Užitočné nápady

17 nápadov povrchovej úpravy dlaždíc pre tých, ktorí sa nemôžu rozhodnúť o vzhľade a farbe

17 nápadov povrchovej úpravy dlaždíc pre tých, ktorí sa nemôžu rozhodnúť o vzhľade a farbe

Keramická dlažba je už niekoľko desaťročí jedným z najpopulárnejších povrchových materiálov.

Moderní návrhári s ňou radi experimentujú a vytvárajú interiéry.

Zhromaždili sme 17 kreatívnych nápadov na úpravu keramických obkladačiek pre tých, ktorí sa nemôžu rozhodnúť o vzhľade a farbe.

1. Svetlá zástera

Viacfarebná zástera.

Zástera vyrobená z troch radov dlaždíc, ktoré sa líšia farbami a vzormi, vyzerá v interiéri malej bielej kuchyne veľmi svieže a svetlé.

2. Prechod

Zaujímavý farebný prechod.

Štandardná kúpeľňa so šatníkom bude žiariť novými farbami, ak jej steny zdobíte štvorcovými keramickými dlaždicami svetlých farieb, ktoré vytvárajú určitý prechod z jednej farby do druhej.

3. Falošný koberec

Falošný koberec v kuchyni.

Odporúčame použiť dlaždicu, ktorá zostane na konci práce, s návrhom kuchynskej zástery na vytvorenie falošného koberca v strede kuchyne.

4. Prízvuk

Prízvuková stena na záchode.

Jednotlivé dlaždice svetlých farieb môžu byť použité na vytvorenie prízvukovej steny na záchode s plnými stenami. Podobný nápad je možné dosiahnuť pomocou keramických obkladačiek, ktoré zostali po opravách alebo po kúpe zvyškov keramiky od obchodníkov na trhu.

5. Malé detaily

Farebné pruhy.

Pomocou prúžkov farebných dlaždíc môžete osviežiť interiér nudnej monofonickej kúpeľne. Svetlé dlaždice môžu ozdobiť steny výklenkov, vaňu a stenu za ňou.

6. Klietky

Kockovaná stena v kúpeľni.

Kúpeľňová stena zdobená štvorcovými dlaždicami rôznych farieb a veľkostí je vynikajúcim príkladom použitia malých šarží dlaždíc.

7. Obmedzený dizajn

Neutrálna výbava.

Pôvodný príklad výzdoby stien v kúpeľni, vyrobený z pásikov „tehál“ rôznych neutrálnych odtieňov.

8. Stred spálne

Centrálny detail spálne.

Podľa nášho názoru keramické obklady už dávno presahovali kuchyňu a kúpeľňu. Na jednej zo stien spálne teda vyzerá veľká textúrovaná dlaždica veľmi elegantne.

9. Kontrasty

Obkladové kontrastné odtiene.

Malá toaleta, zdobená trendovými ľahkými šesťuholníkmi, s asymetrickou čiernou vložkou, plynulo prechádzajúcou od podlahy k stene.

Video bonus:

10. Kvarteto odtieňov

Prízvuk fragment v kúpeľni.

Zaujímavý variant dizajnu fragmentu steny so zrkadlom, vyrobený z keramických dlaždíc rôznych tvarov a odtieňov.

11. Geometria

Geometrické detaily.

Skromné ​​zvyšky farebných keramických dlaždíc je možné použiť na vytvorenie najjednoduchších geometrických vzorov na bežných stenách kúpeľne.

12. Solárna stena

Široký prízvuk.

Svetlé viacfarebné dlaždice v žltých odtieňoch sa stali skutočným vrcholom a prízvukom snehobielej kúpeľne.

13. Patchwork

Dizajn v štýle patchwork.

Fragment steny v kúpeľni obložený rôznymi tvarmi, farbami a veľkosťami. Toto riešenie pomôže použiť akékoľvek zvyšky keramických obkladov a zmení ich na centrálny detail interiéru.

14. Farebná podlaha

Farebná podlaha v kuchyni.

Podlaha s farebnými dlaždicami s aktívnymi vzormi dokonale zapadá do interiéru snehobielej kuchyne, vďaka čomu je svetlá a mimoriadna.

15. Veľkolepé detaily

Veľkolepá zástera z úzkych dlaždíc.

Chcete osviežiť interiér kuchyne? Jedným z najjednoduchších a najúčinnejších spôsobov, ako to dosiahnuť, je usporiadať krásnu zásteru. Na to potrebujete malý počet úzkych dlaždíc rôznych farieb.

16. Pixely

Pôvodný dizajn stien kúpeľne.

Fantastická kúpeľňa, ktorej steny vyzerajú ako rozptýlené na pixely. Tento účinok sa dosiahol pomocou žltej dlaždice a jej odtieňov.

17. Neobvyklý prechod

Posúvanie podlahy na stenu.

Svetlé viacfarebné dlaždice z podlahy, plynulo prechádzajú k jednej zo stien kúpeľne. Vyzbrojte sa touto myšlienkou, ak chcete oprášiť nudný monofónny dizajn.