciu (šumenie vody a odrazy svetla vytvárajú veľmi príjemnú relaxačnú atmosféru a pomáhajú upokojovať nervy, vracať sa k prírode), ale aj účinným prostriedkom na navlhčenie vzduchu. Spojte výhody a radosť pre dušu, estetiku a praktickosť - a bohatý sortiment domácich fontán vám umožní nájsť najlepší model pre váš interiér.

8. Vykonajte mokré čistenie: navlhčite handričku po policiach, utrite podlahy, umyte okná. Odparovanie vody z vlhkých povrchov zvýši vlhkosť vzduchu.

9. V miestnosti nechajte veci uschnúť - táto technika je veľmi jednoduchá a nevyžaduje žiadne fyzické náklady. Sušičky s vecami, ktoré na ne visia, vysúšajú, uvoľňujú do vzduchu vlhkosť v miestnosti, čím sa pokožka stáva príjemnejšou. Dôkladne opláchnite veci - nechcete dýchať saponát? Variant tejto techniky: uteráky namočte a zaveste okolo miestnosti na batérie.

10. Po osprchovaní alebo kúpeli nezablokujte dvere kúpeľne pevne. Otvorte ho a nechajte vlhký vzduch šíriť sa po byte. Chráni tiež pred plesňami v kúpeľni - pretože v miestnosti sa už nebude hromadiť vlhkosť a teplo samo o sebe.

bonus:

Po pridaní kvapky aromatického éterického oleja do vody môžete nielen zvýšiť vlhkosť vzduchu, ale aj naplniť obľúbenou vôňou. Eukalyptus a čajovník majú baktericídne vlastnosti, vďaka ktorým sú najlepšími pomocníkmi v boji proti šíreniu prechladnutí.

Pin
Send
Share
Send
Send