Užitočné nápady

Niektoré tipy, ktoré používajú aj kuchári: v mojej chladničke vždy vonia dobre

Pin
Send
Share
Send
Send


Chladnička, náš priateľ a súdruh. Bez nej je ťažké si predstaviť existenciu modernej rodiny.

Je strašné si myslieť, že sa náhle zlomí.

Koniec koncov, je to najchutnejšie a udržuje ho čerstvé. Ale niekedy vo vnútri je nepríjemný zápach a kazí chuť do jedla.

Zápach je potrebné odstrániť a vieme ako!

Aktívne uhlie, práškové, sa s touto úlohou vyrovnáva. Nechajte tanier s týmto práškom v chladničke. Počas noci absorbuje všetky zastarané a cudzie pachy. Ak vaše vyhorené uhlie zahrievate v rúre na 170 - 180 ° C, bude vám to znova slúžiť.

Ako preventívne opatrenie sa aktívne uhlie môže stále uchovávať v chladničke. Stačí urobiť diery do veka malej nádoby, vložiť tam drvené tablety a vložiť ich do dverí. Hlavná vec nezabudnite pravidelne meniť obsah.

Veľkou pomocou môže byť aj mokré čistenie octom. Utrite všetky steny a police chladničky handrou navlhčenou v octovom roztoku. Aby sa efekt upevnil: na poličku môžete nechať pohár s octom na niekoľko hodín. Existuje ešte viac pracný spôsob, ale pomôže to eliminovať aj tie najhoršie vône.

Amoniak 1/1 rozpustite vo vode a týmto roztokom umyte chladničku. Po vyčistení nechajte dvere na niekoľko hodín otvorené, aby narušili štipľavú vôňu samotného amoniaku.

Ďalším spôsobom je príjemnejší, ale nákladnejší. Pečte čerstvú mletú kávu a vložte ju do otvorených nádob v mrazničke a hlavných komorách vášho domáceho spotrebiča.

Silný a samotný nápoj majú podobný účinok a môžu sa tiež použiť.
Poznámka: nápoj musí byť horúci a chladnička je odpojená od napájania.

Ak v chladničke neustále udržiavajte otvorenú nádobu sódy, potom ste po celé mesiace poistení proti neočakávaným zápachom. Môžete tiež robiť mokré čistenie sódou. Bude to veľmi efektívne.

Kôry ražného chleba rozmiestnené v chladničke na rôznych úrovniach pomáhajú zbaviť sa cudzích pachov v komore chladničky.

Rovnaký účinok sa nakrájal na plátky jabĺk, syrov alebo surových zemiakov.

Čajové vrecká umiestnené na policiach dokonale absorbujú cudzie pachy.

Plnivo pre mačky, soľ a cukor nie sú o nič horšie ako ostatné bojujúce proti zápachom. Položte ich do chladničky na otvorenom tanieri a urobia svoju prácu.

Iný spôsob: čistenie roztokom citrónu. Šťavu vytlačte z polovice citróna, zmiešajte s vodou a utrite vnútro chladničky handrou namočenou v tomto roztoku. Táto metóda dokonale konsoliduje výsledok obvyklého mokrého čistenia.

A samozrejme nemôžete zabudnúť ani na špeciálne moderné nástroje. Môže ísť o sprej do chladničky s osviežujúcim účinkom, farebné gule - čističe vzduchu, ionizátory. Všetci sa zmestia dovnútra a odvedú vynikajúcu prácu s hlavnou úlohou: zbytočným zápachom.

prevencia

Všetky tieto metódy sú dobré a pomôžu vyrovnať sa s nepríjemnými arómami, ktoré už vznikli. Najlepšie však je pracovať pred krivkou a vykonávať prevenciu. Stačí len poznať a riadiť sa veľmi jednoduchými pravidlami:

  1. Hotové jedlá skladujte v tesne uzavretých panviciach a nádobách tak, aby iné výrobky neboli nasiaknuté chuťou (najmä ryby).
  2. Každú sezónu vykonávajte mokré čistenie v chladničke a to, čo sa rozlialo alebo rozptýlilo, okamžite vyčistite.
  3. Výrobky pravidelne triedite, kontrolujte čerstvosť a trvanlivosť.

Pin
Send
Share
Send
Send