Užitočné nápady

17 užitočných rád, ako urobiť dom absolútne neškodným pre malé dieťa

Pin
Send
Share
Send
Send


17 užitočných rád, ako urobiť dom absolútne neškodným pre malé dieťa

Pokiaľ ide o malé deti, zdá sa, že na ne vždy čakajú rizikové faktory: zásuvky, dvere, ostré rohy nábytku a dokonca aj prášky.

V tomto prehľade dômyselne jednoduché tipy, ktoré pomôžu urobiť dom úplne neškodným pre deti.

1. Vývody

Zástrčky pre zásuvky.

Dojčatá sú neúnavní vedci, ktorí často prejavujú záujem o veci, ktoré sú úplne nevhodné na hranie, ako sú zásuvky, elektrické spotrebiče, šnúry a elektrické zástrčky. Aby ste predišli zraneniu dieťaťa, mali by ste sa vopred postarať o bezpečnosť zásuviek: zakúpte si špeciálne zástrčky a nainštalujte ich hneď, ako sa dieťa začne plaziť.

2. Zámky pre skrinky

Zámky pre skrinky.

Od asi 6 mesiacov dieťa začne plaziť a aktívne objavovať svet. Počas tohto obdobia je ohrozený obsah všetkých skriniek v dome. Zachovanie integrity krehkých vecí a ochrana dieťaťa pred zranením pomôže špeciálnym zámkom namontovaným na držadlách skriniek a zabráni otvoreniu dverí. Toto poradie vecí však môže mladého výskumného pracovníka rozrušiť, aby zostalo otvorené niekoľko skriniek s nerozbitnými a bezpečnými vecami.

3. protišmyková podrážka

Protišmyková obuv.

Aby dieťa počas aktívnych hier nekĺzalo, starajte sa o bezpečnosť jeho obuvi. To je možné vykonať pomocou gumového lepidla alebo špeciálnej farby. Jednoducho ozdobte podrážky vašich detských papúč a ponožiek jednoduchými nápismi alebo obrázkami, aby ste zlepšili priľnavosť podlahy a zabránili pošmyknutiu.

4. Zarážky dverí

Zaistite dvere.

Dvere sú pre dieťa zdrojom potenciálneho nebezpečenstva. Neopatrná manipulácia s dverami môže spôsobiť stlačenie prstov a pomliaždenie nôh. Aby ste predišli takýmto problémom, pomôžu sa dverové zarážky, ktoré by sa mali inštalovať na všetky dvere a používať, až kým sa dieťa naučí zvládnuť túto funkčnú súčasť domu.

5. Otvorte dvere

Blokovanie jazyka ďasná.

Vybavte všetky dvere domácimi „blokátormi“ zámkov, ktoré môžu byť vyrobené z bežných gumových pások, aby všetky vnútorné dvere zostali vždy otvorené.

6. Brána

Brány z plastových rúr.

Obmedzte pohyb dieťaťa v okolí domu a zabránite návšteve potenciálne nebezpečných miest. Pomôže vám to pri špeciálnych nízkych bránach, ktoré si môžete kúpiť alebo vyrobiť vlastnými rukami z PVC rúr. Na rozdiel od dverí, tieto brány nezasahujú do výhľadu a neabsorbujú zvuk, aby rodičia mohli pozorovať činnosť detí. Stabilita nábytku

Zvyšujeme stabilitu nábytku.

Všetok nábytok, ktorý by mohol hypoteticky spadnúť, by mal byť zbavený takejto príležitosti. Preto sa pri príprave vzhľadu dieťaťa uistite, že komody, podstavce a príborníky pevne „stoja na nohách“ a v ideálnom prípade sú pripevnené k stenám.

8. Rohy

Silikónové prekrytia v rohoch.

Rohy nábytku môžu byť chránené jasnými silikónovými krytmi. Nebudú nielen predchádzať mnohým zraneniam, ale tiež spríjemnia a spríjemnia interiér.

9. Ochrana okien

Mreže na oknách.

Dvere a ostré rohy, samozrejme, predstavujú nebezpečenstvo pre dieťa, ale toto nebezpečenstvo je zanedbateľné v porovnaní s tým, ktoré predstavujú okná. Stojí za zmienku, že prítomnosť siete proti komárom nie je vôbec zárukou bezpečnosti, v skutočnosti sa zrúti dokonca aj pod tlakom mačky. Najlepším spôsobom ochrany okien bude inštalácia bezrámových mriežok. Za zmienku tiež stojí, že sklenené okná by sa mali zosilňovať špeciálnou fóliou, ktorá v prípade nárazu nedovolí rozpad skla.

10. Oprava kobercov

Suchý zips.

Aby ste sa vyhli kobercom počas aktívnych detských hier, pripevnite ich na podlahu pomocou suchého zipsu. Uľahčite to ako kedykoľvek predtým lepením jedného suchého zipsu na podlahu a druhého priamo na koberec.

11. Ochrana prstov

Mäkké valčeky na dverách.

Mäkké vankúše pre bazény pripevnené k dverám zabránia ich zabuchnutiu a tiež chránia detské prsty pred možným rozdrvením.

12. Drôty

Skryté drôty.

Takmer všetky deti prejavujú záujem o drôty, ktoré sa tiahnu po podlahe. Aby ste vylúčili možnosť úrazu elektrickým prúdom, je lepšie skryť vodiče vopred v špeciálnych boxoch.

13. Prepínače

Ochranné spínače.

Spínače nie sú hračkami. Domáca podšívka vyrobená z hrubej textílie alebo olejovej utierky pomôže zvýšiť ich bezpečnosť a znateľnosť.

14. Kabinet

Ochrana dverí skrinky.

Ak chcete chrániť obsah svojho šatníka, ako aj zabrániť obrovskému neporiadku, pomôže vám zvyčajný vešiak. Zaveste ju na rukoväte skrinky a dieťa sa nebude môcť dostať do jeho stredu.

15. Ochrana záchodovej misy

Zámok na záchode.

Väčšina detí má nezdravý záujem o záchodové misy. Rado si berú vodu, vykúpajú sa a tiež v nich utopia cenné veci. Aby ste zabránili všetkým týmto problémom, pomôžu vám špeciálne zámky na záchode, ktoré by sa mali používať dovtedy, kým dieťa nepochopí zariadenie tohto dôležitého prvku.

Video bonus:

16. Uzamknite hrudník

Ochrana hrudníka.

Tenká plastová trubica pomôže chrániť skrinky šatníka pred zásahom zvedavých detí.

17. Bezpečný kúpeľ

Nálepky do kúpeľne.

Svetlé gumové nálepky do kúpeľa zabránia pošmyknutiu a spríjemnia a spríjemnia dieťa.

Pin
Send
Share
Send
Send