Užitočné nápady

7 spôsobov, ako účinne bojovať proti prachu v interiéri

Pin
Send
Share
Send
Send


Vysávač v dome nie je vždy účinným prostriedkom proti prachu - je to ako bojovať proti veterným mlynom. Aj keď prach je dosť mazaný protivník a pokojne sa môže dostať do bytu, dá sa s ním účinne bojovať.

Viete, čo je to prach? Ide o pomerne zložitú zmes nečistôt, ktorá obsahuje rôzne častice v závislosti od miesta, kde sa zhromažďujú. Jedná sa hlavne o častice piesku, vlasov, zvieracích chlpov, rôznych peľov, ktoré vstupujú do bytu cez okná a dvere, ako aj kúsky epidermy.

Zoznam osôb prítomných v domácom prachu sa dopĺňa o mikroskopické pavúky alebo roztoče. Ich trus môže byť silným alergénom, ktorý spôsobuje únavný kašeľ, nádchu a dokonca aj dýchavičnosť. Preto, ak medzi členmi vašej rodiny sú alergie, tým viac by ste sa mali účinne vysporiadať s domácim prachom.

Upratovanie domu

Ak musí byť váš boj proti prachu efektívny, je čas rozlúčiť sa s minulosťou. Tradičná handra a prachová handra nevedú k ničomu. Ak počas upratovania získate oblaky prachu, pravdepodobne viete, že upratovanie domu nedáva zmysel. Na čistenie používajte správne príslušenstvo. Napríklad stojí za zmienku o elektrostatickej látke, pretože priťahuje častice prachu. Utierky z mikrovlákna vykazujú podobný výkon. Štruktúra tejto textílie umožňuje zachytiť omnoho viac nečistôt ako v prípade bežných bavlnených vložiek.

Zložte si topánky

Na spodnú časť našich topánok do bytov prinesieme veľa nečistôt. Na jednej strane baktérie neviditeľné pre oči a na druhej strane pieskové častice, ktoré sú jednou zo zložiek prachu. Nanešťastie, starostlivo utieranie podošvy na podložke - ani intenzívne trenie topánok problém nevyrieši. Po vstupe do bytu sa pokúste odstrániť topánky a čistenie domu bude menej náročné. Zamyslite sa aj nad tým, ako sa správať, keď vás hostia navštívia, a problém s obuvou sa objaví od prahu vášho domu.

Čistenie vzduchu

Ďalším krokom efektívneho čistenia domu je čistenie vzduchu. Na tento účel je najlepšie použiť čističe vzduchu alebo zvlhčovače vzduchu. Zariadenia tohto typu odstraňujú vzduchom prenášaný prach, prach a nečistoty. Ak sa rozhodnete kúpiť čistič vzduchu, uistite sa, že je vybavený filtrami, ktoré odstraňujú väčšinu nečistôt.

Ak má zariadenie dodatočne uhlíkový filter, odstráni tiež nepríjemné pachy z bytu. Pred zakúpením skontrolujte aj výkon čističa - mal by byť prispôsobený veľkosti miestnosti, v ktorej bude zariadenie pracovať, čo efektívne odstráni prach.

Posteľnú bielizeň často vymieňajte

Je žiaduce raz týždenne. Nestačí, že posteľ je rovná plocha, to znamená ideálne miesto, kde sa môže usadzovať prach, stále je pokrytá vankúšmi, posteľnou bielizňou a prikrývkami. Zakaždým, keď idete spať, stúpajú oblaky prachu, ktoré predtým stáli na vašej posteli.

Existuje iba jedna rada - časté obliečky. Vďaka tomu sa nielenže zlepší váš stav pokožky, ale aj lepšie spíte, bude to pre vás jednoduchšie čistenie domu. Rovnaké výhody, však? Pre vaše zdravie sa oplatí používať aj posteľné prikrývky, ktoré obmedzia hromadenie prachu priamo na pokrývke a vankúšoch.

Vysávač - nepriateľ z prachu číslo 1

Toto zariadenie je omnoho efektívnejšie ako metla, ktorá vám v skutočnosti pomôže odstrániť niektoré nečistoty z podlahy, ale množstvo prachu, ktoré počas zametania vzrastie do vzduchu, účinne eliminuje všetky snahy. Vyplatí sa kúpiť vysávač vybavený výkonnými filtrami, ktoré sa vyznačujú najvyššou rýchlosťou filtrácie vzduchu, a to aj z mikroskopických škvŕn. Okrem toho nezabudnite pravidelne vymieňať vrecká a čistiť filtre vo vysávači - vďaka tomu nielenže lepšie absorbuje nečistoty, ale tiež znižuje počet častíc, ktoré vstupujú do miestnosti vzduchom, ktorý je vysávaný.

Útulný minimalizmus

Pre všetkých milovníkov kobercov, ťažkých záclon, záclon a iného bytového textilu je užitočné vedieť, že tieto veci priťahujú najviac prachu. Najhoršie zo všetkých na kobercoch, pretože nite prenikajú hlboko do ich vlákien. Ak sa chcete efektívne vysporiadať s prachom a prachom vo vašej domácnosti, vyskúšajte dizajn interiéru. Možno, namiesto súboru záclon a záclon, stačí len jedna z nich - je vždy o niečo menšia ako látka, na ktorej sa usadí prach.

Živé rastliny

Osviežujú vzduch v dome. Musíte ich však nasledovať: nastriekajte listy, keď sa na nich usadí prach. Ak má dom umelé kvety, mali by ste ich opláchnuť pod tečúcou vodou. Takže prach bude menší. Je potrebné pripomenúť, že nie je potrebné sterilizovať byt. Potrebujeme tiež prach. Nakoniec hovoríme o odpore tela, ktoré sa vytvára, okrem iného, ​​prostredníctvom kontaktu s mikroorganizmami v prachu.

Pin
Send
Share
Send
Send