Užitočné nápady

Nezáleží na veľkosti: čo robiť, ak máte malú kuchyňu

Pin
Send
Share
Send
Send


Malá kuchyňa - problém mnohých bytov. Pri plánovaní viacpodlažnej budovy táto miestnosť veľmi často „dostane“ najmenšie námestie, čo nepriaznivo ovplyvňuje pohodlie majiteľov.

Nemali by ste sa však rozčuľovať, pretože aj miniatúrna kuchyňa sa môže stať útulným miestom pre rodinné oslavy, stretnutia s priateľmi a varenie kulinárskych majstrovských diel.

Hlavná vec - vedieť, čo by ste mali venovať pozornosť pri usporiadaní miestnosti.

Vhodné rozloženie

Najprv by ste sa mali rozhodnúť o usporiadaní kuchyne. Ak je miestnosť pomerne malá, je vhodné odstrániť časť steny a kombinovať ju napríklad s obývacou izbou. Takže môžete zväčšiť plochu a vytvoriť módny apartmán.

Neprítomnosť steny medzi miestnosťami vizuálne zväčšuje priestor.

Ak sa budete držať hesla „Rozbiť - nestavať“, sú pre vás k dispozícii ďalšie 2 rozmiestnenia: lineárne (nábytok je umiestnený pozdĺž jednej steny) a roh (nočné stolíky a stolové dosky sú umiestnené vedľa priľahlých stien).

Lineárne rozloženie.

Rohové rozloženie.

Biela farba v interiéri

Väčšina žien v domácnosti je proti bielej farbe v kuchyni, pretože to považujú za príliš označené a ťažko čistiteľné. Do istej miery majú pravdu. Ak však máte malú miestnosť a potrebujete ju aspoň vizuálne rozšíriť, jasné farby sa stanú výhodnými pre všetky strany. Biela farba sa dá použiť nielen pri registrácii stien, stropu, ale aj zástery, stolovej dosky, náhlavnej súpravy. Je to vždy aktuálne a aj po 10 rokoch bude vaša kuchyňa vyzerať módne a štýlovo, najmä ak pridáte jasné akcenty. Biela farba navyše odráža svetlo, čím sa zvyšuje osvetlenie miestnosti.

Biela kuchyňa vyzerá štýlovo a relevantne.

Správny nábytok

Preferujte ľahké predmety v interiéri - nepreťažia priestor. Môžete si kúpiť nástenné skrinky pre farbu stien - takže si vizuálne zväčšíte miestnosť, miestnosť bude priestrannejšia.

Nástenné skrinky vo farbe stien - ďalší spôsob, ako zväčšiť miestnosť.

Pamätajte na jednu jednoduchú pravdu - masívny nábytok v malej kuchyni vyzerá ťažkopádne, nevhodný a bude vás „tlačiť“. Bude zaberať celé voľné miesto, a preto sa ani nemôžete otočiť, nehovoriac o varení. Preto je lepšie uprednostňovať elegantné predmety, napríklad priehľadné plastové stoličky, barové stoličky s tenkými nohami, sklenený stôl a skrinky s priehľadnými dverami.

Preferujte priehľadný nábytok v kuchyni.

Ďalšou možnosťou, ako ušetriť miesto, je zabudovaný multifunkčný nábytok alebo transformované predmety - skladací stôl, skladacie stoličky, mobilné stoly na kolieskach.

Otvorené police

Neváhajte? Možno. Ale ak si udržia poriadok v týchto regáloch, stanú sa vynikajúcimi pomocníkmi pre majiteľov bytov, umožnia držať riad v bezpečí a zmierniť tlak objemných skriniek. Táto možnosť nenačítava priestor, ale robí ho voľnejším. Nie je potrebné „zdobiť“ všetky steny takýmito policami - aj ich čiastočné použitie môže zmeniť interiér kuchyne.

Otvorené police môžu byť súčasťou nábytku v interiéri kuchyne a tiež dekoratívnym prvkom.

Malo by sa však pamätať na to, že tieto výrobky nie sú vhodné pre všetky štýly. Napríklad budú vyzerať ako vhodné v podkroví, škandinávskom štýle, krajine krajiny alebo v provensálsku. Klasické interiéry však takúto „slobodu“ neakceptujú.

Dobré osvetlenie

Malá kuchyňa potrebuje veľa svetla, pretože ak je osvetlenie zlé, interiér sa zdá byť majiteľom a hosťom bytu nudný a miestnosť - stiesnená. Aby ste tomu zabránili, uistite sa, že miestnosť dostáva maximum svetla z ulice. Na vyriešenie tohto problému budú môcť rímske záclony alebo priesvitné, beztiažové záclony.

Pri výbere záclon musíte brať do úvahy tvar okna, interiér miestnosti, farebnú schému.

Nezabudnite tiež na umelé osvetlenie. Je lepšie použiť niekoľko možností: nainštalovať bodové svetlá nad pracovnú plochu, krásny luster nad stolom, usporiadať osvetlenie do skriniek. Budete sa teda cítiť pohodlne v kuchyni kedykoľvek počas dňa a zapnete svetlo iba v oblasti, kde je to potrebné.

Umelé osvetlenie musí spĺňať praktické požiadavky.

Barový pult

Barový pult je vynikajúcou voľbou pre malú miestnosť, pretože ušetrí veľké množstvo m2. Tento kus nábytku je vhodný pre moderné rodiny a mladých ľudí, ktorí sú zvyknutí žiť v rýchlom rytme. Táto možnosť však nie je vhodná pre rodičov s malými deťmi a staršie osoby. Je lepšie vybaviť kuchyňu malým jedálenským stolom a barovým pultom.

Barový pult bude vynikajúcou možnosťou ako vymeniť kuchynský stôl.

Správne domáce spotrebiče

V súčasnosti sú v obchodoch veľké množstvo kuchynských spotrebičov, čo výrazne uľahčuje prípravu jedál. Existuje iba jedna otázka - kam umiestniť všetky tieto technologické zázraky?

Najskôr si teda pred nákupom chleba alebo miešačky pomyslite: možno bez nich dobre vyjdete? Sledujeme nové produkty a produkty, ktoré pre nás reklama ukladá, a preto ich prakticky nepoužívame. Po druhé, existuje veľké množstvo multifunkčných zariadení, ktoré kombinujú funkcie rôznych kuchynských zariadení. Po tretie, zamyslite sa nad zabudovanými spotrebičmi alebo ľahkými rúrami, mikrovlnami, ktoré sú inštalované nad pracovnou plochou pomocou konzol.

Vyberte multifunkčné kuchynské spotrebiče, aby ste ušetrili miesto v kuchyni.

Kuchyňa bez chladničky

Ak dáte chladničku do chodby alebo do ďalšej miestnosti, budete mať možnosť výrazne rozšíriť rozhodnutia o dizajne. Budete si môcť dovoliť kúpiť kuchynský kút, ďalšie nástenné skrinky na riad, väčšiu súpravu stolov.

Nedostatok chladničky v kuchyni ušetrí miesto v miestnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send