Užitočné nápady

15 užitočných nápadov pre tých, ktorí chcú inteligentne využívať podkrovie svojho domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Väčšina z nás je zvyknutá na to, že podkrovie (alebo podkrovie, ako sa v niektorých oblastiach nazýva) sa používa ako miestnosť, kde sa posielajú staré veci alebo nábytok na zhromažďovanie prachu na neurčitý čas.

Ale ak k problému pristupujete s mysľou, môžete tento priestor skutočne využiť. Nápady z nášho materiálu nevyhnutne tlačia na činy.

1. Útulná obývacia izba

Malá útulná obývacia izba.

Dokonca aj malé podkrovie je ideálnym miestom na výstavbu útulnej obývacej izby. Svetlé zariadenie, veľká polkruhová pohovka, TV, štýlový okrúhly stôl prispejú k vytvoreniu pohodlných podmienok pre relaxáciu v tomto neštandardnom priestore.

2. kúpeľňa

Luxusná kúpeľňa.

Ak má váš dom kanalizačný systém, podkrovný priestor bude najlepším miestom na vybudovanie kúpeľne. Vďaka malému štvorcu a vysokým podlažiam je táto miestnosť vždy teplejšia ako v iných miestnostiach, čo znamená, že sa tam budete pohodlne vykúpať, aj keď je teplota vody dosť nízka. Steny a podlahy sú najlepšie obložené keramickými dlaždicami, strop môže byť vyrobený z dreva alebo plastu. V jednej zo stien umiestnite veľkú kúpeľňu, v rohu toalety, ak máte dostatok priestoru, môžete zavesiť umývadlo.

3. Knižnica

Domáca knižnica v podkroví.

Slnečný podkrovie je podľa nášho názoru skvelým miestom na vybudovanie malej domácej knižnice. Zaistenie príjemného miesta na čítanie nevyžaduje vysoké náklady. Stačí postaviť veľký drevený stojan, získať pár stoličiek a všetok útulný priestor na čítanie je pripravený.

4. Biliardová miestnosť

Vlastná biliardová miestnosť v podkroví.

Biliardový stôl a vybavenie samozrejme stoja veľa peňazí, ale ak ste pripravení minúť peniaze na svoje hobby, podkrovie je ideálne na vytvorenie vlastného mini-klubu. Na obe strany stola položte mäkké pohovky. Nezabudnite sa tiež postarať o osvetlenie. Nepochybujte o tom, že vaši priatelia ocenia váš nápad, a vaša biliardová miestnosť sa stane vaším obľúbeným miestom stretnutia.

Priestor pre odpočinok a zábavu.

V podkroví domu je príjemné posedenie s dvoma svetlými fazuľovými taškami, pohovkou pri okne a TV. K televízoru môžete pripojiť set-top box a podkrovie sa zmení na herňu. Toto miesto sa dá využiť aj na príjemné stretnutia v úzkom kruhu a rodinu, ktorá sleduje vaše obľúbené filmy.

Poznámka: Nebytové podkrovia starých vidieckych domov slúžili ako „sklad“ na skladovanie krmiva, sena a slamy. Tieto miestnosti boli otvorené v odkvapoch, čo zabezpečovalo správne vetranie. Teplota v tejto miestnosti zodpovedala vonkajšej strane, ale v zime chránila dom pred chladom vrstva vzduchu medzi vekom a obytnými podlahami, ako aj slama, ktorá bola uložená v podkroví.

6. Workshop

Workshop vybavený v podkroví.

Ak máte radi drotárstvo alebo často opravujete rôzne veci, urobte z podkrovia dielňu. Niektoré z najjednoduchších stolov, skladovacích systémov, strojov a náradia vyrobených pre vlastnú potrebu pomôžu vytvoriť príjemné pracovné prostredie a vyložiť garáž, ktorá je pre mnohých mužov tiež dielňou.

7. Športová hala

Telocvičňa v podkroví.

Po umiestnení do podkrovia, čo je minimálna sada športového vybavenia, môžete z podkrovia urobiť osobnú posilňovňu. Ďalším zaujímavým nápadom je výstavba lezeckej steny. Za týmto účelom musí byť vnútorná strana strešných plášťov opláštená špeciálnymi panelmi a pripevniť háčiky.

8. Kabinet

Office.

Ak chcete nájsť miesto, kde sa môžete izolovať od zhonu, použite podkrovie. Táto miestnosť s neštandardným skloneným stropom je ideálna na usporiadanie pracovného priestoru. Aby ste boli vždy na vlne inšpirácie, vyberte si na dekoráciu bohaté farby.

9. Domáce kino

Domáce kino v podkroví.

Nadýchaný koberec, mäkká pohovka, ktorá sa rozvinie, veľká televízia alebo prorektor, stereo systém - a teraz sa z vášho podkrovia stalo útulné rodinné kino. Na dokončenie takéhoto priestoru sú najvhodnejšie neutrálne farby svetla alebo tehla z teplého tieňa.

10. Šatňa

Elegantná šatňa v podkroví.

Táto nádherná šatňa s originálnym lesklým povrchom, dlhým barom na oblečenie, nízkymi policami na topánky a strieborným osmanským v strede je skvelým príkladom využitia podkrovnej miestnosti v modernom vidieckom dome.

11. Spálňa

Útulná spálňa.

Spálňa je samozrejme prvá vec, ktorá príde na myseľ po vyčistení podkrovia. A je to naozaj dobrý nápad, pretože ide o neštandardnú malú miestnosť práve vytvorenú pre ticho a samotu. Neutrálne tiene a drevené obklady stien pomôžu zdôrazniť atmosféru pohodlia. Nainštalujte jednu alebo dve postele blízko stien, pridajte vhodný dekor a osvetlenie.

12. Deti

Detská izba alebo herňa v podkroví.

Deti a mladší študenti sa vždy vťahujú do podkrovia. Táto miestnosť má v očiach špeciálny magnetizmus a tajomstvo. Nasadenie podkrovia do ihriska je preto určite dobrý nápad. Na veľké police môžete umiestniť úplne všetky hračky, vytvoriť tematické oblasti: kuchyňa, dielňa, domček pre bábiky atď., Umiestniť detské knihy a dokonca postaviť stan.

13. Nahrávacie štúdio

Nahrávacie štúdio v podkroví.

Podkrovný priestor je síce súčasťou domu, ale je čiastočne izolovaný. To je to, čo robí z podkrovia najlepšie miesto na výstavbu malého nahrávacieho štúdia.

14. Oblasť záujmu

Relaxačná zóna.

Tí, ktorí sa nemohli rozhodnúť o možnom účele podkrovia, by mali byť vylúčení zo špecifík. Vytvorte svetlý povrch, vyzdvihnite si pár moderných stoličiek, postavte stolný futbal, hokej alebo stolný šach, syntetizátor, stereofónny systém a ďalšie veci, ktoré vás inšpirujú a užívajte si priestor, v ktorom si môžete jednoducho užiť život.

15. Svetlý dizajn

Svetlý priestor na oddych.

Ďalšia variácia obývacej izby v podkroví, odlišná od predchádzajúceho svetlého neobvyklého dizajnu. Venujte pozornosť stenám tejto miestnosti: jedna z nich má originálny obraz, druhá je pokrytá novinami. Svetlé značkové tašky na kreslá a stoličky zdôrazňujú modernosť tohto priestoru.

Pin
Send
Share
Send
Send