Užitočné nápady

13 praktických rád, ktoré vám pomôžu kvalifikovane nakresliť „Chruščov“

Pin
Send
Share
Send
Send


Väčšina našich krajanov vie z prvej ruky, ako žiť v apartmánoch s malou rozlohou.

Potrebný kus nábytku zaberá takmer všetok voľný priestor a netreba hovoriť o kúpeľni, v ktorej nie je miesto na otočenie.

Dizajnový nápad však prináša ovocie a dokonca aj obvyklý „Chruščov“ sa môže dramaticky zmeniť.

1. Skrinka pod umývadlom

Skrinka pod umývadlom v malom kúpeli.

Výberom správnej skrinky pod umývadlom si ani neviete predstaviť, koľko priestoru môžete vyhrať. Pamätajte, že musí byť ľahký a elegantný, opakovať farby stien a nestoja na podlahe. Áno, áno, najdôležitejšie je, aby bol podstavec pozastavený. Dizajnéri veľa experimentovali, sledovali a dospeli k záveru: všetko, čo sa netýka dna, akoby neexistovalo.

2. Farba na farbu

Kuchynská súprava vo farbe stien.

Chcete pridať priestor do malej kuchyne? Potom vyberte súpravu s hladkými fasádami vo farbe stien. Podľa nášho názoru svetlé odtiene fungujú najlepšie v malých miestnostiach: biela, svetlo šedá, šalát, mlieko alebo modrá. Tmavé farby však dokážu absorbovať svetlo, a preto sa malá miestnosť javí ešte menšia a tmavšia.

3. Vo vzduchu

Nábytok na nohách.

Klasická pohovka, stará komoda, veľký šatník - to všetko, samozrejme, je dobré, ale nie v typickej malej veľkosti. Prvé pravidlo, podľa ktorého sa dizajnéri riadia pri usporiadaní malých bytov, je, že nábytok by mal byť čo najjednoduchší, najelegantnejší a najľahší. Po druhé, musí „plávať“ nad podlahou. Na dosiahnutie tohto efektu je potrebné zvoliť nábytok s nohami.

4. Dvere

Sklenené dvere alebo ich nedostatok.

Ak chcete vo svojom malom byte vytvoriť pocit priestrannosti, radšej opustite masívne tmavé dvere. Takéto dvere zdôraznia iba veľmi skromné ​​hranice miestností a „znížia“ priestor. Tam, kde je lepšie uprednostňovať možnosti matného skla, ľahko posuvných konštrukcií alebo dokonca opustiť dvere, kde sa môžete vyhnúť bez nich.

5. Transparentný nábytok

Ľahký priehľadný nábytok.

Nábytok vyrobený z priehľadného skla alebo plastu má tendenciu sa v priestore „rozpúšťať“. Takéto kusy nábytku samozrejme zaberajú priestor, ale nevyzerajú objemne a ťažko, čo sa nedá povedať o prírodnom drevenom lôžku s mohutnými nohami alebo veľkom šatníku.

6. Nič viac

Žiadne nadbytočné položky.

Množstvo nábytku a dekoratívnych predmetov v malých miestnostiach vytvára atmosféru nepokojov a chaosu, ktoré sú v malých miestnostiach katastrofálne. Preto namiesto toho, aby ste si pripravovali byt s kreslami, nočnými stolmi a vyplnili pohovku ozdobnými vankúšmi, odporúčame venovať pozornosť kvalite. Zamerajte sa na zaujímavý, funkčný nábytok a strohý dekor.

7. Vyberte kruhy

Zamilujte sa do kruhov.

Vyhnite sa ostrým rohom, lepšie uprednostňujte kruhové objekty. Hladké elegantné línie odvádzajú pozornosť od skromnej veľkosti miestnosti a vizuálne vyhladzujú rohy. Takže, okrúhly koberec, nočný stolík a stôl sa dokonale zmestia do interiéru jednoizbového bytu alebo malej spálne.

8. Celkom biela

Vyberte si bielu.

Biela farba je už niekoľko rokov udržiavaná na vrchole interiérovej módy. A to nie je prekvapujúce, pretože to je farba príjemnej chladu, priestrannosti a čistoty. Okrem toho je biela najlepšia voľba pre malú miestnosť. V kombinácii s dobrým osvetlením zaplňujú miestnosť vzduchom a vytvárajú pocit priestoru.

9. "Správny" luster

Malá izba - malý luster.

Výber lustru a pohľad na klasickú krištáľovú lampu? Radšej by ste opustili túto možnosť, aspoň kým si nekúpite priestranný byt alebo dom s vysokými stropmi. Pre malé miestnosti je lepšie zvoliť malú stropnú lampu, niekoľko reflektorov a niekoľko stojacích lampičiek alebo nástenných svietnikov.

10. Priesvitné záclony

Svetelné závesy.

Bez ohľadu na to, ako pompézne vyzerajú ťažké záclony, už nie sú v móde. Navyše určite nie sú vhodné na dekoráciu okien v malom byte. Najčastejšie malé priestory trpia nedostatkom svetla. Aby nedošlo k zhoršeniu situácie, je lepšie zvoliť ľahké priesvitné záclony, rímske záclony alebo rolety.

11. Nárazová stena

Prízvuková stena v spálni.

Od skromnej veľkosti miestnosti, ako je prízvuková stena, nič neodvádza pozornosť. Nasýtená farba, pútavý dizajn alebo originálna dekorácia dodajú priestoru hĺbku a miestnosť spríjemnia.

12. Vstavané skrine

Vstavané systémy.

Vstavané úložné systémy sú skutočnými nálezmi modernosti. Sú jednoducho stvorené pre malé miestnosti, obsahujú veľa potrebných vecí a navyše nezaberajú vôbec priestor.

13. Nízke kľúčové vzory

Minimálne vzory

Mnoho dizajnérov tvrdí, že aktívne vzory na stenách môžu odvrátiť pozornosť od skromnej veľkosti miestnosti. To však nie je úplne pravda. Príliš aktívne obrázky na stenách môžu pôsobiť depresívne, vyvíjať tlak na psychiku a ešte viac zúžiť hranice. Ak teda nechcete poškodiť, vyberte neutrálnu tapetu s nízkym vzorom.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send