Užitočné nápady

12 presvedčivých dôvodov, prečo by v dome mala byť mydlo, aj keď každý používa tekutinu

Pin
Send
Share
Send
Send


Teraz v trende tekuté mydlo, ktoré je pohodlnejšie používať.

Na kusové mydlo sa však neprimerane zabúda, okrem hlavnej funkcie má aj mnoho užitočných vlastností, ktoré sú v domácnosti veľmi užitočné.

Mydlo pomôže pri boji proti škodcom počas opravy a zabráni viac ako jednej hroznej katastrofe. 12 úžasných tipov vás naučí používať kúsok mydla v plnom rozsahu a súčasne riešiť veľa typických problémov.

1. Krištáľovo čisté zrkadlá

 

Mydlo dokonale chráni zrkadlá pred zahmlievaním v čase úpravy vody v kúpeľni. Ak chcete použiť tento trik, musíte najprv utrieť zrkadlo mydlom a utrieť čistou handrou. Teraz sa neváhajte osprchovať, potom môžete obdivovať svoj čistý odraz. Rovnaká technika je vhodná na zabránenie zahmlievania vašich okuliarov.

2. Ľahká komunikácia s nábytkom

Mydlo jednoducho a vkusne nájde spoločný jazyk s akýmikoľvek posuvnými mechanizmami.

Ak sa dá niektorá zo zásuviek na nábytok ťažko otvoriť, je čas získať kúsok mydla. Jednoducho ich utrite pozdĺž jazdcov zásuvky a otvorí sa bez jediného závesu. Mydlo sa nemusí navlhčiť.

3. Žiadne vŕzganie v dome!

Dvere v dome by sa mali ticho otvárať a zatvárať a podlahové dosky nevydávajú zvuky.

Ak má dom laminátové, parketové alebo drevené podlahy, môžu skôr alebo neskôr začať praskať. Ak chcete tento problém rýchlo vyriešiť, musíte problémovú oblasť mierne utrieť kúskom suchého mydla. Bez vŕzgania, perfektnej podlahy. Rovnaké rady sa týkajú resuscitácie vŕzgajúcich pántov na akýchkoľvek dverách v dome.

4. Rýchla zmena tapety

Oprava v žiadnom momente.

Počas opravy je mydlo dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Na rýchle odstránenie starej tapety sa odporúča použiť mydlové riešenie. Musí sa aplikovať a trochu namočiť. Vďaka mydlovému sklzu sa zvýši, odstránenie tapety zo stien bude oveľa jednoduchšie.

5. Účinný boj proti škvrnám

Malé mydlo výrazne uľahčí umývanie tvrdých škvŕn.

Použitie mydla pred umývaním je jednoduchý a lacný spôsob, ako sa zbaviť silných nečistôt. Napríklad umývať také slabé miesta v šatách, ako sú podpazušia, goliere a rukávy košieľ. Ak pred zaslaním vecí do práčky vytrite problémové oblasti, dokonale ich vyperte.

6. Chráňte nábytok pred zubami domácich miláčikov

Je vaše chlpaté zviera zbláznené do stolových nôh? Vytiahneme mydlo a necháme ich nedotknuté.

Ak domáce zviera miluje ohryznutie na nábytkových nohách, je mimoriadne ťažké ho odstaviť z tohto zvyku. Aspoň preto, že je vždy nereálne ho nasledovať. Prídite na pomoc malé množstvo mydla, ktoré musí trieť všetky „chutné“ oblasti. Pes sa určite nebude páčiť novému vkusu nábytku, takže zlý zvyk sa stane minulosťou.

7. Detekcia netesností

Pomocou kúska obyčajného mydla môžete zabrániť vážnym problémom.

Pokiaľ v apartmáne nie je nepríjemný zápach, určite stojí za to skontrolovať únik plynu. Mokré mydlo utrite všetky spoje plynových zariadení a potrubí. Ak sa objavia bubliny, dôjde k úniku. Podobná metóda platí pre kontrolu pneumatík v automobile alebo na nafukovacích bazénoch.

8. Ochrana jedál pred uhlíkom

Jedno malé tajomstvo, a nemusíte čistiť riad po dobu jednej hodiny.

Táto rada je veľmi dôležitá pre rekreáciu vonku. Tí, ktorí radi varia na ohni pod holým nebom, to ocenia. V typickej situácii je spodná časť misky, ktorá sa používa na varenie, pokrytá sadzami a sadzami, stáva sa veľmi tmavou. Umývanie je mimoriadne ťažké. Aby sa pred varením šetrilo úsilie, spodná časť misky by sa mala utrieť mydlom. Teraz umyte panvicu alebo panvicu bude na dvoch účtoch.

9. Ako skrotiť nové topánky?

Nie je potrebné trápiť chodidlá novými topánkami, nech sa hneď stanú pohodlnými.

Nové kožené topánky sú často tuhé, háčkujú a vyvolávajú vzhľad rohov. Ak ju chcete rýchlo prispôsobiť nohám a vyhnúť sa poškodeniu a nepohodliu, musíte vnútornú časť topánky utrieť mokrým mydlom. Na čistenie je potrebné, aby sa horná vrstva mydla úplne vstrebávala do topánok. Potom skúste zvrátiť, ak stále cítite stuhnutosť, operáciu opakujte znova.

10. Čistý náter na okno

Dobrá príprava je zárukou ľahkej a krásnej práce.

Ak potrebujete maľovať svahy na oknách, aby bolo dokonale elegantné, nie je možné. Nie, nie, ale striekanie farby padá na okno, a potom musíte stráviť čas skúmaním chemickým prostriedkom. Aby ste ochránili okná a zbavili sa nadbytočných prác, môžete pred začatím maľovania trieť sklo kúskom mydla. Po tomto nekomplikovanom rituále bude čistenie okien veľmi jednoduchou handrou.

11. Hlodavce nie sú povolené.

Myši neradi dodržiavajú hygienu.

Doska je dôležitá najmä pre chaty, vidiecke domy, garáže alebo suterény. Namiesto toho, aby ste myši a potkany strašili chemikáliami, ktoré sú nebezpečné pre ich zdravie, môžete použiť bežné mydlo. Musíte si vybrať tú najvábnejšiu - ostrý zápach odradí hlodavce a urobí vaše územie neatraktívnym pre lokalitu.

12. Mazivo na skrutky a klince

Mydlo uľahčuje veľa opráv.

Je dosť ťažké zaskrutkovať skrutku alebo kladivo klinec, najmä ak pracujete s hrubým kusom dreva alebo odolnými stavebnými materiálmi. Aby sa táto práca uľahčila, odporúča sa, aby sa pred začatím prác komponenty treli mydlom. To zníži trenie a uľahčí to, aby skrutka alebo klinček niekoľkokrát narazil do stromu.

Pin
Send
Share
Send
Send