Užitočné nápady

15 vecí v byte, ktoré už vypršali, ale nie každý bude hádať

Pin
Send
Share
Send
Send


15 vecí v byte, ktoré už vypršali, ale nie každý bude hádať

Každá vec má životnosť. V jednej položke to je 1 - 2 roky a v inej - 2 - 3 mesiace.

Aby ste nepoškodili vaše zdravie a aby ste nepoškodili byt, v ktorom žijete, musíte vedieť, koľko musíte zmeniť niektoré veci, od čistiacich handier a končiacich prostriedkami v súprave prvej pomoci.

1. Vysúvacie zariadenia

Extendery sa musia meniť každé dva roky.

Ukazuje sa, že predlžovacie káble majú špecifický dátum exspirácie, hoci ich zvyčajne používajú ľudia, až kým zlyhajú. Ak pravidelne používate všetky zásuvky, zariadenie sa môže uchovávať doma najviac 2 roky. V prípade, že predlžovací kábel nie je napájaný na plný výkon, môže sa doba použiteľnosti predĺžiť o 5-6 mesiacov.

2. Peroxid vodíka

Peroxid vodíka sa môže používať najviac 2 mesiace od dátumu otvorenia.

Pravdepodobne bude veľa prekvapených, keď sa dozviete, že po otvorení bubliny sa peroxid vodíka môže používať najviac dva mesiace. Po uplynutí tejto doby liek stráca svoje antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, pretože je v kontakte s kyslíkom.

3. Športová obuv

Športová obuv sa musí vymeniť približne raz za 6 týždňov.

Ak podporujete zdravý životný štýl, pravidelne sa zabehávate a chodíte do posilňovne, potom potrebujete kvalitnú športovú obuv. Bohužiaľ, s konštantným opotrebením, nie je jej trvanlivosť taká veľká. Dokonca aj profesionálne tenisky vydržia asi 500 km behu, a ak si kúpite „bežný“ pár, táto vzdialenosť sa niekoľkokrát skráti. Športovci a tréneri fitness tvrdia, že ľudia, ktorí každý deň hrajú šport, musia svoje atletické topánky meniť každých 6 týždňov. Po mesiaci a pol sa stáva najmenej nepohodlným a maximálne nebezpečným pre zdravie, pretože opotrebovaná podrážka a poškodené vložky môžu viesť k pádu.

Čajové vrecká by sa mali vyhodiť, ak ležia v skrini dlhšie ako šesť mesiacov.

Po otvorení čajovej škatule máte 6 mesiacov na použitie všetkých vreciek, ktoré sú vo vnútri. Po šiestich mesiacoch už nebude možné piť čaj. Takáto nízka trvanlivosť je spôsobená skutočnosťou, že čajové vrecká obsahujú veľa čajového prachu, čo negatívne ovplyvňuje kvalitu nápoja.

Tip: Je lepšie kúpiť sypaný čaj. Má nielen bohatú chuť a je užitočnejšia, ale môže sa skladovať aj v priemere 9 - 10 mesiacov.

5. Sekacie doštičky

Dĺžka doštičky závisí priamo od materiálu výroby.

Dokonca ani kvalitné doštičky nie sú večné. Vzorky, ktoré sa používajú na krájanie mäsa a syra, sa teda môžu používať asi 12 mesiacov, na zeleninu a ovocie - 3 roky. Sklenené a plastové dosky majú rovnakú trvanlivosť, ale iba ak ste ich nepoškodili pred uplynutím tejto doby.

6. Slnečné okuliare

Slnečné okuliare strácajú svoje užitočné vlastnosti 2 roky po použití.

Väčšina dievčat má dostatok slnečných okuliarov na maximálne jednu sezónu, pretože buď prestanú, alebo jednoducho vymiznú z módy. Ak ste veľmi opatrní pri tomto príslušenstve a nenasledujete nové trendy, nezabudnite, že rovnaké okuliare môžete nosiť iba dva roky. Potom už viac nechránia oči, pretože pod vplyvom slnka sa na okuliare vyhoria špeciálne enzýmy z UV lúčov. Zaujímavé je, že takéto poškodenie nie je možné vidieť voľným okom, takže výhovorka typu: „Moje okuliare sú úplne a dokonale chránené pred slnkom“ nebudú fungovať.

