Užitočné nápady

18 „lenivých“ tipov, ktoré vám pomôžu vyčistiť dom a udržiavať poriadok s minimálnym úsilím

Pin
Send
Share
Send
Send


Čistenie domu nestačí.

Ale nemôžete sa z toho dostať.

A aby sme v sobotu nevyhodili všetky domáce práce, zhromaždili sme 18 „lenivých“ tipov, ktoré pomôžu vyčistiť dom a udržať poriadok s minimálnym úsilím.

Pozeráme sa.

1. Vyčistite chladničku

Čistá a príjemná aróma v chladničke.

Poličky chladničky prikryte utierkou alebo ich zabalte do obyčajnej fólie. Zabráni sa tým vzniku lepivých a mastných stôp na detailoch chladničky. Čas od času je potrebné ochranný povlak zmeniť na nový. Aby ste sa vyhli nepríjemným a nepríjemným zápachom, umiestnite niekoľko tabliet aktívneho uhlia do chladničky.

2. Domáce grilovanie

Starostlivosť o domácnosť gril.

Domáci gril - to je vynikajúci gizmo, s ktorým môžete uvariť veľa chutných jedál. Každý, kto niekedy griloval na grile, vie, aké ťažké je ho po varení umyť. Existuje však malý trik, ktorý zabráni jeho znečisteniu. Jednoducho zakryte grilom fóliou alebo zabalte ingredienciu, ktorú chcete smažiť. Nakoniec dostanete chutné jedlo a čistý povrch grilu.

3. Čistenie v mikrovlnnej rúre

Rýchle čistenie v mikrovlnnej rúre.

Mikrovlnná rúra je základným atribútom každého moderného domu. S ním môžete variť veľa jedál a tiež rýchlo ohriať predtým uvarené. Pri častom používaní sa rýchlo objavujú škvrny na stenách mikrovlnnej rúry, ktoré vyschnú, takže je ťažké ich vyčistiť. Ale je tu malý trik, ktorý umožní do piatich minút uviesť pec do poriadku bez vynaloženia veľkého úsilia. Do misky nalejte dve poháre vody, pridajte pol pohára octu, vložte do mikrovlnnej rúry a zapnite ju na tri minúty. Keď sa mikrovlnná rúra zastaví, počkajte ďalšie tri až päť minút, vyberte misu a steny utrite vlhkou špongiou.

"Lazy" čistiaci mixér.

Umývanie mixéra z mlieka, ovocia alebo mletého mäsa môže byť zložité. A mnohí ju stále radi odkladajú do ďalšieho použitia. Existuje však jeden spôsob, ako pomôcť umývať misu a čepele mixéra rýchlo a bez vašej účasti. K tomu potrebujete teplú mydlovú vodu. Nalejte tekutinu do mixéra a zapnite ju na niekoľko sekúnd a potom opláchnite pod tečúcou vodou.

5. Odpadkové vrecko

Extra taška na odpadky.

Pri varení zaveste ďalší odpadkový sáčok blízko pracovnej plochy. Vložte doň všetok odpad, ktorý sa objaví počas procesu varenia. Dodatočné vrecko na odpadky vám umožní okamžite sa zbaviť potravinového odpadu a nejde vždy do koša alebo niečoho horšieho, aby sa naň zamerala.

6. Riadenie času

Čas umývania riadu.

Používajte čas rozumne. Napríklad počas zahrievania obeda umyte niekoľko tanierov z umývadla, niektoré ďalšie a počkajte, kým sa počítač reštartuje. Čakacia doba bude plynúť a riad sa umyje.

7. Vyčistite riad

Ochrana doštičiek.

Nenávidíte umývanie riadu? Doštičky zakryte chlebom pita pred vložením mäsa a príloh. Po dokončení hlavného jedla môžete jesť chlieb pita a dosku jednoducho opláchnuť vodou. Takýto životný hack je ideálny pre bakalárov a veľmi zaneprázdnených ľudí, ktorí vždy majú obed na úteku.

8. Čistenie kúpeľne

Päťminútové upratovanie v kúpeľni.

Rovnaké diely octu a saponátu zmiešajte v sprejovej fľaši. Výsledný produkt umiestnite na popredné miesto v kúpeľni. A tu si umyjete vlasy, nasaďte si masku na vlasy a máte päť až desať minút času, použite ich na umývanie vane alebo sprchy pomocou skvelého nástroja, ktorý ste si vopred pripravili. Kefujte si zuby a umývajte súčasne umývadlo rovnakým nástrojom. Pomocou týchto tipov skombinujete proces starostlivosti o seba s čistením a výrazne ušetríte čas.

9. Osamelá ponožka

Čistenie žalúzií.

Závesom čistého oblečenia opäť našli pár osamelé ponožky? To je znamenie, že je čas utrieť žalúzie v kuchyni. Dajte si mokrú ponožku na ruku a utrite každú dosku, potom si hodte ponožky do koša.

