Užitočné nápady

8 špinavých miest v dome, o ktorých nevedia ani veľmi svedomité milenky

Pin
Send
Share
Send
Send


8 špinavých miest v dome, o ktorých nevedia ani veľmi svedomité milenky

Ak si stále myslíte, že najšpinavšia pod toaletnou misou je najšpinavšia vo vašom dome, musíte vás sklamať.

Ukazuje sa, že mikróby a baktérie radi žijú nielen tam.

Zostavili sme zoznam miest v byte, ktoré si vyžadujú pravidelné čistenie.

1. Mraznička

Mraznička by sa mala rozmrazovať raz za 2 mesiace.

Táto skutočnosť prekvapí mnoho ľudí, ale podľa výsledkov vedcov vedí, že v mrazničkách žije viac ako 11 miliónov baktérií. A to napriek skutočnosti, že sa neustále udržuje nízka teplota. Škodlivé mikroorganizmy sa chladia výrobkami, ako sú ryby a mäso. Šľachtiteľské procesy sú možné vďaka skutočnosti, že mraznička sa veľmi zriedka umýva. Podľa odborníkov je potrebné chladničky s odkvapkávacím systémom a systémom na odmrazovanie vzduchu odmrazovať každé 3 mesiace. Ak vlastníte zariadenie so systémom bez mrazu - každých šesť mesiacov.

Pokiaľ ide o samotnú mrazničku, je potrebné ju prať asi každé 2 mesiace. Predtým, ako začnete tento proces, vyberte z komory všetko jedlo a rozmrazte ho. Na efektívne čistenie použite roztok sódou alebo octom. Po umytí mrazničky nechajte ho niekoľko hodín otvorený, aby ho vyvetral. Po dvoch alebo troch hodinách môžete fotoaparát zapnúť.

2. Špongia na umývanie riadu

Špongie na umývanie riadu je potrebné meniť raz za týždeň.

Malá a na prvý pohľad úplne neškodná špongia obsahuje 21 000 baktérií na centimeter štvorcový. Takéto veľké množstvo mikroorganizmov vyplýva zo skutočnosti, že špongia pri kontakte s umývadlom a špinavými jedlami absorbuje malé porcie jedla. A ak vezmeme do úvahy, že je neustále mokrý, získame ideálne prostredie na rozmnožovanie škodlivých baktérií, ktoré nemožno odstrániť mydlom alebo horúcou vodou.

Na doštičku sa dostanú mikróby cez ryby a mäso.

Najnebezpečnejšie pre ľudské zdravie sú baktérie, ktoré padajú na dosku spolu s rybami, mäsom a množstvom ďalších surových potravín. Medzi nimi je salmonela, baktéria, ktorá spôsobuje infekciu orgánov gastrointestinálneho traktu nazývanú salmonelóza. Ak mäso podrobíme tepelnému spracovaniu, v dôsledku ktorého sa ničia škodlivé mikroorganizmy, potom zelenina na šalát nakrájaná na tú istú dosku nie je. Výsledkom je, že infekcia môže vstúpiť do tela spolu s nimi, čo oslabí celkové zdravie a poškodí gastrointestinálny trakt.

Ak nechcete riskovať svoje zdravie, kúpte si v kuchyni dve doštičky - sklo a drevo. Prvé použite na krájanie rýb a mäsa, aby krv nevstrebávala na povrch, a druhú nechajte na krájanie chleba, ovocia, zeleniny a množstva ďalších živočíšnych výrobkov. Nezabudnite tiež pravidelne narážať doštičky s octom, sódou, peroxidom vodíka alebo akýmkoľvek iným antiseptikom.

4. Sprchová clona

Sprchový záves by mal byť sušený v expandovanej forme.

Každý vie, že baktérie najviac milujú vlhkosť a teplo. Preto je kúpeľňa - ideálne prostredie pre ich reprodukciu. Väčšina mikroorganizmov sa nachádza na vinylových sprchových závesoch. Preto by sa táto položka mala meniť každý mesiac. Pokiaľ ide o starostlivosť o záclony, mali by sa sušiť v narovnanej forme po každej sprche alebo kúpeli. Musíte tiež nechať otvorené dvere do miestnosti, aby vlhký vzduch vychádzal rýchlejšie.

Tip: Namiesto vinylových záclon je lepšie zvoliť látku, pretože predstavuje nepriaznivú živnú pôdu pre baktérie. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia sa o tieto záclony ľahko stará - stačí ich umyť písací stroj niekoľkokrát týždenne.

5. Sprchová hlavica

Sprchová hlavica by sa mala raz týždenne umývať vodou sódou.

Na vnútornej ploche sprchovej hlavice sa hromadí veľa škodlivých mikroorganizmov. A keď zapnete vodu, voľne sa pohybujú z dýzy do vášho tela.

Aby ste sa ochránili pred účinkami choroboplodných zárodkov, raz týždenne dezinfikujte dýzu roztokom sódy. Aj na tieto účely môžete na toaletu použiť špeciálny nástroj.

6. Vetracia mriežka

Na ventilačnej mriežke sa hromadí veľa prachu.

Dokonca aj počas všeobecného upratovania, keď ženy v domácnosti umyjú celý byt, aby sa žiarilo, sa vetracia mriežka často zabudne. A márne, pretože toto je skutočne nebeské miesto pre vznik a reprodukciu škodlivých mikroorganizmov. Vzhľadom k tomu, že mriežka nakoniec získa prach, ktorý nikto v zhone neodstráni, môže spolu s baktériami vyvolať kašeľ alebo dokonca astmu raz v pľúcach.

Aby sa predišlo výskytu ochorenia, je veľmi jednoduché - je nutné vyčistiť gril, keď sa znečistí. Na tieto účely použite mydlový roztok a alkoholové tampóny - potom baktérie určite nebudú mať šancu.

7. Počítačová klávesnica

Klávesnica počítača by sa mala čistiť pomocou vysávača alebo špeciálnej želé.

Nie pre nič za nič na internete získava na popularite frázu "vytriasť z klávesnice - jesť cookies." Ak chcete jesť pri počítači alebo notebooku, potom na vás taký osud čaká. A kompletný s omrvinky na klávesnici bude tiež zhromažďovať prach, a spolu s tým budú baktérie. Preto často venujte čas jej vyčisteniu.

Klávesnica môže byť odstránená z kontaminácie pomocou vysávača s malou dýzou len na dekoráciu alebo zakúpením špeciálnej želé na čistenie. Bude potrebné rovnomerne rozmiestniť na klávesnici, jemne stlačiť a odstrániť. Jelly zhromaždí všetky omrvinky a za pár sekúnd ich z počítača alebo notebooku vyberiete.

8. Kúpeľňa

V kúpeľni je najväčší počet baktérií.

Pravidelné čistenie si vyžaduje nielen vyššie uvedené miesta, ale aj kúpeľňu, ktorá je podľa odborníkov najšpinavšou oblasťou v dome. Áno, áno - táto miestnosť obišla dokonca aj kuchyňu kvôli množstvu choroboplodných zárodkov, vlhkému prostrediu, vlasovým a kožným časticiam. Preto sa pokúste vykonať mokré čistenie tu dvakrát týždenne, najlepšie v stredu a piatok. Iba dôkladné vyčistenie priestorov pomôže zabrániť množeniu baktérií, baktérií a iných škodlivých mikroorganizmov.

Pin
Send
Share
Send
Send