Užitočné nápady

7 tipov na dizajn, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa chybám pri návrhu malej miestnosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako viete, akékoľvek usporiadanie bytu je veľkým problémom a nákladmi, najmä ak sa rozhodnutia o interiéroch musia robiť na relatívne malých plochách, pretože akékoľvek nesprávne prepočty v tejto veci znížia vaše úsilie na nič.

Aby sme nič nezmeškali a nerobili všetko čo naj príjemnejšie a najpohodlnejšie s najmenšími časovými a finančnými nákladmi, vybrali sme praktické tipy na dizajn, ktoré pomôžu vyhnúť sa hrubým chybám a nepríjemným chybám.

Ak sa neodporúča návrh interiéru malých miestností.

Kto z nás nesníva o tom, že v našom byte vytvorí nielen krásny interiér, ale aj osobitnú atmosféru pohodlia domova a tepla? Každá otázka to samozrejme rieši svojím vlastným spôsobom, niektorým sa podarí vytvoriť dokonalý interiér aj na malých štvorcoch a niektorým sa dokonca podarí rozhadzovať veľké byty.

Aby sa predišlo takýmto nepríjemným chybám, navrhujeme podrobnejšie zvážiť tie najbežnejšie, potom bude ľahšie robiť potrebné vnútorné rozhodnutia.

1. Správny výber farieb

Takáto konštrukcia steny je pre malé miestnosti neprijateľná.

Usporiadanie akejkoľvek oblasti začína opravou, takže výsledné chyby nevyvolávajú hrôzy niekoľko rokov, je preto potrebné počítať a určiť vopred. Začnime s farbami. Po mnoho rokov sa verilo, že béžové tóny sú najlepšou voľbou pre malé priestory, ale skúsenosti ukazujú, že to nie je úplne pravda. Ak je farba príliš svetlá, interiér bude vyblednutý a len nie a trochu tmavší - depresívny a depresívny.

Neutrálne a pokojné farby majú vždy tendenciu a je nepravdepodobné, že budú nepríjemné.

Strop môže byť prízvuková stena v interiéri malej spálne.

Vyberte si neutrálne farby, lepšie dve (kontrast použitia jeden); použitím jasnejšieho svetla sa zamerajte na stenu alebo dokonca na strop (trend 2019). A svetlé miesto v interiéri by malo byť iba jednou vecou - to je hlavný stav!

Ak chcete vytvoriť dokonalý interiér pre malé štvorčeky, ako tapetu je lepšie si vybrať.

Na akomkoľvek štvorci musí byť prízvuková stena iba jedna, aby sa nemotali v očiach.

Pri plánovaní opravy dôkladne premýšľajte o sfarbení tapety, pretože malé rozmery netolerujú veľkú postavu. Už sa dokázalo, že masívne obrázky na tapete vizuálne priblížia steny, akoby ukradli už aj tak malý priestor. Rovnako ako tapety s malým vzorom, ale na všetkých stenách (existujú originály, ktoré prilepujú to isté na strop!) Vytvárajú atmosféru, ktorá tlačí na psychiku a neustále vlnky v očiach.

Ak si nemyslíte svoj interiér bez kvetinových motívov, potom iba mierne množstvá.

Samozrejme si môžete vytvoriť prízvukovú stenu s veľkým ornamentom, ale zároveň starostlivo vyberte veľkosť a farbu vzoru, pretože nepríjemný omyl vám každý deň pripomína. Odborníci vo svojich recenziách už predstavili svojich čitateľov múdrosti výberu vzoru, farby a textúry, zatiaľ čo usporiadali dokonalý interiér v každom štvorci.

3. Svetlo sa príliš nestane

Panoramatické okno v byte by nemalo byť preplnené nábytkom a nemali by visieť s hustými záclonami.

Ako ukázala prax, aj tie najchytrejší opravy na obrovských štvorcoch sa stratia bez riadneho osvetlenia, nehovoriac o malých miestnostiach. Veľké panoramatické okná samozrejme ozdobia aj stavebný príves, ale toto je ideálna voľba pri plánovaní stavby alebo kardinálnej prestavby. Ak máte stále šťastie a takéto okná máte, v žiadnom prípade ich neprepichujte nábytkom a nezatvárajte ich zatemňovacími závesmi.

Obrovské lustre vyzerajú krásne v hale divadla a nie v malých miestnostiach.

Pri rovnakom štandardnom usporiadaní bytu s bežnými okennými otvormi musíte čo najefektívnejšie využiť zdroje umelého osvetlenia. Hlavnou vecou je odstránenie obrovských lustrov a stojacích lámp veľkých rozmerov.

Niektoré elegantné malé žiarovky vyzerajú organickejšie v modernom interiéri miestností všetkých rozmerov.

Tieto stojacie lampy sú ideálne pre malú miestnosť.

Nahraďte ich elegantnejšími a štýlovejšími stropnými svetlami, nástennými lampami, stolovými lampami, bodovými systémami (lepšie skrytými), a ak máte radi stojace lampy, dajte si malý a skúste ho umiestniť blízko odrazného povrchu. Tento trik pomôže interiéru hrať s inými farbami.

