Užitočné nápady

16 základných pravidiel prania, ktoré nezmenia veci na handry a predĺžia životnosť písacieho stroja

16 základných pravidiel prania, ktoré nezmenia veci na handry a predĺžia životnosť písacieho stroja

Možno, že každá hostiteľka po umytí opakovane čelila nepríjemným následkom.

Zdá sa, že teplota je správne nastavená a je k nej pridaná klimatizácia, ale nemá vplyv na nežnosť a mäkkosť (ako v reklame).

Zhromaždili sme 16 základných pravidiel pre pranie, ktoré nezmenia veci na handry a nepredlžia životnosť práčky.

1. Množstvo bielizne

Zodpovedajúce nakladanie bielizne do stroja.

Aj keď je váš stroj navrhnutý pre veľkú váhu, nezaťažujte ho do očných viečok. Naplňte bubon vecami asi 80 percent. Maximálne zaťaženie môže mať za následok zlyhanie. Okrem toho v preplnenom bubne sa oblečenie nevyperie dobre. Taktiež sa snažíte prať bielizeň v príliš malých dávkach, pretože to spôsobí silné mechanické namáhanie a zhoršenie kvality.

2. Čistiaca guma

Práčka na gumy.

Pod žuvačkou práčky sa hromadí veľké množstvo nečistôt a vďaka konštantnej vlhkosti sa tu objaví pleseň, ktorá sa môže nakoniec rozšíriť na celú časť. Aby ste predišli takýmto problémom, pomôže vám pravidelné čistenie. Po každom praní sa musí živica očistiť a utrieť dosucha čistou handrou. Bieliaci prášok pomôže zbaviť sa plesní, ktoré sa už objavili. Navlhčite ju čistou handričkou a opatrne utrite žuvačku, jej manžety a miesta, kde sa dotýka bubna.

3. Čistenie valca

Čistenie bubna práčky.

Aby ste predišli nepríjemným zápachom v práčke, vykonávajte jej bežné čistenie asi raz za šesť mesiacov. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať pol litra stolového octu, ktorý by sa mal naliať do priehradky na prášok a spustiť prázdny stroj na umývanie najhorúcejšou vodou.

4. Časť prášku

Požadovaná dávka prášku.

Nepreháňajte to práškom. Je lepšie zaspať o niečo menej ako preháňať a znova sa umyť, ale zo zvyškov prášku.

5. Triedenie bielizne

Triedenie bielizne.

Bielizeň vždy triedte podľa farby a typu tkaniny. Nesprávne zvolený režim prania môže viesť k deformácii látky, vyblednutiu farieb a iným poškodeniam. Preto je lepšie stráviť päť minút triedením bielizne, než sa rozlúčiť so svojimi obľúbenými vecami.

6. Blesky

Oblečenie na zips.

Všetky zipsy na odevoch by mali byť zapnuté. V neviazanom stave sa bude držať iných vecí a môže ich poškodiť alebo dokonca roztrhnúť. V ideálnom prípade by sa mali veci so zipsami a zipsami pred praním otočiť naruby.

7. Odmietnutie chlóru

Odmietnutie používať bielidlo.

Na bielenie alebo odstraňovanie škvŕn nepoužívajte bielidlo. Strašne koroduje látku, vyplavuje farbu a veci sa rýchlo stávajú zbytočnými. Na dnešnom trhu je plný menej agresívnych, ale účinných prostriedkov na boj proti škvrnám.

8. Umývajte iba ruky

Pranie ich elastánu.

Plavky a športové odevy nikdy neumývajte z elastanu v práčke. V opačnom prípade sa veci rýchlo roztiahnu a stratia farbu. Plavky, športové legíny a topy by sa mali umývať ručne v studenej vode.

9. Stratené ponožky

Umývacie ponožky.

Použitie špeciálneho vrecka zabráni zmiznutiu ponožiek po praní a ušetrí to veľa času.

10. Umývacie vankúše a prikrývky

Posteľná bielizeň.

Pri umývaní vankúšov a prikrývok sa odporúča vykonať dva umývacie cykly. Prvýkrát ich umyte práškom a druhýkrát v obyčajnej vode. Tento prístup pomôže dobre opláchnuť produkt a zbaví sa obsedantnej vône prášku.

11. Oblečenie pomocou gombíkov

Pranie bielizne pomocou gombíkov.

Odopnite gombíky na odevoch, inak sa môžu pri praní alebo odstreďovaní jednoducho odlepiť.

12. Odstraňovač škvŕn

Použite odstraňovač škvŕn.

Pri odstraňovaní škvŕn buďte opatrní. Pri nanášaní produktu tkaninu príliš neotierajte. To môže viesť k rednutiu. Rub odstraňovač škvŕn by mal byť veľmi jemný obrúskom.

13. Alternatívna klimatizácia

Ocot namiesto aviváže.

Namiesto aviváže môžete použiť bežný stolový ocot. 100 milimetrov tohto náradia urobí odev mäkkým a sviežim.

Video bonus:

14. Teplota

Optimálna teplota.

Teplota 40 - 60 stupňov je optimálna, aby sa zbavili baktérií a znečistenia. Vysoké teploty vedú k zhoršeniu kvality látky a teploty pod 40 stupňov sa nedokážu vyrovnať s baktériami a roztočmi.

15. Biela

Nápravok proti žltnutiu.

Na bielenie zažltnutých vecí pomôže sóda. Pridajte do pohára pol šálky sódy a spustite pranie.

Video bonus:

16. Umývacie uteráky

Uteráky.

Uteráky umyte bez klimatizácie. Tento zázračný nástroj sa dokáže akumulovať vo výrobkoch z froté a mikrovlákna, čím znižuje ich schopnosť absorbovať vlhkosť.