Užitočné nápady

7 potravín s dlhou životnosťou, ktoré sa rýchlo zhoršujú

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho majiteľov mylne verí, že výrobky s dlhou skladovateľnosťou by sa mali získavať s rezervou.

V tomto ohľade sú obzvlášť škodlivé všetky druhy činov, počas ktorých sa človek skutočne chce „najímať čo najviac a všetci“, pretože potom taká príležitosť neexistuje.

V skutočnosti sa veľa výrobkov nedá skladovať dlhšie ako jeden mesiac.

1. Omáčky, kečupy, majonéza

To všetko sa rýchlo zhorší.

Zakaždým, keď sa otvorí nádoba s majonézou, omáčkou alebo kečupom, skladovateľnosť týchto výrobkov sa výrazne zníži. Stojí za to si to pamätať, keď sa rozhodnete vziať niekoľko druhov takýchto výrobkov a používať ich súčasne. Životnosť omáčok (a iných podobných vecí) sa pohybuje od 2 do 30 dní.

2. Kvasinky

Neprijímajte ich s rezervou.

Pamätajte, že kvasinky sú tvorené živými organizmami a starnú a umierajú. Ak otvoríte suché droždie, nerozťahujú sa dlhšie ako 48 hodín. Životnosť droždia je možné predĺžiť až na dva týždne umiestnením tohto produktu do sklenenej nádoby a jeho uskladnením na tmavom mieste.

3. Orechy

Orechy môžu byť veľmi škodlivé.

Orechy rastú plesnivo - to je najdôležitejšie, čo sa dá o tomto produkte vedieť v súvislosti s dlhodobým skladovaním. Okrem toho pleseň v orechoch je pre ľudské oko zvyčajne bez chuti a neviditeľná. Ak sa pravidelne vyskytujú pokazené orechy, môžu spôsobiť rozvoj onkológie.

4. Oleje

Akékoľvek oleje sa rýchlo strácajú.

Veľmi rozmarný produkt, ktorý by kvôli zachovaniu čerstvosti nemal mať kontakt so svetlom a kyslíkom. Ten je nevyhnutný, a preto sa nemôže olej skladovať príliš dlho. Okrem toho olej nie je najlepším spôsobom, ako ovplyvniť akékoľvek poklesy teploty. Väčšina druhov oleja nevydrží dlhšie ako 30 dní od vybalenia obalu.

5. Káva

Nie tak dlho, ako sa zdá.

Pražená káva pri nesprávnom skladovaní rýchlo hromadí vlhkosť zo vzduchu. To môže byť príčinou toho, že káva sa čoskoro pokazí. To isté platí pre mletú kávu.

6. Múka

V dome nie je možné správne skladovať.

Ak splníte všetky podmienky, múka sa môže skladovať 10 rokov. V skutočnosti to nie je možné urobiť v byte. Najškodlivejší účinok na múku je tvorba kondenzátu, ktorý sa nevyhnutne vyskytuje v nádobách umiestnených v bytoch.

7. Korenie

Veľmi rýchlo strácajú svoje vlastnosti.

Kurkuma, korenie, granulovaný cesnak, sušený kôpor nie sú také silné, ako si väčšina majiteľov myslí. Udržať všetky tieto veci nestojí viac ako 6 mesiacov. Inak korenie stráca svoje prospešné a chuťové vlastnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send