Užitočné nápady

16 trikov, ktoré by si mali všimnúť všetci majitelia psov

Pin
Send
Share
Send
Send


Sme zodpovední za tých, ktorí skrotili.

Psi v tomto ohľade nie sú výnimkou.

Takže v novom preskúmaní sa zhromaždilo 16 malých, ale neuveriteľne užitočných trikov, ktoré by si mali všetci všimnúť.

Radi si prečítajte a dúfame, že tieto tipy budú užitočné.

1. Kúpeľňové vybavenie

Nádoba na kúpeľňové doplnky.

Šampóny, blchy, hrebene, zubné kefky a iné predmety na hygienu psov by sa mali skladovať v jednej nádobe, aby nedošlo k zámene a aby sa vždy kontrolovali zvyšky. Plechovka sušienok alebo obyčajná plastová nádoba je ideálna na skladovanie takýchto vecí.

2. Zábavná hračka

Domáce hračky.

Z pollitrovej fľaše vody a zbytočnej ponožky si môžete vyrobiť zábavnú hračku, ktorá psa určite poteší, bez ohľadu na jeho veľkosť a plemeno. Jednoducho odrežte nos ponožky, vložte do nej fľašu a pevne ju pripevnite ako cukrík.

3. Nádoba na krmivo

Špeciálny zásobník na krmivo.

Krmivo pre psov by sa nemalo uchovávať vo vrecku, ale v špeciálnom obale s vekom. Najlepšie na to je na tieto účely veľká nádoba, vedro alebo keramická nádoba, v ktorej nebude krmivo vyčerpané.

4. Háčiky na vodítka

Háčiky na vodítka pre psov.

Aby vodítka psov neboli zamieňané a boli vždy po ruke, vybavte ich špeciálnymi háčikmi. Môžu byť zavesené pri dverách na chodbe alebo v komore, tam je tiež možné umiestniť háčik na uterák a kontajner s dobrotami.

5. Lano s prekvapením

Hračka s tajomstvom.

Ak pes netoleruje osamelosť a často kazí veci, urobte z nej špeciálnu hračku, ktorá na chvíľu vezme domáceho maznáčika. Na to budete potrebovať lano, ktoré si môžete kúpiť v železiarskom alebo stavebnom obchode a akúkoľvek pochúťku. Opatrne zabalte elegantný povraz a ponúknite výslednú guľu svojmu štvornohému priateľovi. Zápach jemnosti samozrejme zaujme psa a nadšene rozlúští hádanku.

Čistenie koberca od moču.

Existujú situácie, keď domáce zviera z nejakého dôvodu nemohlo čakať na prechádzku a spustilo malú potrebu priamo na koberci alebo čalúnenom nábytku. Jednoduché a cenovo dostupné výrobky, ako napríklad sóda alebo ocot, pomôžu odstrániť stopy tohto problému. Najprv je potrebné zriediť ocot vo vode v pomere 1: 4, namočiť kontaminovanú oblasť s výslednou tekutinou a po 20-30 minútach otrieť dosucha. Potom by sa mala poškodená oblasť naplniť sódou a zakryť platňou alebo vekom. Potom môžete sódu drhnúť hrubou kefou a zvyšok zbierať pomocou vysávača.

7. Boj proti vlne

Čistenie odevov a nábytku z vlny.

Všetci majitelia domácich miláčikov trpia vlnou, ktorá drží prakticky všetko. Za účelom čistenia odevov a nábytku však nie je vôbec potrebné kupovať drahé výrobky, pretože vlnu z povrchov látky môžete odstrániť pomocou obyčajnej gumovej rukavice. Stačí ju položiť na ruku, mierne ju navlhčiť a kráčať po kontaminovaných povrchoch.

8. Štýlový detail

Štýlový obojok pre psa.

Svojmu štvornohému priateľovi môžete zo starej košele vytvoriť štýlovú dekoráciu. Jednoducho odrežte obojok zbytočnej košele alebo detskej košele a položte ju na krk psa.

9. Čerstvý dych

Jedlo s petržlenom pre sviežosť dychu.

Do krmiva pre psov pridajte trochu petržlenu, aby váš maznáčik mal dych svieži.

10. Starostlivosť o zuby

Starostlivosť o zuby psa.

Zuby psov, rovnako ako ľudské, potrebujú pravidelnú starostlivosť. Obchody s domácimi zvieratami preto predávajú špeciálne pasty a kefy. Tento postup sa však väčšine psov nepáči a pre ich majiteľov sa stáva skutočným problémom. Ak si nemôžete zuby čistiť kefkou, naneste na gumenú hračku malú zubnú pastu a nechajte psa, aby ju zobral preč. Počas hry sa určité množstvo pasty dostane do úst psa.

11. Úprava vody

Ochrana sluchu a očí.

Na plávanie chráňte uši a oči štvornohého miláčika pred vodou a mydlom pomocou sprchovej čiapky.

12. Logická hračka

Čisté fľaše.

Z dosiek a plastových fliaš naplnených jedlom alebo špeciálnymi pochúťkami si môžete vyrobiť úžasnú hračku, ktorá vášmu maznáčikovi pobaví, prinúti psa premýšľať a získať jedlo pre seba.

13. Balzam pre labky

Domáce balzam na labky.

Podložky na labky si vyžadujú starostlivosť a hydratáciu nie menej ako ľudské nohy. Obzvlášť dôležité je starostlivosť o psie labky počas zimných mrazov a letných horúčav. Za týmto účelom môžete nezávisle pripraviť veľmi rozpočet a efektívny nástroj. Na prípravu tohto produktu vo vodnom kúpeli je potrebné rozpustiť pol šálky prírodného vosku, pridať štvrtinu šálky kokosu a rovnaké množstvo olivového oleja. Pre lepšie upokojujúce a zvlhčujúce účinky môžete pridať aj dve polievkové lyžice bambuckého masla a 10 kvapiek vitamínu E. Všetky zložky je potrebné dobre premiešať, vložiť do nádoby a nechať zmraziť.

14. Adresár

Domáci adresnik.

Aby sa štvornohý priateľ nestratil náhodou, pripojte k jeho golieru špeciálne adresné pole s kontaktnými informáciami. Takú vec je možné kúpiť alebo vyrobiť nezávisle od tenkého plastu, kusu papiera a škótskej fólie.

15. Automobilová hojdacia sieť

Hojdacia sieť pre cestovanie.

Aby sa pes cítil pohodlne na ceste, nezasahoval do vodiča a neznečistil sedadlo automobilu, jeho majitelia by si mali zaobstarať špeciálnu cestnú hojdaciu sieť, ktorú si môžete kúpiť v špeciálnom obchode alebo ušiť na objednávku z hrubej látky.

16. Prevencia úniku

Život hacking pre piknik.

Aby sa predišlo úniku alebo strate psov, odpočinku s majiteľmi v lese na pikniku alebo pri pobyte v krajine, vytiahnite mýtinu a pripevnite silný kábel k kmeňom stromov, ku ktorým je možné na karabínu pripevniť vodítka pre psov. Takýto trik umožní štvornohým maznáčikom pohybovať sa, ale nedovolí im dohľad.

Pin
Send
Share
Send
Send