Užitočné nápady

9 rastlín, ktoré sa môžu pestovať v kuchyni a používať na varenie

Každé jedlo sa magicky premení pridaním čerstvých korenín. A môžete si ich dať do svojej kuchyne aj bez toho, aby ste šli do supermarketu.

Najmenej 9 aromatických a zdravých rastlín, ktoré sa používajú ako korenie pre mnoho jedál, porastie bez problémov na parapete ktoréhokoľvek bytu alebo domu. Na to nepotrebujete ani špeciálne vybavenie, stačí im poskytnúť dostatok zalievania a dostatok slnečného svetla.

1. Oregano

Originálne korenie v minútovej dostupnosti.

Oregano, známe tiež ako oregano, sa môže v kombinácii s inými prísadami zakaždým vyvíjať novými spôsobmi. Pridaním do misky dosiahnete originalitu a vynikajúcu chuť. Oregano sa dobre hodí na zeleninu, prvé jedlá, mäso, omáčky a ryby. Na pestovanie rastlín je potrebné vziať klíčok z čerstvého korenia a zasadiť ho do zeme, do hrnca s dobrou drenážou. Najlepšie miesto pre oregano bude na južnom okne, kde je svetlo a teplo.

2. Petržlen

Svet získal jemnú pikantnú vôňu a sladkú chuť.

Petržlen môže byť pestovaný zo semien alebo transplantovaný dospelým krytom. Toto by sa malo vykonať na konci záhradnej sezóny. Pre dobrý rast petržlen potrebuje veľa svetla, takže na južných oknách to bude dobré. Na východe a západe bude tiež rásť, ale pomaly. Petržlen je vhodný na zdobenie akýchkoľvek jedál, ako aj na príjemnú sladkú chuť.

3. Basil

Basil je vhodný nielen pre mnoho jedál, ale aj pre nápoje.

Basil je korenie, ktoré má špeciálnu piknik. Hodí sa k rybám, mäsu, zeleninovým jedlám a sladkým nápojom. Basil je chválený mnohými kuchárskymi majstrami, časopismi a knihami o varení chutného a zdravého jedla. Ak chcete pestovať, musíte sa postarať o dostatok tepla a slnka. Pestovanie sa môže začať semenami, ktoré sa umiestnia do kvetináčov, ktoré je potrebné okamžite položiť na okno smerujúce na juh.

4. Bobkový list

Zátoka rastlín poskytne nielen rôzne domáce jedlá, ale aj príjemnú vôňu v celej kuchyni.

Bobkový list je populárny pri varení po celom svete. Výborne to funguje s fazuľovými jedlami, polievkami a borščmi všetkých odrôd, dodáva príjemnú aróma pokrmom z rýb, rýb a mäsa. Pridáva sa dokonca aj do obilnín a omáčok. A bobkový list je nádherný súbor so všetkou konzervovanou zeleninou. Vavrínová rastlina by mala byť umiestnená na parapete západného alebo východného okna, kde nie je príliš veľa svetla. Musíte sa však uistiť, že kvetináč je mäkká zem a dostatok vzduchu.

5. Chervil

Chutná chuť, vďaka ktorej bude jedlo skutočne výnimočné.

Chervil - nezvyčajná, elegantná, ale veľmi užitočná bylina. Má pikantnú, ale rýchlo prchavú arómu, v ktorej môžete počuť tóny podobné estragónu, petržlenu a anízu. Čerstvé listy rastlín, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínov, sú vynikajúce pre mäso a ryby. Semená cervíka sa môžu zbierať koncom leta a potom sa vysádzajú do zeme. Hrniec by sa mal umiestniť na miesto so zlým osvetlením a teplotou chladného vzduchu v rozmedzí od 18 do 23 stupňov.

6. Tarragón

Tarragon dáva miske jasný, bohatý a svieži kyticu.

Najskôr rastlina estragón rastie v záhrade alebo na chate. Potom, čo spadne lístie, môže byť presunutý do miestnosti a na niekoľko dní uložený na chladnom mieste a až potom poslaný na trvalý pobyt do južného okna, kde je veľa slnka. Rastlina musí byť pravidelne napájaná tekutým hnojivom. Potom vás jeho čerstvé listy potešia mierne kyslou, korenistou a originálnou príchuťou.

7. Tymián

Intenzívna aróma z čerstvého korenia priamo na kuchynskom okne.

Tymián miluje veľa slnka, ale na oknách orientovaných na východ alebo západ sa bude cítiť skvele. Musí byť zakorenený z čerstvého procesu, vyrezaného z pouličnej rastliny. Ale je lepšie, premiestniť tymián s už vytvorenými koreňmi do domáceho hrnca. Tymián dodáva riadu ostrú pikantnú chuť a bohatú príjemnú arómu, ktorá dokonale dopĺňa bravčové mäso, zemiaky a kapustu, syry, konzervované potraviny a veľa nápojov.

8. Rozmarín

Korenené korenie, ktoré sa hodí k rybám a mäsu.

Výhonok rozmarínu musí byť zakorenený na mokrej pôde. Najlepšie bude rásť na južnom okne. Rozmarín je použiteľný nielen pri varení, ale pôsobí aj ako osviežovač vzduchu, takže sa musíte pripraviť na to, že vaša kuchyňa bude voňať ako svieža príjemná aróma počas všetkých chladných ročných období.

9. Šalvia

Voňavé korenie s výraznou chuťou.

Ak chcete začať pestovať izbovú šalvia, musíte si z rastlín vziať rastlín. Bude to lepšie, ak už je zakorenené, ale zakorenenie prostého klíčku. Šalvia je dobre tolerovaná v suchom vnútornom vzduchu, ale potrebuje veľa slnečného svitu z okna smerujúceho na juh. Šalvia sa nepoužíva iba pri varení, je tiež veľmi užitočná. Čerstvé listy majú horkú, korenistú, svíravú chuť, ale majú tenkú, mierne koláčovú chuť.