10. Boj proti prachu

Efektívne odprášenie.

Ďalší pár ponožiek sa trel. Nevyhadzujte ich, ale na čistenie použite prach. Jednoducho navlhčite ponožky malým množstvom vody pridaním aviváže, položte ich na ruky a utrite parapety, skrinky a stoly. Zmäkčovač látky na chvíľu odpudzuje prach a ponožky môžete ihneď po vyčistení vyhodiť.

11. Brilantná inštalácia

Čistota a inštalácia lesku.

Ukazuje sa, že žeriavy iskrili, nie je potrebné kupovať špeciálne náradie. Z času na čas stačí utrieť papierom na pečenie. Päť minút času a všetka inštalácia vo vani alebo v kuchyni iskri čistá.

12. Čistiace panvice

Účinné čistiace panvice.

Liatinové panvice sú veľmi trvanlivé a môžu nás slúžiť roky, ale jedlo na nich často horí a môže byť ťažké ich vyčistiť. A ak ste príliš leniví na to, aby ste ich okamžite umyli, čistenie starého tuku môže byť skutočnou výzvou. Existuje však jedna jednoduchá ľudová metóda, ktorá uľahčuje čistenie liatiny. Nalejte vodu do špinavej panvice tak, aby zakrývala dno, pridajte pohár octu a zapálte. Mimochodom, zatiaľ čo voda vrie, môžete umývať riad alebo utierať kuchynské povrchy. Potom vypnite horúcu vodu pod panvicou vriacou vodou, nalejte lyžičku sódy, počkajte, kým tekutina nezačne syčať a vypustite vodu. Zostane iba utrieť panvicu špongiou a opláchnuť tečúcou vodou.

13. Desktop

Vyčistite pracovnú plochu.

Ak trávite veľa času pri počítači, na stole sa postupne objavia prázdne šálky, fľaše, taniere, prázdne obaly a obaly pre rôzne výrobky. Aby nedošlo k zarastaniu odpadkami, zoberte to spravidla a so sebou si vezmite nejaké odpadky zakaždým, keď idete do kuchyne alebo na toaletu. Pripomeňte si to a časom budete automaticky nosiť prázdne šálky, kúsky cukroviniek a taniere.

14. Pravidlo piatich vecí

Čistenie počas reklamy.

Poďte so svojím rituálom čistoty. Zbavte napríklad všetkých päť vecí vždy, keď vaše obľúbené predstavenie alebo seriál preruší reklama. Môže ísť o oblečenie na posteli, prach alebo noviny na konferenčnom stolíku, riad v umývadle alebo akékoľvek iné veci, ktoré vidíte. S pomocou takéhoto rituálu bude komerčná prestávka lietať bez predchádzajúceho upozornenia a v dome bude vládnuť poriadok.

15. Čistiaci kalendár

Rozdelenie na zóny a kalendár čistenia.

Kvalitné všeobecné čistenie môže trvať celý deň a vytlačiť všetku šťavu z vás. Po takomto vyčistení zvyčajne nechcem upratovať najmenej mesiac alebo dokonca pol roka. Stáva sa to z dôvodu negramotného rozdelenia síl a času. Aby ste po vyčistení neuvideli nočné mory, rozdeľte byt na štyri zóny: kúpeľňu, WC, kuchynskú chodbu, spálňu, obývaciu izbu. Potom si vytvorte vlastný kalendár čistenia, kde sa jeden týždeň rovná jednej vyčistenej oblasti. Počas týždňa vyčistite určitý segment: vyčistite oblasť od odpadu, vyčistite podlahu vrátane ťažko prístupných miest, zbavte sa prachu, vo všeobecnosti vykonajte všeobecné čistenie jedného segmentu bytu.

16. Pravidlo 15 minút

Čistenie za 15 minút.

Po rozdelení bytu na segmenty a vytvorení kalendára by sa mal každý segment rozdeliť na 7 minizón. Čistenie mini zóny musí trvať presne 15 minút denne. Takže do jedného týždňa dáte do poriadku celý segment bez vynaloženia osobitného fyzického úsilia.

Video bonus:

17. Žehlenie

Expresné žehlenie.

Ak nenávidíte žehlenie, existuje expresná metóda, ktorá pomôže priniesť nejaké oblečenie do slušného vzhľadu bez žehlenia. Hovoríme o veciach z tenkej látky. Po úpravách vodou jednoducho zaveste odev na odkvapový záves do vane. Pod akciou sa pár malých záhybov vyhladil. A žehlička na vlasy vám pomôže zbaviť sa hlbokých záhybov.

18. Lepivý klip

Lepkavý valec na čistenie.

Ak si myslíte, že lepiaci valec sa dá použiť výlučne na čistenie odevov, potom sa veľmi mýlite. S ním môžete efektívne vyčistiť akékoľvek textilné čalúnenie v dome a zbierať malé zvyšky.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send