4. Čím menšie, tým lepšie

Zlikvidujte myšlienku prasknutia objemného nábytku do malej miestnosti.

Varianty kompaktného nábytku do detskej izby.

Toto paradoxné vyhlásenie sa týka veľkosti nábytku a jeho množstva na malom priestore. Pre masívny nábytok nie sú malé oblasti vôbec vhodné, v našom prípade musíme dať prednosť kompaktnému zabudovanému nábytku, modulárnym systémom alebo inteligentnému nábytku.

Posteľ, ktorá sa dá skryť ako zbytočná v skrini, je ideálna pre malé miestnosti.

Samozrejme to nemôžete preháňať svojím množstvom, pretože namiesto pohodlia bude vždy existovať pocit neprehľadnosti a nedostatok vzduchu a obytného priestoru.

Musíte použiť zvislé povrchy, čo významne zvýši úložný priestor a priestor.

Nezabudnite na vertikálne štvorce, ktoré sa dajú využiť aj s výhodou, pretože ak nábytok nestojí na podlahe, nezaberá vizuálne priestor.

5. Vrstvenie a kontrast kobercov

Vrstvenie v malých bytoch je neprijateľné.

Pri zariaďovaní malých plôch, čo je najdôležitejšie, nezabudnite na zmysel pre proporcie. Čím viac stlačíte koberec v omrvinách, tým menšia bude miestnosť. Nezáleží na tom, ako veľmi sa vám páči rustikálny štýl, ale naskladané alebo viacvrstvové koberce vedľa seba alebo nad sebou vytvoria pocit chaosu a posadnutosti.

Výber správneho koberca nielen vytvorí atmosféru pohodlia, ale tiež pomôže vizuálne zväčšiť miestnosť.

Ak z nejakého dôvodu stále potrebujete umiestniť niekoľko kobercov, kupujte rovnaké alebo podobné farby a nerobte „ostrovy“, pretože vzdialenosť medzi nimi ešte viac „kradne“ priestor.

6. Správny výber textilu

Záclony tejto farby a textúry v malých miestnostiach sa nedajú zavesiť.

Ako viete, textil pomáha zdôrazniť dôstojnosť interiéru a skryť slabiny. Je to on, kto je podľa moderných dizajnérov schopný nielen vytvoriť osobitnú náladu, ale aj sa jej prispôsobiť. Bohužiaľ, veľa z nich nevenuje vážnu pozornosť výberu vysoko kvalitných a módnych textílií na záclony, záclony, čalúnenie nábytku a rôzne doplnky.

Čím tenšia je opona a jemnejšia kresba, tým viac vzduchu a priestoru je v malej miestnosti.

Hlavným kritériom pri výbere je zvyčajne praktickosť a veľmi málo ľudí uvažuje o estetickej harmónii. V tomto čísle je veľké množstvo jemností a trikov.

Svetlé textílie sú dokonale kombinované s neutrálnou farebnou stupnicou stien.

Zatemnenie záclon a veľké vzory na záclonách a na čalúnení nábytku v malých izbách budú vyzerať nielen tvrdo, ale aj smiešne. Čím je clona vzdušnejšia a priehľadnejšia, tým viac svetla a priestoru bude vo vašej malej veľkosti.

Príklad harmonickej kombinácie štýlu interiéru a vybraných textílií.

A v prípade čalúneného nábytku, pohovkových vankúšov a prikrývok je potrebné vziať do úvahy, ako dobre sú textílie kombinované so štýlom, v ktorom bude interiér zdobený.

7. Príslušenstvo a ozdobné predmety

V malej miestnosti nemôžete umiestniť veľké obrazy alebo panely, bude to vizuálne zmenšené miesto.

Mnohí sa dopúšťajú chýb už v záverečných fázach tvorby interiéru a snažia sa ozdobiť svoje domovy konečnými dotykmi. Radšej sa vzdajte obrovských panelov alebo obrázkov a ešte viac z televízora s veľkou uhlopriečkou. Nielenže takéto veci nevyzerajú z malej miestnosti, ale musíte sa na ne pozerať z diaľky, ale aj vizuálne zmenšiť už aj tak malý priestor.

Objemné podlahové vázy a veľké množstvo obrazov a fotografií premení malú miestnosť na skládku starožitností.

Bude stačiť jedno modulárne zloženie.

Výnimkou je kompozícia alebo fresky s 3D efektom, ktoré „tlačia na steny“. Tiež nie je potrebné usporiadať galériu umenia na stenách miestnosti, umiestniť tam všetky dostupné exponáty, nielenže to nebude zdobiť váš domov, ale naopak sa zmení na starožitnú skládku.

Tento nástenný obraz vizuálne zväčší miestnosť a vyzdobí interiér.

Nezabudnite na priestor masívnymi podlahovými vázami a figúrkami, pamätajte: čím menej dekorov a nábytku na podlahe, tým väčší je objem a obytný priestor.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send