Užitočné nápady

17 jednoduchých rád, ktoré vám pomôžu usporiadať veci a vyčistiť skrinku

Pin
Send
Share
Send
Send


17 jednoduchých rád, ktoré vám pomôžu usporiadať veci a vyčistiť skrinku

V novej recenzii autor zhromaždil takmer dve desiatky neuveriteľne jednoduchých a zároveň užitočných tipov, ktoré pomôžu priniesť poriadok do skrine.

Možno, že každý človek aspoň raz čelil skutočnosti, že v skrini deje toto peklo.

Odporúčania zhromaždené tu pomôžu túto situáciu zmeniť.

1. Vyčistite skrinku

Úplne prázdna skrinka.

Najprv musíte vyčistiť priestor, to znamená vytiahnuť zo skrine všetky svoje šaty, topánky, tašky, spodnú bielizeň, krabice a ďalšie poklady uložené v jej hĺbke. Všetky tieto veci je potrebné položiť na posteľ alebo na zem, aby ste dobre videli všetky svoje bohatstvá. Prázdnu skrinku je potrebné umyť a otvoriť jej dvere.

2. Ideme cez šatník

Triediť oblečenie.

Ďalej sa pozrite na svoje oblečenie. Keď si prechádzate šaty, pýtajte sa sami seba: je to pre mňa to pravé? Dal som si to aspoň raz za posledný rok? Budem to nosiť čoskoro? Keby som ju teraz videl v obchode, kúpil by som si ju znova? Ak ste na väčšinu otázok odpovedali záporne - táto vec už nie je miestom vo vašom šatníku. Okrem toho sa zbavte opotrebovaných predmetov, rozľahlých svetrov, pančuchových nohavíc so šípkami, osamelých ponožiek a ďalších vecí, ktoré už dlho zaberajú miesto v skrini.

3. Prírodný výber

Experimentujte s oblečením.

Oblečenie zaveste na vešiaky tak, aby háčiky vyzerali na jednej strane. Keď niečo nosíte, otočte vešiak opačným smerom. Asi o mesiac neskôr sa budete môcť pozrieť do skrinky a posúdiť, aké oblečenie máte a ktoré si môžete dať do skrinky, darovať vôbec alebo predať niekomu. To isté sa dá urobiť aj s oblečením na policiach. Aby ste to dosiahli, nechajte jednu poličku voľnú a po ponožkách si na ňu dajte všetko.

4. Značenie

Značenie odevov v skrini.

Obsah skrinky triedite pomocou oddeľovačov z kartónu alebo plastu. Týmto spôsobom je možné oblečenie rozdeliť podľa ročného obdobia a účelu. Táto rada vám umožní obnoviť a udržiavať poriadok v skrini a ušetriť čas na nájdenie správneho oblečenia.

5. Maľujeme vešiak na kabáty

Maľujeme vešiaky v rôznych farbách.

Ďalším spôsobom triedenia oblečenia je použitie farebných ramienok. Napríklad kancelárske oblečenie je možné zavesiť na vešiaky v zelenom, neformálne oblečenie v modrej farbe a večerné šaty a obleky v ružovej farbe.

6. Pridajte ďalšiu lištu

Prídavná lišta pre vešiaky.

Pri kúpe novej skrinky si v prvom rade dajte pozor na jej výšku a vyberte tú najvyššiu, akú si môžete dovoliť. Tiež zväčšíte priestrannosť každej skrine, pomôže druhej tyči pre vešiaky. Potom na hornú lištu bude možné umiestniť šaty, obleky, saká a blúzky a na spodnú bielizeň, rifle a svetre.

7. Nakupujeme nástenné police

Ďalšie police v skrini.

Výrazné zvýšenie kapacity malej skrinky pomôže sklopným policiam. Tieto police sú najčastejšie namontované, rovnako ako bežné vešiaky, a sú vhodné na uloženie rôznych vecí, od sakov až po kabelky.

8. Zaveste topánky

Ukladanie obuvi v skrini.

Aby vysoké zimné topánky nezaberali veľa miesta a neváhali v krabiciach, uložte ich v zavesenom stave na samostatnú tyč alebo zábradlie, priskrutkované na spodnej časti skrinky. Na upevnenie obuvi sa najlepšie hodia kovové vešiaky s kolíčkami na prádlo.

