Užitočné nápady

18 neočakávaných spôsobov prospešného využívania vodky v každodennom živote

Vodka je zlá. Vodka rovnako ako akýkoľvek iný alkohol môže so zneužívaním zničiť osobnosť, šťastie, život a ľudskú pohodu. Vodka sa však môže používať nielen v potravinách.

V skutočnosti nájdete pre túto látku veľa veľmi neočakávaných aplikácií. Ktoré z nich - pozrite sa na novú recenziu.

Nikdy neviete, kedy môžu byť tieto znalosti užitočné, čo znamená, že by ste mali pamätať na tieto tajomstvá.

1. Čistenie šperkov

Čistenie šperkov vodky.

Vodka pomôže vrátiť poškvrnenú výzdobu do jej bývalej brilancie. Stačí dať trochu vodky na čistú handričku a utrieť si náušnice, prstene a prívesky. Ak chcete odstrániť vážne nečistoty, šperky na chvíľu nasiaknite vodkou, aby ste špinu nasiakli, potom ju vyčistite starou zubnou kefkou a utrite dosucha mäkkou handrou. Je však potrebné poznamenať, že opály, perly a výrobky z mäkkých kovov sa týmto spôsobom nedajú vyčistiť.

2. Umývajte tmavé veci

Umývajte tmavé veci od škvŕn.

Použitie odstraňovačov škvŕn na tmavých veciach môže spôsobiť vyblednutie. Aby ste tomu zabránili, odstráňte odstraňovač škvŕn vodkou mierne zriedenou vodou. Produkt jednoducho naneste na škvrnu a trite, v prípade potreby opakujte.

3. Odstráňte náplasť bez bolesti

Ľahko sa zbavíte lepiacej pásky.

Okraje omietky namočte vodkou, aby ste ju ľahko a bezbolestne odstránili z pokožky. Rovnakým spôsobom môžete nálepku ľahko odstrániť z ľubovoľného povrchu.

4. Vyčistite škáry medzi dlaždicami v kúpeľni.

Čistenie škár medzi dlaždicami.

Vodka - vynikajúci nástroj na čistenie švov medzi dlaždicami. Stačí naliať najlacnejšiu vodku do sprejovej fľaše, pridať niekoľko plátkov citrónovej alebo pomarančovej kôry, nechať niekoľko týždňov pôsobiť a potom ich použiť ako prostriedok na rýchle čistenie. Alkohol ničí plesne, baktérie a plesne.

5. Vôňa potu

Zbavte sa zápachu potu.

Zmes 4 polievkových lyžíc vody a lyžice vodky pomôže rýchlo osviežiť axilárnu oblasť svetrov a košieľ, ako aj zabrániť opakovaniu nepríjemného zápachu potu. Namočte „problémové“ oblasti odevu pripravenou zmesou a nechajte uschnúť. Do rána nepríjemného zápachu nezostane ani stopa.

6. Osviežte dych

Opláchnite pre sviežosť dychu.

V malej fľaši premiešajte akúkoľvek vodku s niekoľkými kvapkami mäty piepornej alebo čajovníkového oleja, nechajte niekoľko týždňov pôsobiť a potom ju použite ako ústnu vodu. Alkohol dokonale ničí baktérie a nezaznamená sa žiaden zápach.

7. Odstraňovanie škvŕn červeného vína

Zbavte sa ťažkých škvŕn.

Vodka pôsobí ako rozpúšťadlo a môže sa použiť ako účinný prostriedok na boj proti škvrnám od červeného vína, trávy alebo zvracania. Kontaminované oblasti musia propagovať čistotu, namočenú vo vodke, až kým škvrny nezmiznú.

8. Obnovte oblečenie

Rýchlo osviežte oblečenie.

Osviežte oblečenie a zbavte sa zakoreneného zápachu vodke. Nalejte najlacnejšiu vodku do sprejovej fľaše, nastriekajte ju na šaty a nechajte uschnúť. Vodka zničí všetky pachy a oblečenie bude čerstvé bez prania.

9. Spevňujúci šampón

Vylepšite šampón.

Pridajte do šampónu pár polievkových lyžíc vodky, aby ste zvýšili jeho účinnosť. Šampón s touto prísadou bude oveľa lepší na čistenie pokožky hlavy stylingových produktov a na zlepšenie kvality vlasov.

10. Ľadový obklad

Ľad sa obkladá pre všetky príležitosti.

Naplňte plastové vrecká sponami zmesou rovnakých dielov vody a vodky a zmrazte v mrazničke. Balíčky s ľadom si môžete vziať so sebou na piknik, aby nápoje zostali chladné po dlhú dobu alebo ich aplikovali na zranené miesta.

11. Lieky na bolesť uší

Kvapky od bolesti ucha.

Náhle zlomené ucho môže byť kvapkané vodkou. Stačí kvapkať pár kvapiek vodky do ušného kanálika a po pár minútach vymažte špuntu do ucha. Alkohol ničí baktérie, ktoré spôsobujú zápal.

12. Zjemnenie koženej obuvi

Zjemnite koženú obuv.

Nové topánky alebo topánky boli stiesnené a veľmi trené nohy? Zmäkčiť a jemne ich natiahnuť pomôže vodka, ktorá by mala byť naliata priamo do topánky. Doslova za 10 minút bude pokožka jemnejšia a mierne sa roztiahne.

13. Nepríjemný zápach chodidla

Boj proti zápachom.

Najlacnejšia vodka pomôže vyrovnať sa s nechutnou vôňou nôh. Stačí namočiť vatový tampón vodkou a ráno a večer dobre utrieť chodidlá. Tento postup zničí baktérie, ktoré žijú v blízkosti potných žliaz, ktoré sú príčinou nepríjemného zápachu.

14. Kvapalina na umývanie riadu

Účinný nástroj na umývanie mastných jedál.

Ľahko umývateľné mastné jedlá bez horúcej vody pomôžu vodke. Stačí ho pridať do umývadla s mydlovou vodou alebo ho aplikovať priamo na špongiu.

Video bonus:

15. Dezinfekčný prostriedok

Dezinfekčný prostriedok pre domácnosť.

Vodka má vynikajúce dezinfekčné vlastnosti. Stačí ho zmiešať s vodou, naliať do sprejovej fľaše a použiť ako antibakteriálny prostriedok na starostlivosť o kľučky dverí, dvere skrinky, diaľkové ovládače a mobilné zariadenia.

16. Tonic

Čistiaci prostriedok na tvár.

Vodku možno použiť ako čistiaci prostriedok na tvár. S jeho pomocou môžete ľahko vyčistiť pokožku od make-upu a úzkych pórov.

17. Regulácia buriny

Prostriedky na ničenie buriny.

Vodka má schopnosť zničiť voskový náter listov, ktorý chráni rastliny pred dehydratáciou. Preto sa vodka môže použiť na zabíjanie burín v dache. Stačí zmiešať 30 mililitrov vodky s niekoľkými kvapkami saponátu a dvoma pohármi vody. Výsledný roztok nalejte do sprejovej fľaše a použite na rozprašovanie nežiaducich rastlín.

18. Osviežte čalúnený nábytok

Prostriedky na čistenie čalúneného nábytku.

Zmiešajte v rozprašovacej vodke s vodou v pomere 1: 3. S takto získaným výrobkom občas nastriekajte čalúnenie čalúneného nábytku s cieľom osviežiť, dezinfikovať a odstrániť nepríjemné pachy, ktoré sa do neho absorbujú.

Video bonus: