Užitočné nápady

Zvuková izolácia bez opravy: niekoľko odporúčaní, vďaka ktorým bude bývanie tichšie

Pin
Send
Share
Send
Send


Zvuková izolácia bez opravy: niekoľko odporúčaní, vďaka ktorým bude bývanie tichšie

Tieto techniky vám nedajú dokonalé ticho, ale spríjemnia a spríjemnia interiér.

Izolácia kapitálu je často zameraná na zväčšenie hrúbky stien.

A ak to neplánujete vykonať štrukturálnymi metódami a nestratíte priestor, je možné použiť nábytok.

Skrinky, ktoré by mali byť naplnené predmetmi, či už sú to šatníky alebo kníhkupectvá (oblečenie a knihy sú vynikajúce predmety blokujúce zvuk), pomôžu blokovať prenikanie zvukov do miestnosti. Nábytok skrine poskytuje dostatočnú hrúbku, ktorá znižuje vplyv zvuku.

Poloha skríň zohráva dôležitú úlohu - umiestnite ich na stranu zdroja zvuku - či už je to schodisko, susedná izba alebo byt. Jeho rozmery tiež hrajú úlohu - čím väčšia je skrinka, tým lepšie, pretože je tu menej voľných plôch steny, cez ktoré preniká zvuk.

Textílie - osvedčený recept na oslabenie účinku zvuku vďaka absorpčným vlastnostiam látky. Zvuky sú tichšie a menej sa odrážajú od hladkých povrchov. Začnite s kobercom. Koberec alebo bežný koberec položený na podlahe pohlcuje zvuky, najmä ak používate elastickú podložku, ktorá okrem iného chráni pred pošmyknutím a predlžuje životnosť koberca. Čím je koberec hrubší, tým dlhšia bude jeho hromada, tým tichšia bude v miestnosti.

Napriek tomu, že koberce na stenách sú mnohými považované za odkaz minulého storočia, západní dizajnéri začínajú túto dekoračnú techniku ​​používať ako modernú dekoráciu interiéru. Ak používate netradičný a skutočne estetický koberec, môžete sa vyhnúť asociácii s „sovietskymi“ interiérom a urobiť miestnosť nielen krajšou, ale aj tichšou. Vyberte si abstraktný dizajn a koberce, napríklad tapisérie, panely alebo obrazy, ako klasické výtlačky.

Ďalšou technikou spojenou s používaním textílií, záclony - použite ťažké ťažké záclony, ktoré sa chránia pred zvukom (v tomto prípade dobre fungujúce zatemňovacie závesy). V tomto prípade je možné záclony umiestniť nielen na okno, ktoré ich chráni pred hlukom z ulice, ale aj na stenu v podobe prekrásnej prikrývky. V takom prípade oslabíte účinok zvuku prechádzajúceho zo strany steny, a to nielen pomocou samotnej textílie, ale aj pomocou vzduchovej medzery medzi záclonami a stenou.

Zdá sa, že steny sú kartónové a ležiace na posteli počujete, čo hovoria v ďalšej miestnosti? Vymeňte čelnú dosku. Čelo postele je nielen výrazným prízvukom v každej spálni, ale tiež príležitosťou na ochranu pred hlukom z ďalšej miestnosti. Široká, veľká, mäkká čelná doska, ktorá je dodávaná s posteľou alebo na mieru, zlepší akustický výkon interiéru a zaistí pohodlný spánok.

Samozrejme, najosvedčenejším spôsobom, ako sa chrániť pred hlukom, budú špeciálne akustické panely. V súčasnosti existuje na trhu veľké množstvo takýchto panelov s premysleným dekoratívnym riešením - takéto panely nielen poskytnú ticho, ale aj účinne vyzdobia interiér a zároveň nevydajú svoju priamu funkciu.

Zvukové vlny môžu tiež prechádzať vašimi dverami, ale priestory medzi dverami a podlahou alebo dverami a stenami môžu byť slabým bodom pri návrhu interiéru. Použite maticu a pri montáži peny spolu použite nesychajúci silikónový tmel. Materiál dverí môže tiež ovplyvniť spôsob vedenia zvuku - dvere z poľa blokujú zvuk lepšie ako ich „duté“ náprotivky. Z hľadiska zvukovej izolácie sú hluché dvere lepšie ako dvere so sklenenými vložkami, otočné dvere lepšie ako posuvné / posuvné dvere.

Pin
Send
Share
Send
Send