Užitočné nápady

15 spôsobov, ako zväčšiť malú izbu

Pin
Send
Share
Send
Send


Malé izby sú útulné, kompaktné a efektívne, ale často sa cítia stiesnené a ťažko udržiavateľné. Našťastie existuje 15 zložitých trikov, ktoré vám pomôžu urobiť izbu pohodlnejšou.

Svetlé farby

Tmavé farby by nemali byť v príliš malých miestnostiach. Už sme napísali, že svetlejšie farby pôsobia dojmom väčšej plochy. A to je pravda. Tmavé farebné schémy, aj keď sú módne a vhodné na vytváranie návrhov, sa najlepšie používajú vo veľkých oblastiach. Ak sa v malých miestnostiach používajú tmavé farby, môže to spôsobovať dusivý pocit, akoby steny smerovali do stredu. Táto situácia vytvára obmedzenia.

Nábytok s otvorenými nohami

Výber nábytku s nohami otvára malý priestor, čo ho robí vizuálne veľkým. V porovnaní s veľkými kusmi nábytku, ktoré stoja priamo na podlahe, sa môže zdať príliš malý pre malý obytný priestor +, a nábytok s nohami otočí oko hore a vytvára ilúziu väčšieho množstva svetla a priestoru v malej miestnosti.

Vyčistite okná

Drž sa ďalej od rozmerných okenných závesov, ktoré sú ťažkým a dekoratívnym prvkom pre malý priestor. Môžu vyzerať krásne, ale záclony, podšívky, rímsy a držiaky vyrobené z pevného materiálu, nedovoľujú veľa prirodzeného svetla. Používajte svetlo z okien tak, aby prenikalo do každého rohu. Z tohto dôvodu by závesy mali byť ľahké a ľahké. Spomeňte na mriežkové rolety, veľmi priehľadné čipkové závesy alebo bambusové závesy. Poskytujú súkromie tým, že slnku prenikajú cez materiál.

Kúzlo zrkadiel

Sú perfektným doplnkom do väčších miestností. Zrkadlá môžu vytvárať ilúziu. Môžu byť inštalované na posuvné dvere skrinky alebo ako kryt celej steny (najlepšie blízko okna). Zrkadlá slúžia na dva užitočné účely: prvé, obrazy, doplnky, nástenné závesy, nábytok a svetlo zo svietidiel alebo zapustené osvetlenie sa odrazia v miestnosti. Po druhé, počas dňa, keď prirodzené slnečné svetlo preniká oknami, odráža sa to od zrkadiel, čím sa miestnosť stáva jasnejšou a ľahšou.

Farebné akcenty na policiach

Na otvorených policiach udržiavajte predmety rovnakej farby. To prispieva k tomu, že malá miestnosť vyzerá skôr usporiadaná a uprataná, než preplnená a stiesnená. Pomáha tiež ukladať predmety na otvorené police a používať ich na zobrazenie a skladovanie.

Prúžky na stenách

Zvislé a vodorovné pruhy na stenách pomôžu vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru. Zvisle smerujúce nahor pruhované tapety nasmerujú pozornosť nahor, vďaka čomu je miestnosť vizuálne vyššia a vodorovné pruhy rozširujú miestnosť. Nezabudnite si vybrať farby, ktoré ladia so zvyškom tapety na stenách a látkach v miestnosti.

Multifunkčný nábytok

Aby ste čo najlepšie využili priestor v malej miestnosti, ozdobte ho nábytkom, ktorý môže slúžiť na dvojaký účel, napríklad pohovkou s posuvným úložným priestorom, pohovkou, ktorá sa otvára pre ďalšie skladovanie, alebo vreckom, ktorý môže slúžiť ako konferenčný stolík. Nábytok, ktorý je možné zložiť, zmenšiť a pozostávať z niekoľkých skladacích predmetov, je tiež skvelým spôsobom navrhnutia priestoru. Zložte stôl v jedálni, kým to nie je potrebné. Nahraďte stoličku v plnej veľkosti stredne veľkou stoličkou a podnožkou, alebo vymeňte tradičnú posteľ za rozkladaciu pohovku alebo pohovku, ktorá môže slúžiť aj ako pohovka.

Stropné prvky

Vytvorte si ilúziu, že vaša malá miestnosť je oveľa väčšia ako v skutočnosti je, a to inštaláciou lišty štuky (omietky alebo polyuretánu) asi 20 cm od stropu po obvode celej miestnosti. Strop namaľujte nad štukovou farbou odlišnou od steny pod štukovou farbou. Pruh pod stropom by sa mal líšiť od farby stien, je lepšie, ak je ľahší. V tomto prípade môže byť strop biela alebo smotana, a steny - pastelové svetlo béžové alebo svetlo modré tóny.

Neporiadok je nepriateľom malých miestností

Príliš veľa zmätku a chaosu medzi nimi robí miestnosť vizuálne menšou. Príslovie „menej je viac“ platí, keď príliš veľa vecí zaberá vzácny priestor. Rýchly spôsob čistenia miestnosti znížením počtu ozdobných doplnkov, drobností, umelých rastlín a kvetov alebo akýchkoľvek iných vecí, ktoré nedávajú zmysel. Zníženie zmätku má pozitívny vplyv na vizuálnu veľkosť miestnosti.

Ľahká podlaha

Rovnako ako v prípade farebných schém, výber svetlých podláh vyvoláva dojem obrovského priestoru. Podlahy z tmavého dreva s ľahkým kobercom, ktoré pôsobia dojmom svetlého povrchu. Celú podlahovú plochu je vhodné pokryť ľahšími materiálmi.

Monochromatické tóny

Jediná farebná paleta v miestnosti s rôznymi odtieňmi alebo textúrami vytvorí pocit otvorenosti a priestrannosti. Dobrú úlohu budú hrať také palety, ako sú jemné tóny slonoviny, smotana-perla, svetlo modrá a šedo-žltá. Na pozadí bude vhodný tmavý nábytok a doplnky. Farebné vankúše v jasných farbách zdôrazňujú charakter a rozmanitosť palety.

Vstavaná odkladacia skrinka

V kúpeľni niekedy nie je dostatok úložného priestoru. Ak na podlahe nie je miesto, zvážte vstavanú skrinku, ktorá využíva voľný priestor vo vnútri stien. Túto užitočnú skrinku si môžete vyrobiť prelomením steny v chodbe alebo v inej náhradnej miestnosti, bude to vyzerať skvele spolu s dvoma ďalšími skrinkami zavesenými na stene v kúpeľni.

Priehľadný nábytok

Vyberte si priehľadný nábytok, ako je napríklad sklenený konferenčný stolík alebo priehľadná akrylová stolička. Transparentný nábytok vizuálne otvára priestor, ale súčasne šetrí využiteľný priestor, nie je v rozpore s iným nábytkom (farebný) a slúži ako jedinečný dizajnový prvok.

Knižnica od podlahy po strop

Knižnica od podlahy po strop zvýrazňuje výšku miestnosti a zároveň poskytuje dostatok úložného priestoru, čím šetrí miesto. Takéto skrinky sa najlepšie vyrábajú na zákazku, pretože musia stáť na celej stene, čo spôsobí pocit vysokej miestnosti.

Čalúnenie nábytku

Čalúnenie v jednej farbe bez obrázka pomôže malému priestoru vyrovnať sa s vizuálnym chaosom v miestnosti. Izba bude vyzerať minimalisticky, ak v nej budú dominovať čisté línie, jednoduché tvary a monochromatické tóny.

Pin
Send
Share
Send
Send