9. Visiace podprsenky

Úložné podprsenky.

Podprsenka je nevyhnutnou vecou v šatníku každého dospelého dievčaťa. Miesto pôsobivú zbierku podprsenky môžu byť na bežné vešiaky, pripevnené k dverám skrine alebo skrine. Tento trik bude mať vždy po ruke správny model a musí byť na dohľad.

10. Podlahové vešiaky

Používajte podlahové vešiaky.

Okrem šatníka by bolo pekné získať originálny vešiak na podlahu, ktorý si môžete kúpiť alebo dokonca vyrobiť vlastnými rukami. Tento vešiak na šaty sa dá použiť na uloženie šatiek, klobúkov, tašiek a oblečenia, ktoré ste si napríklad pripravili nasledujúci deň.

11. Balíme sezónne oblečenie

Skladovanie sezónneho oblečenia.

Nezabudnite si umyť a zložiť oblečenie v závislosti od ročného obdobia. To ho udrží čisté a upratané, až kým to nebude potrebné znova. V ideálnom prípade by takéto oblečenie malo byť odstránené zo skrine, zložené do plastových vreciek so zámkom. Ak to nie je možné, vezmite si jednu skrinku do skrinky na uskladnenie sezónneho oblečenia zabaleného vo vzduchotesných vreckách.

12. Kúpiť lacné koše

Skladovanie drobkov v koši.

Nakupujte lacné drôtené alebo plastové kontajnery v železiarstve a používajte ich na ukladanie šatiek, klobúkov, ponožiek, vriec alebo rukavíc. Takéto koše môžu byť pripevnené k jednej z vonkajších stien skrinky alebo k dverám, takže často používané veci sú vždy po ruke.

13. Vytvorte organizátor pre spodnú bielizeň

Organizér na skladovanie spodnej bielizne.

Špeciálne organizéry, ktoré si môžete kúpiť alebo vyrobiť vlastnými rukami, pomôžu vyčistiť skrinky spodným prádlom, ponožkami a pančuchami rozdelením zásuviek na cely pomocou kartónových prúžkov alebo rukávov. Tento trik výrazne ušetrí miesto v zásuvkových skrinkách a vždy ich udržiava v poriadku.

Video bonus:

14. Používajte boxy na topánky

Uchovávajte veci v krabiciach od topánok.

Prázdne skrinky na obuv sa dajú múdro použiť na ukladanie dokumentov, kníh, príliš objemných sezónnych predmetov, doplnkov, šatiek, rukavíc a iných malých predmetov, na ktoré často na policiach nie je dosť miesta. Pre lepšiu orientáciu je možné škatule označiť a uložiť na spodok skrinky, pod posteľ alebo na akékoľvek iné odľahlé miesto.

15. Upevnite háčiky

Háčiky na boku skrinky.

Pripojte niekoľko bežných háčikov k voľnej stene skrinky a použite ich na ukladanie tašiek, pokrývok hlavy alebo oblečenia vyrobených od večera do nasledujúceho dňa. Mimochodom, vo vnútri skrinky je možné zavesiť niekoľko háčikov.

16. Používajte závesné organizéry

Závesný organizér na uloženie oblečenia.

Závesný organizér, ktorý si môžete kúpiť v železiarstve, pomôže vyložiť skrinky malej skrinky alebo komody. Takýto organizátor môžete umiestniť na dvere skrinky alebo na jednu z jeho vonkajších stien a použiť ho na uloženie spodnej bielizne, ponožiek a pančuchových nohavíc.

17. Zbavte sa nepríjemných zápachov

Boj proti zápachom v skrini.

Aby ste predišli nepríjemným zápachom vo vašej skrini, spravidla je treba ich umyť a vyvetrať najmenej dvakrát ročne. Okrem toho nie je potrebné dať veci do skrinky, oblečené niekoľkokrát. A aby v skrini vždy cítili čistotu, sviežosť a krtek nezačal, položte na police niekoľko zvyškov zabalených do nepotrebnej látky.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send