Užitočné nápady

Krásne a praktické: nápady na skladovanie potravín v kuchyni a v komore

Potraviny zaberajú v interiéri málo miesta a mali by byť ľahko prístupné. Zdieľame pohodlné a krásne spôsoby usporiadania úložiska.

Úzka miestnosť

Urobte z úzkeho rohu miesto na skladovanie potravín - skutočnú úschovňu! Najvýhodnejšou možnosťou jeho usporiadania sú otvorené police a stojany pozdĺž troch stien, ktoré budú obsadené výrobkami. Ťažké predmety položte na spodné police alebo na podlahu a na horné police použite menšie a ľahšie výrobky. Okrem toho môže byť komora umiestnená na neobvyklých miestach, čo ich robí funkčnými napríklad v priestore pod schodmi.

Povrch dverí

Na umiestnenie malých pohárov alebo tašiek na potraviny môžete použiť vnútorný povrch dverí, ktorý zabezpečí rýchly prístup a pohodlné uloženie. Malé kovové alebo plastové police, ako aj závesné organizéry na topánky vo forme vreciek, môžu slúžiť ako miesto na umiestnenie výrobkov.

Výklenky a steny

Neúmyselné úzke výklenky, napríklad v blízkosti chladničky alebo zbytočných častí stien, na ktoré nemožno umiestniť skrinku, môžu slúžiť ako ďalší skladovací priestor pre výrobky. Vybavte chladničku úzkym posuvným policom na výrobky a stenami s miniatúrnymi policami na malé poháre, aby bola kuchyňa funkčnejšia.

Otvorené police

Ak sa rozhodnete výrobky uchovávať na dohľad, na otvorených policiach, malo by byť skladovanie stručné a estetické. Nakupujte zhodné nádoby s viečkami na sypké výrobky a koreniny - plechovky alebo nádoby tak, aby police vyzerali elegantne a neboli preplnené. Ak chcete, aby boli otvorené police estetickejšie, môžete sa uchýliť k inej metóde - zvýrazniť zadné steny police pomocou tapety so zaujímavou potlačou, napríklad mramorovanou.

Skladovanie na celej stene

Ak to priestor v kuchyni umožňuje, jedna zo stien by sa mala použiť na skladovanie potravín. Môže byť obsadená vysokými skrinkami s hluchými fasádami a otvorenými regálmi s pohodlnými policami - všetko závisí od priorít pri navrhovaní kuchyne. Ak je dôležitý rýchly prístup k výrobkom, vyberte otvorené police. Ak je kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou alebo jedálňou a chcete skryť úložný priestor, zvíťazia slepé fasády.

Spinningový stojan (otočný podnos)

Ak chcete, aby boli rohy otvorených políc a rohových priehradiek pohodlnejšie na uskladnenie, môžete použiť otočný stojan (otočný podnos). S jeho pomocou sa oblasť rohov využíva efektívnejšie a všetky položky sú ľahko dostupné.

spodky

Ako viete, zásuvky sú oveľa pohodlnejšie na ukladanie malých predmetov a výrobkov ako police, takže v objeme jednej veľkej police môžete usporiadať niekoľko zásuviek pomocou dodatočného príslušenstva.

Sýpkové dvere

V kuchynskom výklenku si môžete ľahko vybudovať špajzu, ale tu je návod, ako esteticky skryť jej obsah? To pomôže stodole dvere - špeciálny model dverí, ktoré sa posúvajú po kovovej koľajnici. Vyzerá veľmi pôsobivo a dodáva interiéru rustikálne kúzlo. Otvorenie nevyžaduje v kuchyni toľko priestoru, ako je potrebné pre otočné dvere, čo je skvelé pre stiesnené priestory.

Nábytok nie je z kuchyne

Na skladovanie potravín môžete ľahko použiť nábytok, ktorý nie je určený na tento účel, napríklad vinobranie šatník alebo stará stena z obývacej izby. Úložný priestor na regáloch jednoducho usporiadajte. Ak sú priehradky príliš veľké na uchovávanie potravín, rozdeľte ich na niekoľko úrovní pomocou nových políc alebo použite organizéry a police.

etikety

Aby bolo skladovanie čisté a usporiadané, je potrebné výrobky rozdeliť do kategórií. Bez ohľadu na to, či skladujete jedlo vo veľkej špajzi alebo na poličkách v kuchyni, budete potrebovať niekoľko plastových alebo prútených košov, do ktorých môžete vložiť homogénne výrobky (napríklad prísady do pečiva, občerstvenie, bary, cestoviny atď.).