Užitočné nápady

15 praktických rád o tom, ako zabezpečiť, aby bývanie bolo teplejšie a aby sa neporušilo

Pin
Send
Share
Send
Send


Zima je v plnom prúde, čo znamená, že zima môže byť najväčším problémom v byte alebo dome.

Koniec koncov, nič horšie ako nedostatok tepla. Zdá sa, že aj myslenie je chladné.

Ak ste nemali čas na zahriatie vášho domu alebo nestačia prijaté opatrenia, mali by ste venovať pozornosť niektorým praktickým radám z dnešného preskúmania.

1. Teplý vankúš

 

Čistá ponožka, rukáv bundy alebo akýkoľvek malý kus látky sa môže zmeniť na úžasný teplý vankúš. Na tento účel musí byť vybratý kus látky naplnený ryžou alebo pohánkou alebo ryžou a potom ušiť. Výslednú podložku zahrievajte v mikrovlnnej rúre vždy, keď zamrznete. V závislosti od tvaru a veľkosti je možné vložku zobrať so sebou na posteľ, položiť na krk, nohy alebo do detskej postieľky.

2. Vyhľadajte koncepty

 

Tam, kde sú prievany - nie je vidieť teplo! Prvým je preto identifikovať a odstrániť medzeru. Podľa nášho názoru je sviečka najjednoduchším a najdostupnejším spôsobom, ako odhaliť prievan. Pomaly kráčajte s ňou po byte. V miestach, kde plameň sviečky bude najviac oscilovať, je tu prechod studeného vzduchu.

3. Vlastnosti ohrievača

Starostlivosť o ohrievač.

V chladnom období sa zdá byť horúci kúpeľ výhodnejší ako kontrastná sprcha a vy si chcete umyť ruky teplou vodou než ľadom. Našťastie väčšina ľudí má ohrievače vody, čo znamená, že nie je nedostatok vody. Musíte však monitorovať výkon ohrievača. Aby prístroj pravidelne premieňal studenú vodu na horúcu vodu, nezabudnite na jej pravidelné čistenie. Sediment na dne môže znížiť teplotu vody, predĺžiť dobu zahrievania alebo zlyhanie niektorých častí.

4. Teplé závesy

Vlnené závesy.

Nedovoľte, aby studené poháre znižovali teplotu v útulnom hniezde. Existuje veľa spôsobov, ako tomu zabrániť. Jednou z nich sú zimné závesy vyrobené z hustého teplého materiálu, napríklad z vlny. Pre chladné byty vo všeobecnosti môžete použiť dvojité závesy. Jeden Riman, priľahlý k oknu, a druhý klasický - na odkvape.

Izolované sklo.

Ako sme písali v predchádzajúcom odseku, sklo v chlade veľmi schladzuje a môže ovplyvniť teplotu v dome. Najmä ak sú okná staré alebo nie veľmi kvalitné. Najlepším spôsobom izolácie skla je špeciálny izolačný film. Toto samozrejme nie je módne riešenie, ale plus niekoľko stupňov teploty vo vnútri domu. V prípade, že nemáte možnosť kúpiť si špeciálny film, odporúčame vám použiť bublinky.

6. Vyčistite odtok

Čistenie odtoku.

Kto chce chrliť cencúle zo strechy v mrazivom dni? Očividne nikto. To však bude musieť urobiť, ak sa nestaráte o čistotu odtoku včas. Nezabudnite čas od času skontrolovať odkvap, či neobsahuje cudzie predmety, ktoré by mohli rušiť prietok vody.

7. Upgradujte okná

Vyhrievame okná.

Aj plastové okná môžu prechádzať studeným vzduchom. Ak máte pocit, že existuje prievan, vymeňte tesnenie alebo utesnite existujúce medzery. Ak máte staré drevené rámy, nezabudnite ich na zimu utesniť. Nezabudnite tiež na balkón. Ak nie je zasklené, dbajte na dobrú izoláciu dverí.

8. Valce

Ochrana proti prievanu.

Cez medzeru medzi podlahou a dverami môžu preniknúť prievan. Pena valčeky pomôže tomu zabrániť. Môžete si ich kúpiť, ušiť si vlastné ruky av extrémnych prípadoch použiť starú deku. Nech si vyberiete čokoľvek, miestnosť bude oveľa teplejšia.

9. Moderný termostat

Programovateľný termostat.

V súkromných nehnuteľnostiach av apartmánoch vybavených plynomerom má zmysel umiestniť programovateľný termostat. Pomocou neho môžete nastaviť pohodlnú teplotu a tiež znížiť energiu batérií počas ich neprítomnosti. Tieto manipulácie trochu ušetria na vykurovaní bez straty vlastného pohodlia.

10. Starostlivosť o žeriav

Ochrana proti žeriavom.

Lámanie potrubí v zime - skutočná katastrofa: dodatočné náklady na vodu, výmena potrubí a čistenie ľadu na dvore. Bohužiaľ, ani vysoko kvalitné rúry nedokážu odolať zmenám teploty. Na zabránenie námrazy vonkajších potrubí a kohútikov používajte WD-40. Mimochodom, ten istý nástroj sa dá použiť na ochranu dierok na kľúče.

11. Obraz odrážajúci teplo

Obrazovka odrážajúca teplo za batériou.

Ak na napájanie miestnosti nie je dostatok energie z batérie, použite obrazovku odrážajúcu teplo. Môže byť vyrobený z kartónu a fólie alebo kúpiť špeciálny materiál - penofol. Položte ho za batériu a vychutnajte si teplo u vás doma. Stojí za zmienku, že napriek nedôvere v túto metódu to naozaj funguje.

12. Medzery

Odstráňte medzeru.

Zdrojom prievanu a chladu v dome sú najčastejšie praskliny. Preto je dôležité ich včas identifikovať a odstrániť. Starostlivo skontrolujte parapety, rámy okien a steny, či nie sú prasknuté. Ak niečo nájdete, prikryte ho tesniacou hmotou.

13. Koberce

Koberce na podlahe.

Ak máte v zime každú zimu prievan, zabudnite, čo dizajnéri interiérov píšu a odstránia koberce. Bez ohľadu na to, aké sú vaše koberce, hlavnou vecou je byť čistý. Na stenách sú zavesené koberce a laminát. Nezáleží na tom, ako to vyzerá, teplota v miestnosti sa zvýši.

14. Rúra

Zahrievajte rúru.

Ženy v domácnosti, ktoré sa často pečú v peci, by si mali pamätať na svoje schopnosti. Teplo vo vnútri, ktoré po spaní ešte nespia, sa dá použiť na vykurovanie vášho domu, stačí nechať otvorené dvere. Samozrejme, nebude dostatok tepla na zahrievanie celého bytu, ale v kuchyni a priľahlej miestnosti bude oveľa teplejšie.

15. Teplé lôžko

Zahrievame lôžko.

A nakoniec sa postarajte o teplo svojej postele. Koniec koncov, tam sa chcete rýchlo dostať po práci a chodiť po chladnej ulici. Aby bola posteľ čo najteplejší, vymeňte prikrývku za vlnenú a položte tú starú na matrac.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send