Užitočné nápady

15 „problémových“ miest, na ktoré sa počas čistenia často zabúda

Pin
Send
Share
Send
Send


15 „problémových“ miest, na ktoré sa počas čistenia často zabúda

Každá žena v domácnosti chápe, že upratovanie je neoddeliteľnou súčasťou upratovania.

Mnohí z nás však vykonávajú povinné rituály vo forme mopovania alebo poprašovania, ale zabudli sme, že v dome je veľa miest, ktorým treba občas venovať pozornosť.

O nich dnes a hovoriť.

1. Horný priestor


Čistenie horného priestoru.

Najčastejšie pri čistení, dokonca aj všeobecnom, odstraňujeme to, čo je pred našimi očami, bez toho, aby sme sa vôbec pozreli hore. Ale v horných častiach dverí, skriniek, obrazov a rámov okien sa tiež hromadí prach. Teleskopický mop na umývanie okien alebo dlhá prachovka pomôže dosiahnuť také ťažko prístupné miesta.

2. Rukoväte skriniek

Rukoväte skrine.

Premýšľajte o tom, ako často otvárate skrinky umytými rukami? Určite sa to stalo viackrát, čo znamená, že rukoväte skriniek sú trvalým bydliskom mikróbov. Kontakt s nimi nie je smrteľný, ale nie je užitočný. Preto, aby ste predišli problémom, z času na čas utrite rukoväte dezinfekčným prostriedkom.

3. Priestor pod nábytkom

Odpadky pod nábytkom.

V priestore pod nábytkom sa neustále hromadí veľké množstvo prachu a zvyškov. To nie je prekvapujúce, pretože často nie je možné vykonávať kvalitné čistenie pod vysokým šatníkom alebo posteľou. Ako keby tam nebolo, takéto miesta potrebujú mokré čistenie. Pomôže vám to teleskopický mop, metla alebo dlhá palica s navlhčenou handričkou.

4. Hračky

Detské hračky.

Zdalo by sa, aké nebezpečenstvo môže samo o sebe skrývať hračky, najmä ak sú vysoko kvalitné a zodpovedajú podľa veku? Ak sú však špinavé - neočakávajte nič dobré. Podľa informácií sa hračky doslova za týždeň dostanú do styku s prachom a mikróbmi, ktoré sa čoskoro dostanú do úst dieťaťa. Preto je dôležité sa o ne riadne a pravidelne starať. Plastové hračky sa musia umývať v mydlovej vode alebo v umývačke riadu najmenej raz týždenne, mäkko umyť na písacom stroji alebo zmraziť v mrazničke.

Jediné železo.

Dokonca aj tie svedomité hostesky často zabudnú na železo. Ale jeho špinavá podrážka môže veci zničiť. Preto pred žehlením nezabudnite skontrolovať čistotu žehličky a okamžite ju očistite od vodného kameňa a hrdze.

6. rukoväť chladničky

Zaobchádzajte s chladničkou.

Chladnička je vec, ktorú používame pravidelne a nie raz denne. Často však zabúdame na jeho čistotu. Ak si nepamätáte, kedy ste naposledy umyli rukoväť chladničky, má zmysel to urobiť hneď teraz. Keď sa dotknete rukoväte chladničky po kontakte s mäsom, rybami a klobásou, necháte tam veľa nebezpečných baktérií, čo môže mať za následok vážne problémy so žalúdkom.

7. Sklo pre zubné kefky

Sklo pre zubné kefky.

Zubná kefka je dôležitou položkou osobnej hygieny, preto ju pred každým použitím umývame. Ale o čistote skla, kde je uložené, veľa ľudí zabudne. Ak si nepamätáte, keď ste mali kúpací deň pre kefku, urobte to hneď teraz. Vysoká vlhkosť robí z nádoby útulné miesto na vytváranie húb a životnosť mikróbov.

8. Diaľkové ovládanie

Diaľkové ovládanie televízora.

Určite, rovnako ako mnohí, radi trávite večer s diaľkovým ovládaním v jednej ruke a občerstvením v druhej. Častý kontakt s rukami domácností mení televízor na jedno z najšpinavejších miest. Z tohto dôvodu, aby ste predišli zdravotným problémom, odporúčame, aby ste konzolu dezinfekčným prostriedkom čistili vždy, keď si sadnete pred televízor s jedlom.

9. Tapeta

Steny a tapety.

Dobré ženy v domácnosti pravidelne zápasia s prachom, ktorý má sklon usadiť sa na skrinkách a zariadeniach. K stenám sa však drží prach a špina a veľa ľudí zabudne na svoju čistotu. Preto počas nasledujúceho všeobecného čistenia dávajte pozor na steny.

10. Vankúše

Vankúše.

Čistá posteľ je zárukou krásy a zdravia. Pravidelná výmena bielizne však nestačí. Mikročastice odumretých kožných buniek sa ukladajú na vankúšoch. Preto je potrebné ich umývanie, ako aj starostlivosť o obliečky na vankúše.

11. Mriežka

Sieť proti komárom.

Sieť proti komárom v letnom období chráni bývanie pred hmyzom, ale zároveň hromadí prach a nečistoty pred zrážkami. Na niekoľko horúcich mesiacov je mriežka pokrytá obrovskou vrstvou nečistôt, čo je neprijateľné, pretože od toho priamo závisí kvalita vzduchu v interiéri. Sieť proti komárom by sa mala podľa možnosti umývať najmenej raz mesačne.

12. Laptop

Prenosný alebo osobný počítač.

Podľa prieskumu je možné klávesnicu notebooku pre „čistotu“ porovnávať iba s toaletným vekom. Na rozdiel od toalety sa však klávesnice pravidelne dotýkame rukami, čo znamená, že musíme byť opatrní pri jej čistení. Pred prácou na počítači by bolo dobré utrieť gombíky dezinfekčným prostriedkom a po skončení pracovnej doby si musíte umyť ruky.

13. Sprchová hlavica

Sprcha u jazera.

Pravidelne používame v našich rituáloch kúpeľa duše, aj keď niekedy zabudneme starať sa o jej čistotu. Ak si neželáte, aby bola zakrytá spodinou, kvetom a hrdzou, sprchová hlavica by sa mala pravidelne umývať ľudovými alebo chemickými prostriedkami.

14. Koberec

Rohož na chodbe.

Aby sme do domu neprenášali nečistoty, umiestnili sme pod dvere rohožku a utrite si ňou nohy. Bohužiaľ, je veľmi rýchlo kontaminovaný a prestáva vykonávať svoju hlavnú funkciu. Aby sa tomu zabránilo, nezabudnite rohož vyčistiť. Každé 2 - 3 dni ho zametajte alebo vákuovo, umyte ho raz týždenne akýmkoľvek silným prostriedkom.

15. Kľučky dverí

Kľučky dverí.

Je to smiešne, ale veľa ľudí nemá podozrenie, že je potrebné umyť kľučky dverí. A malo by sa to robiť opatrne a pravidelne, pretože sa na nich nehromadí menej ako na podlahe. Toto by sa malo robiť najmenej raz týždenne pomocou kvalitného dezinfekčného prostriedku.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send