7. Zubná kefka a zubná pasta

Zubná kefka by sa mala vymieňať každé 3 mesiace a zubná pasta - raz ročne.

Podľa zubných lekárov môžu dospelí používať zubnú kefku maximálne 3 mesiace a deti mladšie ako 12 rokov môžu používať najviac 2 mesiace. Potom zastaví čistenie zubov a môže ich poškodiť. Pokiaľ ide o pastu, jej trvanlivosť je 1 rok, a nie od dátumu otvorenia, ale od dátumu výroby. Pri kúpe tohto nástroja na čistenie zubov v obchode si preto pozorne pozrite štítok.

8. Uteráky

Skladovateľnosť uterákov závisí od účelu ich použitia.

Podľa našich informácií je najlepším miestom na vznik a množenie baktérií vlhká handrička. Preto si uteráky vyžadujú dôkladnú starostlivosť. Pamätajte, že kópie kúpeľa je potrebné meniť každé 3 roky a kuchynské kópie každých 12 mesiacov. Pokiaľ ide o pranie uterákov, malo by sa to robiť každý deň, aby sa zabránilo výskytu škodlivých mikroorganizmov.

9. Comb

Rovnaký hrebeň môže byť vo vašom arzenáli nie viac ako rok.

Bez ohľadu na to, ako často hrebeň čistíte a umyte, môže vám vydržať iba rok, po ktorom bude potrebné vymeniť ho. Neustále hromadí rôzne mikroorganizmy, takže by ste nemali riskovať zdravie svojich vlasov.

10. Štetce na líčenie

Štetce s dobou použiteľnosti závisia od toho, ako sa im dobre staráte.

Kefy na tvár môžete používať asi 2 až 3 roky, ale iba ak sa o ne riadne staráte a umyte ich raz týždenne. Dievčatá, ktoré toto pravidlo ignorujú, si však budú musieť každých 12 mesiacov kupovať nové kefy, pretože zhromažďujú častice make-upu, prachu a iných nečistôt, ktoré nielen kazia hromadu, ale tiež spôsobujú nenapraviteľné poškodenie kože a spôsobujú vyrážku.

11. Podprsenky

Podprsenka vám nebude slúžiť dlhšie ako 2 roky.

Pri pravidelnom opotrebovaní (od trikrát do týždňa) sa podprsenky deformujú 2 roky po zakúpení. Po uplynutí tejto doby sa spodná bielizeň natiahne a prestane správne podopierať prsia.

12. Papuče

Ak nosíte papuče na ponožkách, môžete do nich chodiť asi rok.

Papuče a uteráky sú jedným z hlavných dôvodov rozmnožovania baktérií, takže ich môžete nosiť maximálne jednu sezónu. Ak ste ich kúpili v novembri s nástupom chladného počasia, mali by ste v apríli topánky vymeniť za inú. Výnimkou je však každé pravidlo: ľudia, ktorí si v ponožkách nosia papuče, sa nemusia starať o kúpu nového páru asi rok.

13. Vankúše

Vankúše je potrebné vymeniť každé 2 až 3 roky.

Skladovateľnosť vankúšov sa zhoduje s trvanlivosťou make-upových štetcov a je 2 - 3 roky. Pokiaľ ide o detské obliečky, je potrebné ich častejšie meniť, pretože deti sa počas spánku správajú aktívnejšie.

14. Prikrývky

Životnosť prikrývky závisí od jej kvality.

Deka vám bude verne slúžiť asi 5 rokov. Ak si vždy kupujete drahé značkové modely vysokej kvality, ich životnosť sa zdvojnásobí a dosiahne 10 rokov.

15. Matrac

Ľudia s problémami s chrbticou by mali matrac meniť každých 5-6 rokov.

Nákup novej matrace priamo závisí od vášho zdravotného stavu. Ak nemáte problémy s chrbtom, môžete produkt používať 8 až 10 rokov. Ľudia, ktorí majú menej šťastia, by si mali matrac vymeniť raz za 5-6 rokov, pretože iba v tomto období si zachovávajú svoju účinnosť a pozitívne vlastnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send