Užitočné nápady

17 kuchynských trikov, ktoré zjednodušia a privedú varenie na novú úroveň

Pin
Send
Share
Send
Send


Tak či onak sa každá osoba snaží dosiahnuť dokonalosť.

Týka sa to aj zdanlivo triviálneho cvičenia, ako je varenie.

Tu a pri novom preskúmaní sa zhromaždilo niekoľko účinných a zároveň neuveriteľne užitočných tipov, ako variť lepšie, rýchlejšie a lepšie.

1. Šťavnaté pečené hovädzie mäso

Šťavnaté hovädzie mäso pečené v peci.

Ak chcete, aby sa pečené hovädzie mäso ukázalo ako mäkké a šťavnaté, skúste ho piecť špeciálnym spôsobom. Za týmto účelom získajte hlboký obdĺžnikový tvar, na dno položte cherry paradajky, urobte z fólie nejakú mriežku, vložte mäso a pošlite ho do rúry. Mäso pečené týmto spôsobom nebude horieť, bude rovnomerne opečené, bude šťavnaté a voňavé.

2. Príprava jedál

Teplota riadu.

Pred podávaním teplých jedál na stôl riad držte niekoľko minút v studenej rúre. A pred podávaním studených predjedál, šalátov a zmrzliny by sa jedlá určené pre ne mali uchovávať v chladničke. Takéto jednoduché manipulácie umožnia riadu zostať krásnym a chutným čo najdlhšie.

3. Perfect Egg

Vajcia na vode.

Na vyhrievanú panvicu nalejte trochu vody, počkajte, kým sa nevarí, opatrne rozbite vajíčka, znížte teplo a zakryte vekom. Po niekoľkých minútach by sa mali vajcia soliť, koriť a opäť zakryť vekom. Päť minút a vajcia s perfektným žĺtkom sú pripravené.

4. Príprava cibule

Príprava surovej cibule.

Ak chystáte pripraviť jedlo, ktorého jednou zo zložiek je surová cibuľa, namočte ho do studenej vody. Tým sa odstráni horkosť a zjemní sa cibuľa.

5. Chladenie vína

Víno rýchlo ochlaďte.

Ak chcete víno rýchlo ochladiť, zabaľte fľašu do vlhkej utierky a pošlite ju v tejto forme na pol hodiny do chladničky.

6. Rezanie zelene

Ľahko a rýchlo nasekajte zeleň.

Opatrne a rýchlo nakrájajte zelené listy a ich listy otáčajte do skúmaviek. Takto môžete veľmi rýchlo zvládnuť rezanie listov šalátu, bazalky, šalvie a mäty.

7. Nezvyčajný dezert

Banán plnený orechovou.

Zastrihnite koniec banánovej šupky, urobte v ovocí pekný otvor a pomocou injekčnej striekačky ju naplňte Nutella. Ukázalo sa, že ide o veľmi jednoduchý a zároveň nezvyčajný dezert, ktorý určite osloví hostí a deti.

8. Zlepšiť chuť vína

Uložte zlé víno.

Na zlepšenie chuti nie príliš dobrého vína môžete použiť mixér. Stačí do nej naliať obsah fľaše, zapnúť na niekoľko minút, počkať, až sa pena usadí a užívať si.

9. Pošírované vajcia

Gurmánska miska.

Opatrne rozbite vaječnú škrupinu, nalejte obsah na prilepenú fóliu, otočte ju ako vrecko a zviazajte. Všetky vrecká vložte do panvice s horúcou vodou a varte 4-5 minút.

10. Cesto

Do cesta sa zdvihol.

Ak cesto nevstáva dlho, pomôže vám mikrovlnná rúra a odmerka s vodou. Jednoducho zohrejte vodu na vysoký výkon, potom vložte nádobu s cestom do rúry a zatvorte dvierka. Pod vplyvom pary bude cesto rásť oveľa rýchlejšie.

11. Čistenie panvice od tuku

Tuk v panvici.

Zabalte kúsok ľadu do papierovej servítky a spustite ju na povrch panvice. Väčšina tuku sa prilepí na servítku a stačí oplachovať panvicu pod tečúcou vodou.

12. Čistenie citrusov

Ľahko lúpať pomaranče.

Pomaranče v mikrovlnnej rúre predhrejte na malú kapacitu, aby ste ich neskôr mohli ľahko olúpať.

13. Syr

Ľahko nastrúhať syr.

Rubový syr bude omnoho ľahší, ak ho vopred schladíte v mrazničke. Takýto trik nielenže výrazne urýchli proces, ale tiež udržuje strúhadlo čo najčistejšie.

14. Pečenie

Pečenie predhriate v rúre.

Pečenie, predhriate v rúre, sa stáva často suchým a zastaralým. Aby ste tomu zabránili, zahrievajte výrobky z cesta pomocou pohárika vody.

15. Lepivé výrobky

Chráňte povrchy pred lepivými výrobkami.

Na ochranu rôznych povrchov a riadu pred lepivými prísadami používajte nepriľnavý sprej alebo bežné maslo.

16. Rozmrazovací olej

Maslo rýchlo rozmrazte.

Mrazené maslo prikryte vyhrievanou sklenenou nádobou tak, aby sa rýchlejšie tavilo.

17. Miska na pečenie

Aby sa pečené výrobky nelepili.

Ak chcete zabrániť tomu, aby sa pečené výrobky prilepili na formu, natrite ich maslom alebo tukom a potom posypte dno a okraje krupicou alebo strúhankou.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send