Užitočné nápady

10 starých funkcií holiaceho strojčeka, z ktorých bude mať úžitok každá hostiteľka

Holiace strojčeky - jedna z najbežnejších vecí v domácnosti, ktorú má takmer každý. Kvalitné, dlhotrvajúce holiace strojčeky a jednorazové stroje majú funkciu zlyhania skôr alebo neskôr.

Čepele sú nudné a už nemôžu vykonávať svoju hlavnú funkciu, ale čo alternatívne?

Ak nevyhodíte starý britva okamžite, uvidíte, ako je to užitočné pre domácnosť.

1. Čistenie na ťažko prístupných miestach

Holiaci strojček preniká do akýchkoľvek vzdialených miest, čistí lepšie ako obvykle.

Pri čistení parapetov, okien, interiéru vozidla a mnohých ďalších miest sú oblasti, ktoré sú veľmi ťažko dosiahnuteľné. Na záchranu prichádza stará britva. Mal by byť zabalený do vlhkej alebo suchej handričky, v závislosti od typu čistenia a potom vyčistiť všetok prach a nečistoty, kde ľudská ruka neprenikne. Potom je vložka jednoducho vyhodená a žiletka je opäť pripravená na výkony.

2. Čistenie riadu

Škrabka na jedlo zo starého britva nebude v kuchyni zbytočná.

Sušené alebo upečené jedlo na jedle môže byť skutočnou bolesťou hlavy pre každú hostiteľku. Niekedy dokonca ani namáčanie vodou nepomôže pri riešení problému. V takom prípade musíte použiť čepeľ. S ním môžete ľahko a opatrne odstrániť zvyšky jedla bez poškodenia riadu. Je dôležité netlačiť tvrdo a jasne kontrolovať uhol holiaceho strojčeka.

3. Starostlivosť o izbové rastliny

Neočakávané použitie v rastlinnej výrobe.

Sukulentné kompozície sú teraz veľmi populárne. Vyzerajú nezvyčajne a esteticky príjemne, takže dokonale zdobia každý interiér, doma aj v práci. Je ľahké sa o ne postarať: pôdu treba zalievať a vyrovnať iba príležitostne, takže všetko vyzerá pekne a čisto.

Pri vyrovnávaní pôdy však vznikajú rozumné problémy, pretože rastliny sú malé a medzera medzi nimi je malá. Ako urobiť všetko úhľadne a nepoškodiť zelené priestory? Riešením bude starý holiaci strojček, ktorý sa dá použiť ako improvizovaný hrable.

4. Resuscitácia starého sveter

S pomocou starého holiaceho strojčeka môžete dať svojmu obľúbenému oblečeniu nový život.

S najväčšou pravdepodobnosťou má každý svoje obľúbené oblečenie, ktoré sa priťahuje takmer do otvorov. Postupom času stráca svoj dokonalý vzhľad, ale zostáva rovnako pohodlný a drahý. Na odstránenie oterov a nevzhľadných peliet zo sveteru alebo tkaniny je najjednoduchšie použiť starý holiaci strojček. Už nie je dostatočne ostrý na štetiny, ale stále dobre zvláda iné materiály. Blade rýchlo odreže všetky nedostatky a aktualizuje drahého srdca.

5. Odstránenie nepríjemných nálepiek

Niektoré veľmi tvrdohlavé nálepky sa vzdajú pod náporom čepele.

Je možné, že lepidlo na štítky vyrábajú veľmi tvrdohlaví ľudia. Pretože na aute, na riadoch, na okennej tabuli alebo inde, nálepky sa nikdy nevzdávajú bez boja. Ak ich chcete rýchlo a bezbolestne odstrániť, mali by ste použiť veľkolepú metódu. Holiaci strojček úhľadne a bez námahy.

6. Pomoc pri oprave

Oprava bez obáv.

Táto rada je užitočná pre mužov, ktorí radi robia opravu vlastnými rukami. Pomocou žiletky môžete odstrániť prebytočný tmel na utesnenie kúpeľne alebo okien, čo sa, žiaľ, vždy pokazí a mierne nerovnomerne. Starý holiaci strojček nebude preto v krabici s nástrojmi nadbytočný.

7. Dekorácie jedál

Holiaci strojček je užitočný aj v kuchyni.

Pre tento život je hackerstvo zbytočné, ale nepoužité. S jeho pomocou môžete získať perfektné čokoládové kučery, stačí jemne posunúť čepeľ po povrchu pod miernym uhlom a škrabať čokoládu. Okrem toho zmenou uhla môžete znížiť reliéfne vzory na šupke ovocia a zeleniny, ako je melón alebo uhorka. Získajte krásnu dekoráciu jedál.

8. Oprava laminátu

Razor šetrí laminát pred poškodením.

Pri ukladaní laminátu je hlavným cieľom jeho dokončenie. Často sa však stáva, že na nej sú zubaté okraje, ktoré môžu zničiť celú prácu. Môžu sa vyskytnúť aj v priebehu času kvôli vysokej vlhkosti alebo poškodeniu. Ak chcete problém vyriešiť, musíte jemne držať laminát alebo iný drevený kryt britvou a odrežte akékoľvek nepravidelnosti.

9. Štepiace rastliny

Stromy a kríky sa ľahko vrúbľujú pomocou britvy.

Štepenie rastlín je chúlostivá záležitosť. Žiletka je ideálna na ostré a hladké rezy, čím sa minimalizuje riziko incízie a choroby rastlín. Toto očkovanie bude určite úspešné.